ünlü uzun boylu vgciler ve powercilar kucuk yasta basamalarina ragmen nasil bu kadar?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cemdeha tarafından 12 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cemdeha

cemdeha Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar ünlü sporcular tanındık olarak örnek vericek olursak arnold o kadar güzel vucuda sahip ve spora küçük yaşlarda başlamasına rağmen boyu 1 88 nasıl oluyorda hem o kadar ağırlığa girip bukadar uzun olabiliyolar olimp diye bir markanın yıldızı var adam 16 yaşında 190 kilo bech pres basma ödülü var boyu 1 89 küçük yaşlar vga başlayıp bu şekilde nasıl uzun olabiliyorlar ben 16 yaşındayım boyum 1 76 babam 180 annem 1 70 kaç cm olurum yaklaşık teşekkürler

2. murat1997

murat1997 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise Ögrencisi
    Yer:
    İzmir
    Boy uzaması = Beslenme + spor + uyku + çevresel faktörler + + + GENETİK' tir.
    Benim akrabam hiç bir spor vb ile ilgilenmez normal sıradan yaşar 24 - 25 yaşında 202 cm. Arkadaşım var profesyonel basketbolcu 168 - 169. Yani üsttede belirttiğim gibi Genetik en büyük etken.
    Bende 7 yaşımdan beri lisanslı futbol + basketbol + yüzme yapıyorum spor ile iç içeyim.
    Annem 163 babam 180 ben 179.5 cm. Yaşımda 16.
    Sporla ilgisi olmayan arkadaşım 2 yıl önce benden 2 cm kısayken şimdi benden 6-7 cm uzun.
    Genetik çok ama çok büyük faktör.

3. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    fazla ağır çalışmaktanda olabilir ben 2 senedir vg yapıyorum boyum kısalmıştı

4. RoLL

RoLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Arnold genetik harikası bir insan ki onun döneminde ki BB'cilerde öyle boy uzaması tamamen genetiktir genetiği kısa olan bir çocuk istediği kadar spor yapsın genetiğin önüne geçip 10 cm 15 cm gibi bi uzama asla yakalayamaz eğer genetiği iyiyse beslenme ve spor birazda olsa o uzamasına yardımcı olur bu ülkemizde çok yanlış algılanıyor boyu kısa olan birine basket oyna uzar demek tamamen hurafe doğal yollardan genetiğin önüne geçemezsiniz bahsettiğim yüksek boy uzunlukları tabi araya bilim giriyor orası başka istenilen sonuçlar orda elde edilebilir 210-215 cm gibi basketbolcuların boyunu göz ününe alırsak.

Babanın ve Annenin boyu bence türkiye şartlarına göre oldukça uzun tahmini boy ölçüsü baba boyu + anne boyu + 13/3 formülüyle tahminen boyun 181,5 çıkıyor bu tabi ki ön görüdür bilimsel bi kanıt içermiyor umarım kafanda soru işareti kalmamıştır.

5. cemdeha

cemdeha Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Rol çok teşekkür ederim evet ülkemizde boy durması deil vg başlarsan kısalırsın diyolar bende korkmadm deil tam uzama çağındaym ve suanki boyum bana yetmez 1 80 geçmem lazım ama allah vergisi hiç bi şey kötülenmz o ayrı konu benim babam 180 annem 170 ben şuan 1 76 boyundayım vucut geliştirme yapıyorum inş uzarıö

Sayfayı Paylaş