özel sektör mü memurluk mu?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve shadown tarafından 9 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. shadown

shadown Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sigortacılık
    Yer:
    antalya
    arkadaşlar bu biraz da benim durumumla alakalı sizinde görüşlerinizi almak istiyorum.özel sektörde iyi bir işte çalısıyorsunuz aldıgınız ücrette gayet iyi bu sırada karşınıza devlet memurluğu fırsatı çıktı daha az kazanacaksınız ama her zaman garanti mesai saati 5 te bitiyor.

hiç ummadığım anda bir haber geldi ve memurluk için gerekli belgelerimi istiyolar.sahsım açısından söyle bir yorumum var mesaim 5 te biteceği için antreman sorunum olmayacak kafam da rahat olacak satıştı hedefti vs yok..şu an sigortacılık yapıyorum mesai saatleri hiç belli de deil.

ne önerirsiniz??

2. belphegor

belphegor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    memur olursan düzenli bir hayatın olur , böylece spor hayatında düzenli olur fakat özel sektörde çalıstığın kuruma göre fark eder , ama kiminle konuştuysam devleti öneriyor:)

3. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Memur olursan boş zamanın çok olur. Tatmin edici ortalamanın biraz üstünde maaşın olur.

Ancak özel sektörde işinde satış departmanında başarılı bir mevkin varsa bırakman da hiç akıllıca olmaz. Ancak sigortacılık işinde kendi harici kadronu kurmak ya da benzeri bir şirket kurup devam etmek çok olası değil gibi görünüyor.

İthalata/ihracata dayalı bir satış departmanında sorumlu olsan memurluğu düşünme derdim de şu durumda yerinde olsam memurluğu tercih ederim.

4. shadown

shadown Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sigortacılık
    Yer:
    antalya
    sigortacılık aslında çok revaçta olacak bir meslek zaten benim işim tam olarak acente temsilciği yani elementer bireysel emeklilik satışı vb.değil Allaha şükür birikimde yaptım artık kafam rahat olsun istiyorum ve bu sporda peak noktama ulaşmak istiyorum..

5. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    maaş farkı çok mu ? 400-500 tl civarı gibi fark varsa özelde kal derim ama memurluğun iyi tarafı işten atılmayacağın yani sen işten kovulcak hareketler yapmadığın sürece seni işten çıkartmazlar

6. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Devlet:Az para verir rahattır tatilin vardır ama insan gibi yaşama şansın yoktur çünkü yeteri kadar paran yoktur.Özel sektör:Fazla para verir ama tatili azdır,çalışanın iliğini kurutur çok çalıştırır yani gene o kazandığın "çok" parayı yeme şansın yoktur çünkü bunun için vaktin yoktur.Yani her türlü insan gibi yaşamayazsın.Bunlardan sonra klasik türk mantığı devreye girer:sırtını devlet babaya daya,az aşım olsun,ağrısız başım olsun.Ya da tam tersi olur yorulursun ama daha fazla para kazanırsın.Seçim senin bunu V.G ye göre değil,geleceğine göre ayarla.

7. gkygky

gkygky Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu sene dersaneciligi bırakıp kpss ye hazırlanmaya başladım. dersane+özel dersle devlettekinin 2 katını alıyordum ancak sabah 8 akşam 10 can dayanmıyor ,garantisi de yok hiçbirzaman, sosyal yaşantı da kalmıyor
    kendi fikrim hiç düşünme memur ol

8. shadown

shadown Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sigortacılık
    Yer:
    antalya
    şöyle diyim ben sadece v.g ye göre karar veriyor değilim bu sadece bi etken..para konusuna gelince artık ben parayla iş yaptırılacak bi adam konumundan çıktım.sabah işe gidip mesai saatinin dolmasını bekleyen birisi olmak istiyorum.yaza dogru evlenicem nasipse ve stresle uğraşmak istemiyorum.

400-500 tl fazla verse ne olacak ki özel sektör şu anda devlette vereceklerinin nerdeyse iki katını kazanıyorum ama bi protein tozunun bile 150 tl oldugunu düşünürsek para çokda önemli değil..önemli olan huzur

9. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Sen kararını vermişsin, şimdiden hayırlısı olsun. Bu arada memur olarak hangi göreve getirileceksin, ne yapacaksın tam olarak?

10. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    memur maaşı en son bildiğim 1500 tl az üstündeydi 2 katı kadar yakın bir fark varsa eski işin iyidir ama ev kira mı kendinin mi ? birde huzur istiyorsan memur ol evlenicem filan demişsin haliyle vaya bir para lazım olacak bir yandan ona göre düşün ama memurluğun avatajı kavulma riskin yok tabi ters bişey yapmadığın sürece ki yapmassın. özel sektör belli olmaz ama

11. shadown

shadown Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sigortacılık
    Yer:
    antalya
    evet evlenicem kardeş Allaha şükür evim var arabamda var düğün masrafları vs..onları da tek başıma yapacak değilim heralde 1500 ben alsam nişanlımda öğretmen en az bi o kadar da o alıyor.antalya gibi yerde bu para yeter..borcumda çok az kaldı zaten

12. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    antalya nasıl maddi durumdan bilmiyorum ama dediğine göre ucuz 1500 tl aylık az para değil hem kafan rahat hem vaktin olur üniversiteye gidicem bir dahaki sene 4 senelik okumayı düşünüyorum kazanırsam belediye işi en güzeli girdiğin çıktığın saat belli ev kendininse hiç düşünmeden memur ol derim

Sayfayı Paylaş