öneriniz ne olabilir? :(

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nnpoint tarafından 16 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. nnpoint

nnpoint Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar merhaba,

birkaç aydır karın,mide hareketleri yapıyorum fakat bir türlü belirgin hale getiremedim sadece kastığım zaman ışığın altında belli oluyor..hayır anlamadığım şu 1.77 boyunda 64 kiloyum ve yağsız(%9) bir vücudum var kime sorduysam cvplıyamıyor en son çare buraya yazmakta buldum varolan karın kaslarını çıkarmak amacım fakat diyet le olur falan filan deniliyor benim kafam bu noktada karışıyor ben diyet programı flan uygularsam kilo kaybına ugrarım? zaten zayıfım benım ıstedıgım öyle hacimlenmek filan değil sadece karın kaslarını omuz başlarını çıkartmak bunun için hangi yolları denemeliyim? kimse bi öneride bulunamıyor pes edicem artık :(:( ha bazı arkadaşlar zaten %9 yağ seviyesinde belirgin olur filan diye anlamadım gitti abi:( ha kardiyo desen onuda eksit etmiyorum fakat bu sefer kardiyo uzun süreli yaparsam yine kilo kaybı gerçekleşecek bunun bir türlü cözümünü bulamadım? aradım taradım birde cevremde bu konuda bilincli insanlar olmadığı içinde mecburen sizlerden destek bekliyorum. tşklerrr

2. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    %12 nin altında ise belirgin olması lazım dinlendir biraz kasları olur bence...

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    öncelikle birkaç ayda belirginleşmesine imkan yok.ilk başlarda sertlik hissedebilirsin fakat o bölgedeki kasların gelişmesi için gerekli idmanı ve beslenmeyide uygularsan sonuçlarını bir süre sonra görürsün.midedeki baklalar için öncelikle antrenmanı ikiye böl.mesela benim en çok verim aldığım programda ilk gün mekik ve leg reise vardı.diğer gün ise crunch ve knee up.daha sonra ise ilerleyen aylarda ağırlık alarak mekik çekmeye başladım.baklalar dışa doğru bariz belirginleşmişti.

4. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi aslında es geçilen bir nokta var. Mide haraketlerini yaparken insanlar genelde ağırlık kullanmıyorlar. Fakat vucudtaki kaslar hemen hemen aynıdır işlevselliği. Hacim için ne yapılıyor ? Ağır çalışılıyor. Mide içinde bu geçerli bence. Örnek olarak mekik çekerken (çok ağır olmamak kadıyla) ağırlık kullanılmalı. Yada benzeri diğer karın haraketlerinde. %9 yağ oranına rağmen karın kaslarının belli olmamasının nedeni kasların hacimsiz olmasından kaynalanıyor olabilir. Karın haraketlerini nasıl yaptığını bilmiyorum bilgi vermemişsin fakat set sistemi olmaksızın bir kerede 100 mekik vb tekrarı çok haraketler yapıyorsan kaslarını yıkıyor olabilirsin. Tavsiyem yanlışım varsa düzeltilsin mekik çekerkende set sistemini kullanman Örn : 4 set 15-20 tekrar.

5. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar bencede set sistemi kesinlikle kullanılmalı tabii bu sadece mekik değil tüm bölgelerde geçerli olmalı ama, şunada değinmek isterim ki benim bildiğim kadarıyla ağırlıkla çalışılan mekik hareketleri belin kalınlaşması+bel rahatsızlığına nedn oluyor! eğer yanlış biliyorsam doğrusunu açıklayabilirmisiniz?

HeavyDuty bunu beğendi.
  6. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    Tabiki haklısınız mekik çekerken çok ağır çalışmak omurgalara zarar verir. Bende bunu belirttim zaten "çok ağır olmamak kaydıyla"
    Çünkü burdaki problem %9luk yağ oranına rağmen karın kaslarının hiç belli olmaması. Bunun nedeni hacimsizliği diye düşünüyorum. Bir kerede 200 mekik çekmek bir işe yaparamaz. O zaman ne yapmalı ? İki seçenek var bence

1. si 200 mekiği bölücek 10x20
    2.si biraz ağırlıkla çalışıcak 4x15

yalnızkovboy_89 bunu beğendi.
  7. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Evet kaslarını yıkarsan büyüleceği yerine küçülür buda gözükmemesine neden olur hafif ağırlıklar ile çalışırsan 5 aya kalmaz çıkar bence

8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    belin kalınlaşması sıde bend hareketinde ağırlık sonucu oluşan bir durum.oblıq belirginleştirmek isterken tam tersi bir asimetrik görüntüde oluşabilir.herşey kararınca...

9. nnpoint

nnpoint Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    plates topuyla karın hareketleri , mekik , çakı , obliqler için side bends artı sehba gibi birşeyde yanlara eğilme hareketleri filan yapıyorumda birde şunu sorayım bana şey demişlerdi neden karın çalısıyosun sadece şekillendiren hareketler yapsan kolayca belirginleştirebilirsin demişlerdi bunu dogruluk payı varmı sebebide zayıf yapılı olmam..ayrıyetten birşey daha alakasız olcak ama kolanın karın,mide eksersizlerine etkisi olurmu ?

ha birde cogu kişi karın kasları diyet le cıkar demişler bunu oldum olası anlamam işte e ben zaten zayıf bir insanım diyet yapsam kupkuru çıta gibi birşey olurum bu konudada aydınlatırsanız sevinirim..

birde bu beslenme programlarına baktım hep kepeklı ekmektir falan filan var ben bu programları uygularsam sanırım dahada zayıf larım bu da cok kötü olur benim nasıl bir beslenme yolu izlemem gerekir ? 1.77-64-%9 yag oranıma artı 64 kilonun 51 kilosu kas mış..ölcüldüm. diyetisyende

Son düzenleme: 17 Ağustos 2009
  10. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Mekik hareketleri zaten mide kaslarının güçlenip şekillenmesi içindir.Mekik çekerek zayıflamazsın mide kaslarını güçlendirirsin,mekiğe devam et...

kolanın hiç bir olumlu etkisi yok üstüne birsürü zararı vardır,içmemek en iyi tercih olur...

Eğer yağ oranın yüksekse evet diyet yapmalısın ama yağ oranım %9 ve zayıfım diyorsun bu nedenle diyete gerek yok beslenmeni düzenli yap ve mide kaslarını güçlendir bu şekilde istediğin şekilli karın kaslarına sahip olurusn...

Kilo vermek istemiyorsan günlük kalori ihtiyacına göre beslen,mesela günlük 3000kcal harcıyorsan yaklaşık 3000kcal al.Kepekli ekmeğe gelince kepekli ekmek seni zayıflatmaz,bu ekmeği kullanmaktaki amaç zayıflaamk isteyenlerin daha az kalori almasını sağlamak ama sende kepekli ekmeği rahatlıkla tükete bilirsin çünkü beyaz ekmekten daha besleyicidir...

11. nnpoint

nnpoint Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yararlı bilgileriniz için teşekkürler beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum ton balığı,süt,peynir,kırmızı et ama tek olumsuz yanı kola içiyorum işte.. kolanın içinde şeker olduğu icin karın kaslarını cıkartamazsın flan diyorlardı doğrumu? birde hertürlü yiyorum iciyorum ama bunun yanında güzel besleniyorum ? bu sekildede yeterli olurmu mesela süt alırken tereddüt ediyorum 0.1 yaglı sut mu alsam normal yaglı süt mü alsam diye bunları cok takıyorum kafama yoksa sadece detaymıdır?hani yağlı yemek filanda yiyorum ne yalan diyim.. ve karın icin agırlık koyarak gogsume mekik cekmeye basladım ama kasılma agrı flan cok hissetmiyorum acaba diyorum etkilemiyormu yada alıstıgı ıcınmı kaslar? birde ben bu zayıf halimle yan obliqleri adonis diye tabir edilen kasları cıkarabilirmiyim? yoksa belli bir şekilde kilo almam mı gerek?

Çok çok teşekkürler bi nebze olsun kafamdaki celiskilerden kurtuldum..soracak,danısacak birileri yokki kimse anlamıyor salonlarda..

12. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    mekik zararlı mı değil mi bu forumda da buna yanıt bulamazsam yuh yani :(

13. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    atesli_body, bu soruna cok sasirdim yeni uye olmamana ragmen okumadigin bolumler var galiba,mekik neden zararli olsun tabii ki yararlidir,yeterki nizami yapilsin,koyde oldugum icin telefondan takip ediyorum siteyi o yuzdem kisa aciklayabiliyorum...

14. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    karın kasları herkeste vardır sıkı bir diyet ve çalışma ile ortaya çıkar diyoruz demek ki bu yanlış anlaşılıyor benim diyete ihtiyacım yok yağ oranım az diyorsunuz, göğüs biceps kaslarıda herkeste var ama aynımı, kaslar ancak sıkı bir çalışma ile ortaya çıkar 2 senedir karın çalışıyorum 1 senedir faal olarak body yapıyorum en önem verdiğim kas grubu karın kasları fakat hala istediğim seviyede değil çok çalışmak ve sabırlı olmak lazım karın kasları çok inatçı ve bu bölgeyi çalışmak sıkıcı ve zor olabiliyor bu sporda 3 ayda istenilenlere ulaşılsaydı herkes 1 sene yapar bırakırdı.Tavsiyem alt ve üst bölgeyi ayırarak haftada 4 gün çalışmaktır, kolay gelsin.

15. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Mekik zararlı değildir atesli body yeterki kararında ve zorlanmadan nizami yapılsın..

Sayfayı Paylaş