ölmüş bodyciler....

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve hernan77 tarafından 28 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
  2. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    paul demayo nun ölüm sebebi aşır dozda eroin imiş. 37 yaşında ölmüş. 2005 yılında. onun gibi bir adamın eroin kullanması ilginç ve üzücü.....

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    sadece o değil.daha birçok bodyci var uyuşturucu kullanan.

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ölmüş vücutçular arasına katılmış en yeni isim Greg De Ferro, yazmıştım geçtiğimiz haftalarda, henüz 53 yaşında kalpten öldü.
    O da dayanılmaz bel ağrılarını dindirebilmek için uyuşturucu kullanıyordu.
    Gene yakın bir zamanda, geçtiğimiz sene ölmüş ünlü bir vücutçu, Johny Füller, henüz 62 yaşındaydı, bildiğim kadarıyla 2 sene kadar lösemiyle mücadele ettikten sonra ölmüş.
    Aklıma gelen diğer isimleri sayayım.
    Masters Mr. Olympia Şampiyonluğu bulunan, gerçekten çok önemli bir vücutçu, Samoalı Sonny Schmidt, 2004 yılında, 3 ay gibi kısacık bir sürede kanserden eriyip gitti, gerçekten çok sarsıcı bir haberdi, 110 kiloluk heybetli bir adam 3 ayda toprak oldu gitti. Henüz 50 yaşındaydı.
    Bir diğer Masters Mr. Olympia şampiyonu, kamyoncu Don Youngblood 2005 yılında henüz 51 yaşında büyük bir kalp krizi sonucu mefta oldu.
    Elbette böyle zamansız gidenler kadar, uzun yıllar yaşayan, formlarıyla geçen yıllara meydan okuyan bir çok büyük şampiyon var.
    Jack La Lanne, Amerika'da çok popüler bir televizyoncu, ve eski bir müsabık vücutçu, şu anda 93 yaşında, 4-5 sene öncesine kadar sandalye üzerinde çakı hareketi yapıp, barfiks çekebiliyordu.
    40'lı yılların önemli vücutçularından Leo Stern şu anda 86 yaşında.
    Eski Mr. America Clearence Ross şu anda 84 yaşında.
    Bill Pearl şu anda 77 yaşında ve hala kelimenin tam anlamıyla kapı gibi.
    Reg Park cilt kanseri olana kadar çok formda ve sağlıklı bir adamdı, şu anda 79 yaşında.
    Bunlar şu anda aklıma gelenler, daha pek çok yaşını inkar eden büyük şampiyon vücutçu var.

5. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    karasan verdiğin örneklerdeki bodycilerin çoğu 40 lı 50 li yılların hemen hemen doğal bodycileri, ben öyle tahmin ediyorum, yani steroidlen falan o kadar haşır neşir olmamış kişiler. diğer erken ölenlerin çoğu 70 li yılların sonu 80 li yılların başında başarıya ulaşmış kişiler. ister istemez insanın aklına steroidler geliyor. gerçi daha evvel de bahsetmiştik genetik yatkınlık da vardır....ama paul demayo ya çok üzüldüm...sağlam bi fiziği vardı adamın...çok genç yaşta ölmüş....

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    40'lı yılların vücutçularının çok daha sağlıklı yaşadıkları muhakkak, hem doğal idman yapmaları, hem aşırı diyet yapmamaları, hemde çok yüksek vücut ağırlıklarına çıkmamaları sağlıkları açısından büyük avantaj.
    Steroidler zararlı ama ölen vücutçulara baktığımız zaman, bir çoğunun ölüm nedeni steroid değil.
    Mike Mentzer aşırı uyarıcı kullanımı, günde iki paket sigara içmek, crack içmek, speed kullanmak gibi nedenlerle kalp hastası olmuştu.
    Greg De Ferro hem aşırı kilo almıştı, hemde morfin bağımlısı olmuştu.
    Kesin bir formül olmamakla birlikte ben steroidleri daha çok insanın 70'li yaşlardan 80'li yaşlara geçmesine engel olan bir unsur olarak görüyorum.
    Yani steroid kullanımı çok anormal miktarlarda değilse, insanı 50'li, 60'lı yaşlarda öldürmüyor.
    Tabii genetik yatkınlık ayrı bir konu.
    Bir çok ailede erkekler 40'lı yaşlarda kalpten ölür, böyle bir genetik miras almış bir adam steroid kullanırsa, şansını cidden zorluyor demektir!

7. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    tespitin doğru bence. gerçi onca bodyci arasında bu ölenler devede kulak kalıyor. ya da şöyle: bunların birkaçı haricinde ,andreas ve momo, bodyle uğraşmasalardı da aşağı yukarı bu yaşlarda ölürlerdi de diyebiliriz herhalde...mike, greg ve paul demayo gibileri bile bile lades demişler...sigara içimi dedin de markus rühl de günde 2 paket tüttürüyormuş. o adam da bana uzun yaşayacakmış gibi görünmüyo allah bilir yinede.....

8. bodyforum

bodyforum Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya vücut geliştirenler sözde sağlıklı oluyor hepside kalpten yada kanserden ölmüş. yoksa bizim sonumuzdamı böyle olacak yawwwwwww

9. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    53
    Doğal olarak yaptığın sürece tam tersi dahada sağlıklı bir bünyeye sahip olursun.

10. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    markus ruhl da bi kaç sene kalmaz gider o adam günde 2 paket sigara içiyosa eğer fazla yaşamaz bencede. spor yapan adamın sigara içmemesi lazım çok daha zararlı .

you tube da markus ruhl sigara içerken bi videosunu buldum .

https://www.youtube.com/watch?v=1H_MM-1rJR4

11. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    demekki body de fazla uçmak iyi değilmiş..
    spor sağlık ve dayanaklılığı arttırmak için yapılmalıdır...

12. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yazdıklarınıza göre hep orta yaşlarda ölmüşler çünkü avrupa ve amerikada emeklilik zaten 60-65 arası bi yaşta.....bodynin pro wersiyonu insan ömrünü kısaltıyor.....ben bangır bangır yazdım hep kalp büyümesi yapar bu iş diye.......kanser ayrı bi olay tabii onun body ile alakası olduğunu sanmıyorum

13. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Java gerçekten senin engin tecrübelerin,kariyerin sayesinde forum sakinleri çok bilgeleniyo.Sende olmasan milletin vay haline :phyper_

14. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir

dostum bilip bilmeden bakıyorum kalp büyümesinden falan bahsediyorsun. futbol, basketbol, buz hokeyi, güreş, boks, voleybol...daha aklıma gelmeyen bir çok spor dalı ilen uğraşan sporcuların kalbi kalbin sürekli efor sarfetmesi nedeniyle büyür. bu patolojik bir büyüme değildir. kalp te sonuç itibarı ile bir kastır ve çalışmaya bağlı olarak özellikle sol kulakçık kısmı genişler ve büyür. bunun sebebi ise antrenman esnasında kaslara daha fazla kan pompalayabilmektir. sporcu kalbine yapılacak en büyük kötülük sporu birden bire bırakmaktır. ayrıca bu konuyla ilgili daha önceleri bi makale atmıştım link veriyorum. okuyuver....
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/sporcu_kalbi-t8137.html?t=8137&highlight=sporcu+kalbi

15. java

java Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    herman 77 makaleni okudum......

iyi tespitler war ama bu yazıyı bir kalp cerrahı okusa neler düşünür önemli olan bu bence

16. Kakihara

Kakihara Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hernan77 sporcu kalbinin sporu bıraktıktan sonra arıza çıkartacağını sanmıyorum.yazıyı okudum.ama inanmadım. tek inandığım şey kalbin tekrar eski haline küçülmesi.

Sayfayı Paylaş