ölüm

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ZERO tarafından 16 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Gkn haklısın ama herkes cennete gitmek istiyor ama kimse ölmek istemiyor böylede bir durum var?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:50 ----------

Setenay madem meraklısın bir kaç okuduğum tespiti anlatayım;

Öncelikle yukarıda ölüm deneyimi yaşadığını söyleyen şahıs ÇAN sesleri eşliğinde KİLİSE gibi bir yere çekildiğini söylüyor....HRİSTİYAN

Ölüm deneyimi yaşayan Müslüman kişilerde ise EZAN sesleri eşliğinde BEYAZLAR içinde HACILAR gördüklerini söylüyorlar....MÜSLÜMAN

Birisi kapkaranlık zindan gibi bir yerdeydim diyor...Bu kişi arkadaşımın arkadaşı bıçaklamışlardı...
    Wikipediada bir kişi Hiçbir şey hatırlamadığını söylüyor...

Bu kişilerin aslında o anda beyileri ölmüyor ve daha önce beyaz ışık gördük vb durumlarda etki altında kalmaktan oluyor, yani şimdi bizde aynı durumu yaşasak emin ol bunlara benzer şeyler yaşarız çünkü beynimize o fikri yerleştiriyoruz......

Eğer bu kişilerin beyin ölümü gerçekleşse zaten bitkisele bağlarlar hiç bir şey hatırlamazlar...

23 yaşında uni hukuk öğrencisi 3 dil bilen bir kız şohbenden sızan gaz sonrası ölüyor ve neredeyse morga kaldıracakken ayılıyor ancak diğerlerinden farklı olarak bu kızın gazdan beynide ölmüş oluyor ve inanılmaz şekilde tekrar beyni işlevsel hale geliyor annesinin mücadelesi sayesinde ve o kız hiç bir şey hatırlamıyor ve bildiğin yeni doğan bebek zekasıyla hayata yeniden başlıyor....Şu anda 35 yaşlarında ve 12 yaşındaki bir çocuğun zekasına sahip....

Bir örnekte yine bir adamın benzer vakada hafızasının son 5 yılı siliniyor..bu yıllar içerisinde evlenmiş çocuğu olmuş onları hatırlamıyor sadece 5 yıl önceki zamanı hatırlıyor ailesini falan biliyor....

KIsacası beyin ölümü olayı gerçekten faklı....
    Benimde ilgimi çekiyor ama ben Kesin ölmeden bilinemeyeceği İnancındayım....Ölünce göreceğiz diyorum....

Yanlız bu deneyimi yaşayan küçük çoçukların daha olgun, diğer insanlarında daha derin insanlar olmaya başladıkları gözlemlenmiş, daha hoşgörülü insanlar olmuşlar...örneğin bir kadın ilk kendine geldiğinde yanındaki çiçeği koklamış ve ağlamaya başlamış etrafındaki güzellükleri görmeye başlamış........Eskiden çok okudum böyle konuları...
    Normal bir insanın bir manzara izlemesiyle ölüm deneyimi yaşamış bir kişinin izlemesi aynı olamaz zaten....

ÇİZGİ ÖTESİ..adlı filmi izle etkileyici bir film...

Son düzenleme: 12 Mart 2010
    cakmak01 ve Setenay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş