öğle yemeğinde tavsiye beslenme şekli

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve markusproximo tarafından 4 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. markusproximo

markusproximo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bir yandan kardio bir tarafdan da kasa yapmaya dayalı beslenme ve çalışma yapmaya çalışıyorum. Sabahları yumurta , şekersiz çay, lor ve salata tüketiyorum. Yulaf ezmesine de başlayacağım. Akşamları ise her gun tavuk yada balık yanında da muhakkak pilav yada makarna tüketiyorum.

Kardio ve kas çalışma sonrasın da ise (meyveler , bitkisel tatlılar : kayısı tatlısı, kuru üzüm , pekmezli kabak tatlısı gibi şeyler ) akşam yediğimin yarı oranında protein(tavuk ) ve karbon(pilav) ve kuruyemiş tüketiyorum. Yatmadan öncede lor ya da süt (yarım yağlı)tüketiyorum.

Ama esas sorun öğle yemeği zamanım az olduğu için eve gidemiyorum. Malum dışardaki lokanta yamekleri de çok yağlı ne olduğu belirsiz yağlar vs ler oluyor. Öğle yemeği yerine ne tür bir beslenme tavsiye edersiniz. Kısaca işyerimde bir kaç dakikada ocak olmaksızın hazırlayabileceğim her şeye açığım amaç sağlıklı aç kalmadan beslenmek.Siz bu işi nasıl hallediyorsunuz? Ayrıca beslenme programıma eklemek çıkarmak isteyen arkadaşların her türlü tavsiyesine açığım. yardımlar için teşekkürler şimdiden .

ÖLÇÜLERİM: BOY:1.85 BEL:110 CM KİLO :93

HEDEFİM YAĞLARI ERİTİP 85 KİLOYA DÜŞMEK VE BİR YANDAN DA KAS YAPMAK

2. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    kepek ekmeğiyle ton balığı - beyaz peynirli domatesli kepekli tost - yada simit cafelerde satılan light sandvic ler var peynir marul domates biber vb..öğle yemeği olarak güzel gidiyor hemde çok pratik hazırlaması..yada sabah hazırlayıp yanında götürebilirsin normal diyet yemeklerinden..

3. markusproximo

markusproximo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Balık da benim için en kolay seçenek zaten yağını süzüp yemeli teşekkürler. Başka fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    akşam daha fazla rpotein içeren bır öğün koy ve akşam karbonhıdrat alma öğlen karbonhıdratla proteın olan bır ogun sec akşam karbonhıdratı yakıcak bır iş yapmıyorsan yağ olarak depo edılıcektır buda zayıflamanı etkıler.Eğer sporu akşam yemegınden sonra yapmıyorsan bu gecerlı ama akşam yemegınden sonra spora gıdıyorsan spordan öncekı ogunde karbonhıdrat olmalı

5. markusproximo

markusproximo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler akşam yemeğinden sonra spor yapıyorum. Spordan sonra da akşam yemeğinde yediklerimin yarısı kadar protein ve karbonhidratlı beslenme yapıyorum. Sanırım beslenme mantığım doğru oluyor bu durumda.

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    spordan sonra proteın ıceren guzel bır yemek yıyın en fazla proteın o zaman gerekıcektır hem vucut geceler kendını onarmak ıcın proteıne ıhtıyac duyar proteını azaltmayın karbonhıdratı akşam azaltın

7. markusproximo

markusproximo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Anlıyorum spordan önce az karbonhidrat ve protein sonra da bol protein peki yatmadan önce süt ve lor tavsiye edermisiniz? Hep sağlıklı beslenmeciler derler işte yatmadan bilmem kaç saat önce yemek yemeyin meyve yemeyin falan diye bize uymuyor sanırım bu tavsiye :) )

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yatmadan one süt lor olur meyve akşam yenmemelı zaten gun ıcınde tuketılmelı

Sayfayı Paylaş