çoook sıkıldım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve therion tarafından 23 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    kendımı sıtede bıcokkez tanıtmıs olsamda bılmeyenler yada unutanlar ıcın kısaca tanıtayım. 32 yasındayım bu sporu 6 yıldır cok duzenlı yapıyorum.

son doneme kadar cok keyıf alarak yaptıgım "bu spordan" daha dogrusu "spordan" sogudum motıvasyonumu cıddı derecede kaybettım. bunun da en buyuk sebebı ıstedıgım aşamayı saglayamamak, duran gelısımı bı turlu olumluya cevırememek. ben hayatımda hıc steroıd kullanmadım, suplement gecmısımde cok degıldır. artık cıddı bı gelısım beklıyorum ama yok. basaramıyorum. gecen yılkı en buyuk motıve kaynagım olan bsn kombınesıne bu yıl daha guzel takvıylerle tekrar basladım ama yok gene ıstedıgım gelısım yok. oysa gecen yıldan bu yana hep bu kışa odaklanmıstım yenıden kombıne yapacagım dıye. yanı kısaca ıstedıgım gelısımı sağlayamıyorum o yuzdende spor yapmak artıkhıc ıcımden gelmıyor. nerdeyse 10 gundur gıtmıyorumkı bu benım kadar duzenlı spor yapan bırı ıcın cıdden uzun zaman. bu kadar emege degmıyor dıye dusunuyorum artık. cunku bazen cıdden body agırlıklı bı yasama kayıyorum. ıkı bıskuvıyle atıstacagım bı zamanı sırf spor ıcın daha kompleks bı ogunle gecıstırmek ısten cıkıp spora gıtmek vs. ama butun bunlara degıyormu? bu aralar degmıyor.... bu durumu nası asacagım bılmıyorum. valla ben bıle sonunda sunu soyleme noktasına geldım streoıdsız bu ış olmuyor sanırım...

saygılar.........

2. suleymanbudak06

suleymanbudak06 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bu son derece normal uzun donemdır spor yapıyorsun ve hıc bır takfıye almamıssın sanırım vucut ulasabılecegı son sevıyeye dogal yoldan ulasmıs cıddı bır suplument takfıyesı oncelıkle senın duragan vucudunu harekete gecırır steroıd belkı bundan sonrakı asama olabılır anca sana tafsıyem suplumentlerle ıyı bır kur yap

therion bunu beğendi.
  3. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    aslında bende aynı fikirdeyim başka hangi sporu yapsam bu süre de kesin milli olurdum

therion bunu beğendi.
  4. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    bence profesyonel olarak yapmıyorsan bu sporu ara ver. fiziksel efor gerektiren başka bir spor dalına yönel.uzun bir süre yap.sonra tekrar dönersin vg ye istersen.

therion bunu beğendi.
  5. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bana sorarsan, bu tür durumlar olagandır...bu spor cok zaman, para, fedakarlık vs gibi maddi ve manevi konuları fazlasıyla kapsayan bir spor..başka bir spor yapmanın seni tatmin edecegine hiç inanmıyorum çünkü bu sporu tadan birisinin istedigi vücuda yaklaşmadan bırakabilmesi cok zor, hele ki 6 senelik bir geçmişiniz varsa..ben neredeyse 4 senedir yapıyorum bu sporu ve bırakıp tekrar döndügüm zamanlar oldu..asla tamamen bırakmadım

bence, tekrar tablonu gözden geçirmelisin..mutlaka yanlışların vardır..ben hep yeter dedigimde, artık gelişemiyorum, yine plato mı dedigimde, hep birşeyler araştırıp yeni yeni keşiflere cıkıyorum ve tekrar bir sıçrama yaşıyorum..tabi, bu o kadar kolay olmuyor, ama bir şekilde oluyor yinede..antrenamnını veya beslenme programını tekrar düzenlemeye çalış..kimin sana ne yazdıgı önemli değil, kendi vücudunu kendin keşfetmelisin en başta..

asosyallik konusunda size birşey söylemem gerekirse, hiçbir zaman bu spora sizi asosyalliğe sürüklemesi için izin vermeyin.. 40 gr fazla alacagınız protein öyle de böylede vücuttan atılıyor, onun yerine gidin sevdiklerinizle eglenin veya diğer hobilerinize zaman ayırın...yoksa, toplumdan cok uzaklaşırsınız..ben bu hatayı yaptım, siz yapmayın..bu yüzden eskisi gibi değilim artık, en azından kendimi o şekle sokmak istemiyorum artık..

bence, beslenmeni cok aksatmadan, kendini bu süreçte tartabilrisin..kısacası, biraz kendini dene, belki de bu dönem senin için bir fırsattır..hep pozitif düşünmeye çalış, iyi şansı çagırırsan dönüşün muhteşem bile olabilir..yeterki şansının hep açık olduguna inan..karamsarlıga asla düşme, kendine güven ve ceverene bakarak onlara actıgın farkı kendine bir kez daha anlat..ben herşeyin düzelecegine inanıyorum, böyle küçük, seni rahatsız eden dönemler olabilir, ama fazla takılma derim..tekrar başla, ama kendini sıkmadan yaparsan, cok daha iyi ilerlersin..

therion bunu beğendi.
  6. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Eğer sıktıysa bırak yüzmeye git , yüzme doğal yoldan fiziği çok güzel yapıo hele ki bulk'san..

7. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Ludacris yüzmenin fiziği güzel yaptığı filan yok ben daha hiç göremedim güzel yapanı..gelişim çağındaki birisi için omuzlar ve kasların uzun olarak gelişmesinde faydası var ama gelişimini tamamlamış birisi iin olacağına çok çok az ihtimal veriyorum..

8. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    tavsıyeler ve onerıler ıcın msj yazan herkese tşk ederım. sevgılı wolf asosyalesme olayına cok dıkkat edıyorum genelde sosyal hayattan kopmuyorum ama ıster ıstemez ant gunun bırını ekersenız ıkıncı gun ısınızde olsa spor agır basıyor. yoksa tum davetlere katılırsam bellı bı sure sonra ıpın ucu kacıyor. yemek olayıda şu şekılde; aslında hızlı bi metabolızmam var ve genelde sık yemek yeme ıhtıyacı duyuyorum. ama bu sporu yapıyorsanız öle ıkı bısvukıvıyle ogun gecırılmıyor mecbur elden geldıgınce yıyorum. aslında hayatımı tam bı bodycı mantıgıyla duzenlemıyorum. en ıyı yaptıgım sey sporu duzenlı yapmak.

suplement olayı; gecen yıl bsn 3 lu kombıne artı whey ıyı seyler yapmıstım. sonra bı ıkı kombıne fıyasko olunca kışı bekleyıp tekrar bsn artı nıtrotech artı caseın proteınle yenıden basladım ama bu defa pekte etkılı olmadı.

ant olayıda şu şekilde; o kadar uzun zamandır spor yapıyorumkı sızlerı programa bogmak ıstemedım aklınıza gelebılen hemen tum programları belırlı perıyodlarda yaptım.

ben ant sıkı yapıyorum belkıde hata bu. p.tesı cars cuma calısıyorum ve ornegın p.tesı calısıyorsam salı degılde carsamba gunu p.tesı calıstıgım bolge fecı agrıyor. hatta persembeye bıle sarkıyor. ama o agrı esnasında cars kı ıdamanda gırıyor araya. artık sole yapacagım p.tesı dıyelım gogus gırdım agır bı ıdman yapacagım ama agrısı sızısı gecene kadar ant yapmayacagım gecınce bı sonrakı kas grubu. bıde boyle deneyelım bakalım nası olucak.

saygılar..........

9. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Therion biraz fazla supplementlere umut bağlıyor gibisin o kadar umut bağlama animal cuts kullanıyorum mesela şuan ama tık etki etmiyor öyle :) Öğün sayını arttır azar azar olsun ve proteinli olsun ve antremanlarında radikal değişikler yap hareket sayısını azalt kilo daha fazla gir gibi..benimde şuan gelişememe problemim var bazı bölgeler için ama çalışmak gerekiyor zamanla gelişimin devam edeceğine inanıyorum :)

10. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    supplement kürü yap. noxplode benzeri ürünleri dene. hacmen faydası olmasa bile kaldırdığın kilolar artınca moralin düzelir.

11. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    suplemenrt kombınesı yaptıgımı yazımda zaten belırtmiştim. ayrıca 3 lu bsn kombınesınden kastım noxplode cellmass nıtrıx tı. yanı zaten kullanıyorum.

bu arada suplement ıle ılgılı bı kacsey: ant once noxplode ant sonra cellmass ıcıyorum ve kendımı berbat hıssedıyorum. 1 saat sonra yemek yıyorum ama iştahım o kadar kesılıyorkı kusmamak ıcın kendımı zor tutuyorum. ant sonrası yemek yemek ızdırap oluyor. bı defa ant sonrası cellmass atladım nıtrotech ıctım sadece, sonuc degısmedı, bı baska kez nırtoyu atladım cellmass ıctım sonuc yıne aynı. hatta çogu gun ishal de var. tuhaf bı durum gecen yıl aynı kombıneyı yapmıstım gayet ıyıydım hatta kendımı daha zınde hıssedıyordum ve mallar adana malıydı bunları usa dan getırttım ıshal oluyorum. ve ıctıgım gunun aksamı yorgunluk bıtkınlık ıstahsızlık hat safhada.

saygılar.........

12. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Therion vücud yerli malına alışmış :)

Kesinlikle katılıyorum.İstediğiniz amaçlara yüzme sizi ulaştırmaz.Vücud geliştirmek için uygun değildir

13. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    vucudunun durumu nedir bilmiyorum ama belkide genetik limitlerine ulaşmışsındır..bunu aşmakta sana bağlı.streoid önermiyorum kesinlikle..çalışma şekillerinde beslenme şekillerinde supplementlerinde revizyona gitmeyi dene.benimde aynı sorunum var bu sezon şuana kadar hiç iyi gelişemedim.hazirana kadar yaklaşık 3 aylık bir sürem kaldı.hadi hayırlısı..

14. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Beslenme ve programınızı bilmeden, yazılanlar tamamen varsayım üzerine oluyor... Özetle yazabilir misiniz?

15. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    BESLENME:
    beslenme programım dıye bı sey yok aslında ama genelde hafta ıcı su sekılde beslenırım:
    sabah 8: kahvaltı: en az 2 yumurta ve bol beyaz penırlı bı kahvaltı yaparım.
    10.30 gıbı acıkırım ama iş yerınde oldugum ıcın o an elımın altında ne varsa (bıskuvı,pudıng vs) yerım.
    13.00 öğle yemegı: iş yerınde ne cıkarsa ama genelde et turevı agırlıklı cıkar.
    16.00: pılav+yogurt yada yogurt+muz vb.
    19.00: antrenman
    20.30 akşam yemeği: genelde tavuk, kuru baklagil+pılav,makarna+yogurt
    23.00 casein protein

not:elımdekı suplementlerı yazmıstım. onlarıda kullanıs saatlerıne gore gun ıcıne yayıyorum. gercı bıtmek uzereler orasıda ayrı konu.

ANTRENMAN:
    p.tesı-çarş-cuma calısırım.
    uzun bi dönem: p.tesı:göğüs-biceps, cars:bacak,omuz cuma:kanat,triceps çalıştım. antrenman larım 1 saatı gecmez genelde cok ıyı ısınırım ve pramıt gırerım. yaptıgım ılk harekettede ılk 2 setı ısınma amaclı yaparım.

son donemde atn programımı bı tavsıye ustune sole yaptım:
    p.tesi: göğüs - çarş: bacak,omuz - cuma: kanat. kol çalışmayı bıraktım. cunku bb ye basladıgımdan berı en cok ozen gosterdıgım en cok ustune tıtredıgım kol olmasına ragmen gelıstırmekte en cok zorlandıgım ve hatta uzun zaman aralıklarında gelıstırmedığim yerdır. kol ıdmanı yapmadan bakalım nası bı etkı gorecegım.

not: tum ant.lar 2 harekettır. ılk hareket çok ıyı ısınma sonunda temel harekettır 5-6 set. ve son setı cıddı zorlayan kılolarla 4-5 yapılmaktadır. 2. hareket temel harekete yakın harekettır.3 settır 3*8.

saygılar........

16. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0

Gelişimim durmuş diyorsun. Hatanı uzakda arama. Bi beslenme programına bak istersen. 6 senelik bi sporcunun beslenmede böyle hata yapması beni şaşırtı doğrusu. :shock:

17. Battemberg

Battemberg Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    şunu belirtmek isterimki sanirim beslenmeni düzeltsen daha iyi sonuçlar alabilirsin.
    Fakat sıkılma olayındada yanlız değilsin şüphen olmasın. Ben tabiki senin kadar tecrübeli değilim bu sporda ama genede elinden geldiğince yiyosun, spora gidiyosun, yağlı yemiyosun fakat genede tek gelişen ağırlıkları arttırman. Bu kadar uğraşıp vucudunda çok bi değişme olmadiğini görünce hakkaten insanin şevki kırılıyor ne diyim. devamlı araştiriyorum neyi yanliş yapıyorum diye fakat düzelmiyo. bende yavaştan bırakma noktasına yaklaşiyorum.

therion bunu beğendi.
  18. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yazdıklarından tam anlaşılmasa da antrenman programının yetersiz gözüküyor. Fakat senin şu anda en büyük eksikliğin doğru beslenmemen. Kendini ne kadar zorlarsan zorla böyle bir beslenme ile bu duruma gelmen çok normal...

Bu arada sadece supplement'lara bel bağlamak son derece yanlış olur, bunları sadece "takviye" olarak görmelisin. Yani beslenme düzgün olmalı, ihtiyaç olursa bilinçli bir şekilde bu ürünlere yönelinmeli... Beslenmeni düzeltmeden, antrenmanlarını değiştirsen de nafile... İstediğin sonuçları göremezsin.

therion bunu beğendi.
  19. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar cevaplarınız için tşk ediyorum ancak gözden kacırmamanız gereken bır nokta var. ben 9-18 saatlerı arasında çalışan biriyim. öyle her canım ıstedıgınde yemek yıyecek bı durumum yok. yanı gunde 5 öğün yemeye gayret edıyorum. kı bunun amatör bı ınsan ıcın fena olmadıgını dusunuyorum. olay 6 yıl yapma olayı degılkı 6 yıl yapmıs olmak benı daha profesyonel yapmıyor. şartlar ıcerısınde kucuk zamanlar yaratmak sporada beslenmeyede zaman ayırabılmek cıddı bı ugras ve ozverı gerektırıyor. bu kısır donguden cıkmaya calısıyorum ama netıcede sartlar aynı.
    sayın wolf ant programıma takılmayın. cunku bu aralar boyle gırıyorum. zaman zaman cok sert ıdamnlar yaptıgımda oluyor. cok farklı programlar uyguladıgım donemlerde. dedıgım gıbı yaptıgım en ıyı sey duzenlı spor ve ant bılgımde fena degıl. benım en buyuk problemım mezabolızmamı cozemedım hala. neye ıyı tepkı gosterıyor ne zaman lar ıyı gelisiyor anlamıyorum. tam bıseyler ıyı gıderken 1 hafta sonu tam tersı olabılıyor. belkıde mezabolızmam bı tuhaf. gercı vucut yapım bu spor ıcın gercekden ıyıdır.

saygılar..........

20. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Antrenmanınızın tamamen doğru ve sizin ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde olduğunu varsaysak bile, beslenmenizi değiştirmeden daha iyi sonuç alamazsınız. Unutmamanız gereken beslenmenin en az sıkı çalışmak kadar, hatta daha da önemli olduğu...

Belki çalışma şartlarınız sebebiyle yapabileceğiniz birşey yok, ama bu durumda maalesef bu işin başka çaresi de yok. Belki, evden işe kaplar içerisinde pratik gıdalar götürebilirsiniz? Mesela ben nispeten daha rahat tüketilebilecek gıdaları götürüyorum (ton balığı, somonlu sandviç, tavuklu salata vs... gibi).

therion bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş