çok kilo aldım bana denediğiniz etkili diyet lisetelerini önerin

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve fırfır tarafından 26 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. fırfır

fırfır Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pasta-çikolatacı
    Yer:
    istanbul
    herkese kolay gelsin!!henüz 3 ay evvelsine kadar 49,5 kilo olan ben aniden iştahımın açılmasıyla şuan 59,5 kiloyum.evet tamtamına 3 ayda 10 kilo almışım vede hergün spor yapmama rağmeN nası oldu bu iş anlamadım inanılmaz moralim bozuk!!!bana çok acil zayıflıcağım geçmişte denediğiniz başardığınız bir diyet listesi önerin lütfen acil zayıflamam gerek!!
    not boy;67 kilo;59,5 :((

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Leptin hormonunuz düşmüş olabilir. aşırı yağsız besleniyorsanız spor yaparkende yağlanabiliyorsunuz :)

çözümü kolay ve sade.

önce nasıl beslendiğinizi yanıtlayın yardımcı olmaya çalışalım.

3. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    bu leptin sakat dikat etme lazım spor yapmak kilo vermek anlamına gelmez :) nasıl beslendiğini yazarsan yardım edilebilir

Coyote bunu beğendi.
  4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    leptin seviyesi çok önemli. arttirmanın yolu basit.

5. fırfır

fırfır Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pasta-çikolatacı
    Yer:
    istanbul
    leptin ne demekki? ben kısaca size şöle anlatiim ben özellikle sabahları çok aç uyanıyorum ve aşırı yiyorum resmen gözüm dönüyo:D şimdi diceksinizki sabah yemekden bişi olmaz ama kısaca günlük beslenmemi anlatiim size
    sabah; 7-8 iri dilim ekmek 150 gr kadar beyaz peynir 1 kavanoz fıstık ezmesi(kaşık diil kavanoz:D) 10-15 zeytin
    SORA 3-4 SAAt sonra tekrar bi acıkma hissediyorum o zamanda 2 paket çikolata yanında muz büyük 1 bardak süt 1 tanede açma yada simit gibi bişi yiyorum mutlaka 20-25 tanede taze fındık bazen doymayıp 1 pakette eti yulaflı yiyorum:(
    AKŞAM; yemekte ne warsa az bişi mutlaka yiyorum dayanamıorum gene..pilav makarna yanında az et dışardaysam küçük bi dilim pizza..
    ondan sora vicdan azabından geceye hiç bişi yemiorum tabi..bu zaman içersinde 2 saat koşu bandında koşuyorum yarım saat kadarda aletlerimle fitness yapıyorum.bunları yapdıkdan sonra illaki gene bi mide kazınması başlıo we kendime koca bir meyve salatası hazırlıorum üzerinede kaymaklı dondurma koyup yiyorum(geceleri ağır yemek yemeyin diolarya bnde meyve salatası ve dondurma yiyerek kendimi kandırıom işte sanki onlar kilo yapmıo:D ) we illaki hergece 3-4 duble wiskim wardır o zaten kendimi bildim bileli war..

ömrüm boyunca hep diyettir spordur kendimi inanılmaz kastım ama son 3 aydır resmen kendimi yemeğe adadım we bu durumdan çok mutsuzum obur oldum resmen ve şunu anladım ne kadar spor yaparsam yapiim böle yediim sürece kilo almaya dewam edicem :( 3 ay içinde 10 kilo almak cidden mühim bi olay acilen geri wermem lazım bana iyi bi diyet listesi önerin lütfen:(

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    özür dilerim ama gerçekten çok felaket durumdasınız. yaşınız kaç acaba ya :)

Leptini falan geçtim siz şeker hastası olursunuz böyle giderse :)

olayın rengi farklıymış.

Benim dusuncem daha farklıydı. Bütün diyetleri çöpe atmanızı tavsiye ediyorum diyet spor kasmaya gerek yok ya.

Bence tam bir bağımlısınız :)

sizi böyle yemeğe iten şey ne? bunu dusundunuzmu.

siz doymayı bilmiyorsunuz bence sorun burdan kaynaklanıyor. çözümü var yani sorun değil. ama iradeniz önemli.

Aletlerle fitness falan yapmayın bence ya bu arada bırakın ya. Böyle yediklerinizi yakamassınız. yani kilo almanız normal.

ama çözümü var.

canavar ve Trapez~ bunu beğendi.
  7. fırfır

fırfır Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pasta-çikolatacı
    Yer:
    istanbul
    sanırım beni yemeğe iten şuan ewde oturmam..ağustos ayında mezun oldum ailemin yanına döndüm we tam 3 aydır ewde oturuyorum boş boş..bide zamanında yaptığım biliçsizce beslenmeler olabilir çünkü çikolatayı o kadar sewmeme rağmen 1 dilim bile yemezdim korkudan o derece dikkat ederdim yani..düşünüyorumda şuan 1 günlük yediğimi eskiden olsa 5 günde anca yerdim yani çok çok az yerdim nası bu hale geldim anlamıyorum sanırım yılların birikimi bu 3 ay içersinde patladı:D
    bu durumu nası çözcem onuda bilmiyorum kendimi çok mutsuz hissediorum tek bildiğim o:(

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:09 ----------

yani bna önerebilceğiniz herangi bi ilaç yada diyet warsa gerçekten ço sewinirim buarada yaşım 25

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    ilaç ve diyetten önce hislerinizi tanımanızı öneririm. Zira insanların hislerini anlamadıkları için hata yapıyorlar.

özellikle 3 ay içinde değilde yılların birikimi de değil bu, siz baya baya kendınıze hasar veriyorsunuz .

Neden evde boş boş oturuyorsunuz? Önce ruhen mutlu olmanız gerekir yoksa beslenmeler diyetler falan boş.

huzuru sağlamadıktan sonra neye yararki diyet. yoyo gibi bi gider bi gelir.

9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    coyote sabah ekmegi ve fıstık ezmesini cıkarıp yerine tereyagında yumurta ile gune baslamalı ve ekmek yerine lahana turu sebze yemeli acıkma hissi ta oglen 2 3 gibi gelcektir

fırfır

kaliteli marka balık yagı almalısın.

balık yağı olarak çok marka var ben Ocean plus 2x1, ya da EFA-1200 1x1, Lipor 1x1 ya da Carlson 2x1 preparatlarından birini kullanıyorum.

Hergun 2x1 gr cvitamini alın

Bu mutsuzlugunuzu ve depresyon halinizi bitirecektir.

insanda omega 3 omega 6 dengesi kurulmazsa isteksizlik ve mutsuzluk depresif ruh hali olusur. Once bundan kurtulmamız lazım o yuzden balık yagı almalısınız.

Daha sonra ise sabahki kahvaltıdan baslayarak seker ve un iceriklerini tamamen atmalıyız yerine kolestrolden yuksek tam yumurta tam yaglı beyaz peynir yada kasar peyniri sucuk koymalıyız

Hayata daha iyi sarılırsınız ve acıkmazsınız.

10. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    spor salonuna gitme imkanın var mı * varsa neden gitmiyorsun

11. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    ben evde boş boş oturdugum dönemlerde hiç acıkmıyorum böyle zamanlarda dahada çok kilo veriyorum çünkü gün içinde ki koşuşturma yok hep oturuyosun :) bu yuzden dolayıda iştahsızlık oluyor bende biraz. fitness yaptıgınızı söylüyorsunuz bu durumda beslenme ile ilgili az çok bildikleriniz vardır bi kavanoz fıstık ezmesi 7 iri dilim ekmek yaptıgınız sporla ters düşüyor. boylesine beslenmenin altında birbirinden çok farklı nedenler olabilir. psikoloji ile ilgili olabilir yada daha başka bişey.

12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    işte o iştahsızlığın sebebi leptin seviyelerinin yüksek olması. bu durumda vücuıdunuz makine gibi yağ harcar.

Leptin seviyesi yükseldiğinde vücut toktur. Siz dunyanın yiyeceğini yiyin, leptin seviyesi düşükse vücut aç durumdadır ve bunu depolama eğilimdedir.

Leptin seviyesini yükseltenler ne pekala?

bütün miğdede sindirilen hayvansal gıdalar ve yağlar leptin seviyesini tırmandırır.

düşürenler ne ?

sürekli bağırsaklarda sindirilen ürünler şekerler ve unlu mamuller vücudun leptin seviyesini azaltır.

insulin değerleride bozulur hücre içinde oluşan yoğun oksidasyonlar yağ yakımını engeller privuata çok hızlı indirgenen karbohidratların alınması atp üretimindede sorunlar oluşturur.

Böylece yağlar devamlı atp ye yığılacağı yerde, privuatlar atp ye yığılmaya başlanır yağlarda depo edilmeye başlar.

özellikle sabahları enerjisiz uyanma kendınızı kötü hissetme gibi sorunlar doğabilir. öğlen yemeklerinde

ayrıca vücutta toksik maddeler birikmeye başlar, oysa yağlar yakılmaya başladığı zaman su içerek terleyek bu toksinleri atarız.

güneş ışınları su ve antioksidan maddeler toksinlerin atılımını hızlandırır.

zamanlada insulin direnci daha sonrada diyabet başlar. insanlar neden şeker hastası oldukları ile en ufak bilgiye sahip değiller.

olayların çözümü çok basit.

Hızlı privuata indirgenen şekerler derhal terk edilmeli bağarsak florasının düzenlenmesi için kefir gibi ürünler yoğun içilmeli

yağlar arttırılmalı ve 2 haftadan sonra esmer pirinç ve yulaf ile beraber doyana kadar protein yağ yenmeli.

düzenli, uyku uyunmalı. Hafta 1 defa bitter çikolata ve her gun çekirdekli kuru üzüm tüketimi yapılmalı.

Sorunun cozumu bu kadar basit.

Ne hesap ne kitap her insanın leptin seviyesi düşerse açlık krizleri başlar sonrada herkez dusunurki ya ben yeni yemek yedım ama neden acıktım :) neden kendime hakim olamıyorum. ya başkasının metabolizması ne kadar hızlı benimki neden yavaş :) kendi bilakis hatalarımı cozuyorum ve canlı örnek benim.

çünkü açsınız saygıdeğer dostum. açlık sürekli beslenmek değildir.

Bu sizi mutlu değil üzüntülü yapar. dolayısıyla neden çikolatalarla beslenip hala mutlu olamadıgınızı anlamaya çalışırsınız.

insulin dalgalanmaları iyi birşey değildir.

Ayrıca sayın fırfır hanım siz sabahları nasıl uyanıyorsunuz? Yorgun argın ve çaresizmi hissediyorsunuz kendınızı.

Uyku bozukluklarıda kilo problemlerine sebeb olabiliyor.

aslında yoğun baş ağrısı ile beynimiz bize haber veriyor bunları. ama biz çay ve kahveyle geçiştirmeye çalışırsak verimli bir insan olamayız.

Mutlak surette bence taş devri diyeti yapılması gerekir düzenli uyuyup uyanma yeniden öğrenilmeli ve egzerziler programınıza eklenmeli.

Son düzenleme: 28 Kasım 2010
    Shino, salihaayşen, AnkTıp92 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. fırfır

fırfır Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pasta-çikolatacı
    Yer:
    istanbul
    yazdıklarınızı okudum kısaca cevaplandırmaya çalışiim ;evet spor salonuna gitme imkanım var ama bu beslenme şekliyle beni hiç bi spor kurtaramazki yaşadım gördüm bunu:(zaten evim spor salonu gibi koşu bandı bisiklet kondisyon aletleri fln zamanında hepsini almışdım zaten.. ve hergün 2 saat koşu yarım saat kadarda fitness yapıyorum ..zaten bu beni hayrete düşürüyo bu kadar spora yapmama rağmen 3 ay içersinde 10 kilo aldım beslenme şeklim yüzünden bide spor yapmasam nolcak acaba:D
    balık yağı demişsiniz benim bildiğim balık yağını kilo almak isteyene verirler.. bildiğim markalarda var benim duruumla balık yağı biraz ters düşüyo ben vermeye çalışıyorum.sucukta kaşarda ve tereyağındada oldukça kalori ve yağ var özellikle bu riskli dönemimde beslenmemde kesinlikle yer almaması gerekir diye düşünüyorum bayanların yapısı erkeklere göre zaten daha çok yağlıdır biliosunuz ..
    özellikle sabahları inanılmaz bir tatlı yeme isteğim oluyo uyandığımda kendimi yorgun hissediyorum evet.bir tek onu yesem iyi yanında oldukça ekmekte yiyorum yağlı peynirde ..nası bişi oldum anlamıyorumki yaa sizlerin yazdıklarınızı okuyorum benim kadar pisboğazı yok walla:( alkol az aldıysam çok az uyuyorum 4-5 saat falan daha fazla uyuyamıyorum.belki öğleden sonra 1-2 saat..sanıyorum gece içtiğim wiskilerde acıktırıo beni baya..vede özellikle tatlı çikolata cinsi şeyleri aşırı yiyorum en tehlikelileri onlar zaten durduramıyorum kendimi yaa:( belkide psikoloğa gitmem gerek bilemiyorum çünkü bu durum ben mezun olup izmire döndüğümden beri war alışık diilim böle ewde oturmaya..işin kötüsü midemde genişledi eskiden 2 dilimle doyarken şuan 7-8 dilimle anca doyuyorum:(
    taş devri diyeti nasıl oluyo yazabilirmisiniz bna walla artık herşeyi denemeye razıyım yani

14. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    bende fitness yaparken ilk 5 ay sürekli kilo almıştım . sonra hacimlenmeye başladım =) yani kilo almanız anormal değil ... bayanlarda yağ yakımı daha zor biliyosunuz . size en kısa yolunu söyliyim . 3 beyaz ve ekmekten uzak durup sıkı bir kardiyo . alkolün sayısız zararı var bunlarıda göz önünde bulundurun . psikolojinizi düzeltmeniz gerekli 24 yaşında hayatınızın baharındasınız =) heba etmeyin o güzelim yılları .. forumda kilo vermek isteyenler için birçok diyet mevcut . birde gece-gündüz-cinsel hayatınızı bir düzene sokmanız gerekli . düzensiz oldukça en başta stres yaparsınız stresin bile insanlara nasıl kilo aldırdığını defalarca kez gördüm .. herşeyi belirli bir düzene göre yapın moralinizi yüksek tutun gayret gösterin istediğiniz vücut a kavuşucaksınız =)

15. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    fırfır

1 gr yagda 9 kalori var 3 gr yag 1 dilim ekmekten daha az kalorili :) Bunun kilo almak icin masalını kim uydurduysa cogu kiside buna inanmıs ne yazıkki.

Balıkyagı beyni ve kalbi rahatlatır. Sen su an omega 6 dan agırlıklı besleniyorsun ibre omega 3 den tarafa kaymalı ki huzurlu olasın.

Ben 65 kilo zayıfladım halada zayıflamaya devam ediyorum. Yaglı yiyecekler tuketerek cunku yaglı yiyecekler kalori olarak karbonhidratlardan daha yuksektir fakat karbonhidratlar seni 2 3 saat sonra acıktıırken yaglar aksama kadar tok tutar

Karbonhidratlar insülin dalgalanması yaptıgı icin yaglanmaya gider.

Acilen unu sekeri kesip yag agırlıklı beslenmelisin balık yagıda almalısın

16. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hayrete neden düşüyorsun ki, her sabah bir kavanoz fıstık ezmesi, 8 iri dilim ekmek....sonra paket çikolata, pizza...
    ooo baktım da hakkaten hayretlik bi durum var

bi de iyi niyetle insanlar yazı yazmış, helal olsun....

metall bunu beğendi.
  17. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    ayrıca kendini durduramama problemide var . destek alman gerekebilir ...

Coyote bunu beğendi.
  18. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    destek olarak balık yagı ve kolestrolden yuksek beslenme yeterli

19. fırfır

fırfır Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pasta-çikolatacı
    Yer:
    istanbul
    siz her ne kadar alakası yok desenizde ben bu olayı zamanında yaptığım yanlış beslenmeye yoruyorum.arkadaşlar ben yıllardır(özellikle evimden ayrı olduğum üniversite yıllarımda) diyetti spordu inanılmaz kastım kendimi gram fazlaya tahammülüm yokdu evelsi gün çok azcık fazla kaçırsam ertesi gün 1 meyveyle dururdum o derece yani..hele çikolata yemek fln 2 ayda bir belki.. şuan yediklerime yıllardır o kadar hasret kalmışımki mide doysada göz doymuyo yani durumum tamamen psikolojik bence.yoksa normal bir insan ne kadar aç olursa olsun sabah kavaltıda 1 kutu fıstık ezmesi yanında nerdeyse 1 ekmek peynir fln yiyemezde yemezde zaten ..sanki geçmişin acısını çıkarıyorum o şekilde yiyorum resmen:D
    şuan bi diyet buldum elma diyeti;
    SABAH- normal kahvaltını yapıyosun (normal kahvaltı derken şuan yediklerimin çeyreğinin yarısı nası doycas bilmiom:D) 1-2 dilim esmer ekmek,az peynir domates, salatalık 1 katı yumurta,azcık bal(ben bal yerine 4 kare çikolata yicem ama) kahvaltıdan sonra 2 saatte 1 elma yiyosun akşam 8 e kadar.nette okudum millet baya kilo vermiş bu şekilde.bende denicem bakalım bide bi ilaç aldım lida diye baya bi iştah kesiyomuş bakalım benim iştahı kesmeye gücü yetcekmi:D önerileriniz için çok teşekkür ederim (balık yağınıda yarın alıcam umarım dediğiniz gibi işe yarar)bana şans dileyinde başarayım bu diyetii

20. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Kendine güvenin inanılmaz ama obez olma dikkat et :) vala bu arada cidden merak ettim ya çokmu kilo aldın. Bu beslenme nasıl bir beslenme biçimi ::):)

ya önce bir dur soluklan bence.

sen yedikçe yersin tabi hep şeker hep şeker :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:10 ----------

Bu ruhsal sıkıntıları beslenme ile çözme girişiminden kaynaklanıyor.

salihaayşen ve Trapez~ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş