çok ağırlık az tekrar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve brkn.altnk tarafından 26 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. brkn.altnk

brkn.altnk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaslar 1.80 70 kiloyum omuzlarım biraz dar ve kollarim zayif evde temel hareketleri yapıyorum yaklaşık 7 gundur mekik plank vs. Spor salonuna yazilicam ek olarak karbonhidrat tozu kullanicam kilo almak amaçlı simdi spora gidince cogu yerde gordum de karar veremedim hafta ici her gun gitmeyi dusunuyodum ama bir kac şey okudum cok fazla çalışınca kas yıkılması oluyormuş bu doğrumı? Birde cok ağırlık az tekrar mı yapmalıyım hacim kazanması icin 3 kiloluk x20 yerine 5 kilo x15 gibi mesela bu konuda yardım lazım teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. valentinus80

valentinus80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    spor salonundaki hocan sana ne kadar çalışman gerektiğini söyleyecektir ama hacim kazanmak için fazla ağırlık az tekrar olayı doğru ama fazla ağırlık diye de çok fazla olmasın tekrar sayısının sonunda çok yarulacağın ağırlıklar seçmelisin yoksa hareketi düzgün yapamazsın

3. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    ortalama 5-8 rep idealdir. Eger hareketlerin formunu ögrenmek icin bos barla fazla rep yapilabilir

4. KaanUSTA

KaanUSTA Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Bursa
    Az ağırlık çok set mantıgı genel olarak yağ yakmak için önerilir ağır çalışman güzel birşey ama yavaş yavaş ve düzenli yapman gerekiyor omuzlar küçük kas gruplarıdır o yuzden az agırlık çok set yapıp omuzlarını büyülte bilir ve parçalıya bilirsin :) al 11 likleri 30 tekrar yap en güzeli :)

Sayfayı Paylaş