çiğ yumurtayı içmek zaralımı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve lubu tarafından 30 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben hep bu soruyu merak ediyorum.Acaba çiğ yumurtayı içmek vücut açısından sakıncalımı birde eğer içersem n zmn içmeleyim teşekkürler.(bu soru eer daha önce sorulduysa görmedim,afedersinz)

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Yukarıda arama seçeneği var pano kılavuzu yazanın solunda ona tıkla, merak ettiğin konu hakkındaki kelimeleri yaz karşına bu kelimelerin geçtiği bütün başlıklar çıkar böylece daha ayrıntılı tartışılmış şekilde karşına çıkar, aynı mesajı iki kere açmışın büyük ihtimalle çöpe atılacaktır hepimiz acemilik yaşadık normaldir

Soruna cevap vereyim; çiğ yumurtanın sindirimi pişmişinden daha zordur bu yüzden pişmişi çok daha avantajlı ve değerleri daha yüksek olur, ve çiğ yumurta da salmonella hastalığı riski var, salmonella hastalığı hakkında yine arama yaptırabilirsin forumda çok çok fazla konu ve bilgi paylaşımı ve birikimi olduğu için aradığın şeylerin çoğu çıkar büyük ihtimalle

Başarılar

3. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Cig yumurtanin sarisi daha cok samonel hastaligini cikardigini okumustum. Beyazinda bu risk cok düsük. Bodyciler beyazini tavsiye eder.

Salash bunu beğendi.
  4. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    mrb..
    Öncelikle yumurta yiyememe gibi bir sorunun var sanırım..kokusu, tadı v.s... :)
    Yazın bende bu yumurta kokusundan bayılırdım ;) Sonra ne yapayım diye bir düşüneyim dedim. :roll: ,,,
    ve aklıma bir fikir geldi :evil: ..neyese falanı filanı bırakalım konuya geçelim :)

5 yumurta beyazını bir bardağın içine koyup içine yarım yağlı sütü karıştırıp cup diye içtim koca yaz sezonu...
    zaten tek çaren var oda kafay dikmek..Yoksa adam kendini bir tuhaf hissediyor..öyle yapış yapış :D
    Sonra bir öğrendimki bizim bağırsaklar o yumurta akının çoğunu sindiremeden atıyormuş.. :cry:
    pek tavsiye edilmiyor salmonella v.s....
    onun yerine haşlayıpta cup diye ağıza atabilirsin,,arada bir fark olmaz,,çiğkende cup diye haşlanmışkende cup diye :)
    yada en iyisi bir whey protein al sen rahatla...yumurta yerinede tavuk yersin ;)

5. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bilgilerinz için teşekkür ederim."AKÇAKKAYA"aslında yumurtadan nefret etmem ama hergünde 3 taneyi sanırım bünyem kaldırmıyor.Dediğin gbi bndan sora whey proteine daha fazla yöneleceğim.Hepinize teşekkür ederim..

6. karam

karam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    mardin
    bence zararlı en mantıklısı pişirerek yemek bende bu hataya düştüm çünkü.

7. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123

kilit ve çöp

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş