çalıştığım kas grubu ağrı yapmıyor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve s@d@k@t. tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. s@d@k@t.

s@d@k@t. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 1 haftadır çalışıyorum. yani 1 gün göğüs öbür gün biceps vs.

omzu ve tricepsi 5 , diğer kasları 7.5 kg ile çalışıyorum fakat çalıştıktan sonra sadece göğüs kaslarım ağrıyor. biceps , triceps , omuz , bilek bu kasları ağrıtamadım. sorun hareketi yanlış yapmamdanmı kaynaklanıyor yoksa azmı çalışıyorum. 3. - 4. setlerde zor kaldırıyorum zaten ertesi gün ağrı yapmıyor :confused:

2. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    birinci ihtimal dumbellar hafif geliyor
    ikinci ihtimal haraketi yanlış yapıyorsun
    üçüncü ihtimal dinlenmeleri çok uzun tutuyorsun o yüzden ağrımıyor
    bu arada bende de genelde ne kart sert çalışsamda biceps ağrısı olmaz olsada çok nadir olur

3. s@d@k@t.

s@d@k@t. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mesela omuz çalışacam öbür güne ağrı olmadı. ağrının olmaması o günün boşa gittiğinimi açıklıo. yani hiç mi gelişme olmaz

4. cankendigelen

cankendigelen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    en çok omuzlarım ağrır benim omzunda ağrımıyorsa kesinlikle hafif kiloyla çalışıyorsun kendini yeterince zorlamıyosundur diye düşünüyorum

5. s@d@k@t.

s@d@k@t. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aslında bana dambıllar 3-4 hafta önce geldi. 1 haftadır düzenli çalışmaya başladım. hele omuzları hiç ağrıtamadım . dediğin gibi sanırım kendimi zorlamıyorum ondan kaynaklanıor kafa_

6. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    dumbell lateral raise yap dumbellar ile 5kg lik normal şartlarda bu hareket için ağır sayılır
    kollarını çok hafif kırarak omuz hizana kadar kaldır ve indir(ağrıtmak ve gerilim vemrek için: )
    dumbellerı kaldırırken 2 defa durdur ve o pozisyonda 1 saniye bekle, tepeye geldiğinde 3. e dur ve 2 saniye bekle sonra indirirken de 2 defa daha dur ve 2 saniye bekle, dumbellerı da indirirken bacağına değecek kadar indirme, en alt pozisyonda bile zorlan

7. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Sana önerim düşük ağırlıksa elindeki dumbellar süper set yapman. Her omuz hareketinden 8 veya 10 tekrardan oluşan bir süper set yapabilirsin. Ama son hareket olarak dumbell pressi yapman, yoksa hafif gelecek.
    Aslında buna benzer bir yöntemi kendim uyguluyorum. Çok ağır omuz giriyorum ama her hareketi ayda 1 süpersetliyorum farklılık olması için ve işe yarıyor. Mesela side alterali 17.5kg ile 6 tekrar ile başlayıp 2.5 kg indire indire 7.5kg ye kadar 6 şart tekrardan süperset giriyorum ve su şisesi ağzıma götürcek hal kalmıyor omuzlarda :D
    Ayrıca kolların için kesinlikle ağır kilolara ihtiyacın var. Ağır olsun ama az tekrar yap. kollar içinde biceps ve tricepsi süper setliyebilirsin o da biraz ağrı yapabilir umarım.

8. ultimate1

ultimate1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kollar bi süre sonra agırlıklara alışmaya başladıgı için agrı yapmaz onun için agırlıkları arttırmanı tavsıye ederım

Sayfayı Paylaş