çalışan insanın beslenmesi..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve orkunzzz tarafından 13 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. orkunzzz

orkunzzz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    trabzon
    merhabalar.. buraya yeni üye oldum.. yüzlerce konu ,başlık vb. okudum burda..
    ve bu kadarını gerçekten beklemiyordum.. çok teşekkür ve de tebrik ederim..harika bir özveri bence
    bu yaptığınız.. çünkü , örneğin istanbulda otururken iyi salonlara gidip , orda bilgisine güvendiğim insanlar tarafından yönlendiriliyordum.. ancak şimdi trabzona yerleştim ve maalesef hocalardan pek memnun değilim.. ellerinden geleni yapıyorlar ama pek araştırmacı, yarışmacı kişilikleri yok, küçük şehrin verdiği bir "boşveeer" cilik var üzerlerinde..

benim takıldığım birkaç konu oldu bb ile uğraşmaya başlayınca..
    1. si hemen tüm beslenme uzmanlarının dediği gibi siz de azar azar sık öğün alın diyorsunuz ,
    yalnız iş ortamı gereği ülkemizdeki (belki de dünyadaki) çalışan insanların neredeyse hepsi günde 3 öğün bilemediniz 4 öğün yemek durumunda.. daha fazlası için işten çok feragat etmek gerekiyor..bunun daha optimum bir çözümü yok mu ? örneğin ara öğün olarak abur cubur ,bisküvi ,pasta, kraker (hepsi çok kötü bence ) gibi ?

not : bu soruyu başka yere de yazmıştım ama tamamı orayla alakalı değildi.. o yüzden parçaladım ve bi kısmını buryaa yapıştırdım..

2. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    abur cubur yememeye gayret edin..imkanlarınız elvermiyorsa günde 3-4 öğün yiyin, gereken kalori protein vs miktarlarını bu öğünlerde aldıktan sonra önemli bir sorun oluşturmayacaktır...

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Protien tozu karışımlarının bunda çözüm olabileceğini düşünüyorum. İş yerinde çay kahve içmek yerine ara öğünlerde akşamdan hazırladığımız bir protein tozu meyve suyu karışımı içilebilir.

Sayfayı Paylaş