çağdaş bodycinin kuralları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve masor tarafından 11 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. masor

masor Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    masaj terapisti
    Yer:
    istanbul kadıköy
    bench_O spor yapmayı seven diğer insanlarla paylaştığınız spor kulüpleri kendi özel mekanınız gibi görmeyin. Özellikle bazı nezaketkurallarına uymaya gayret edin. Aslında bunlar kuraldan çok karşınızdaki insanlara duyduğunuz saygının bir ifadesidir. Unutmayın centilmen insan her yerde centilmendir. Spor kulübünde bile.
    Başkasının sırasını almayın.Bir aleti kullanmaya başlamadan önce, çevrenizde bekleyen kimse olup olmadığına bakın. Eğer biri sizin sıranızı almışsa, onu nazik bir şekilde uyarın.
    Başkalarını rahatsız etmeyin.Ağırlık kaldıran bodycilerin çıkardığı sesler, genellikle rahatsız eder. Çevrede yabani sesler çıkaran insanlar varken, yaptığınız harekete nasıl konsantre olabilirsiniz ki?
    Ayrıca ağırlıkları düşürerek ya da birbiirine çarparak ses çıkarmaktan vazgeçin.
    Bir aletleçalışırken 20 tekrardan oluşan 4 setlik egzersiz yapıyorsanız. Başka insanların da sizinle birlikte değişmeli olarak aletlerikullanmasına izin verin. Bir aleti ne kadar süre kullanacağınız ile ilgili bir kural olmasa bile, 10 dakikayı aştığınız taktirde, diğer insanların sabrını zorlama başlarsınız.
    Kullanmak istediginiz aleti, üzerinde çalışan kişinin ne kadar süre kullanacağını veya nasıl bukadar iyi çalıştırdığını merak etseniz bile, soru sormadan önce birkez daha düşünün. Çünkü soru soracağınız kişi, ciddi bir şekilde çalışıyor ve yaptığı hareketleri satıyorsa, konuşmayı istemiyeyecektir. Aleti kullanmak içinse, kullanan kişinin en azından setini bitirmesini bekleyin.
    terden ıslanmış bir aleti kullanmak kadar tiksindirici birşey olamaz. Egzersize başlamadan önce veegzersizi bitirdikten sonra aleti kendi aletinizle temizleyin.
    Bir aletin boşalmasını beklerken, üzerindeki çalışan kişinin hemen arkasında beklemeyin. Başkasının nefesini ensesinde hissederek sor yapmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu tahmin bile edemezsiniz.
    Başkalarına saygı gösterirken, onlardanda saygı beklemedek ae doğal hakkınız.

2. noyan

noyan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çağdaş başlığını neden eklediniz

niçin buna ihtiyaç duydunuz ?

3. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Ewet haklısınız ama anlattığınız şeylerin yaşandığı mekan bir vücut geliştirme salonu.Kimse oraya Hülya Avşar'la tenis oynamağa gitmiyor :) Tabii ki antrenman sırasında tekrarı çıkarmağa çalışan biir sporcu konsantre olmak için yahut nefes kontrolü için ses çıkaracaktır.Bu bence diğerlerine artı yönde etki eder,motive olmalarını sağlar.Ter,kir,koku bunlar olacaktır,tabiiki olması gerektiği kadar...Diğer konularda size içten katılıyorum.Aletin koltuğunda dakikalarca oturup,sanki sohbet etmeğe gelmiş onlarca kişi gördüm vs vs.

4. _Fırat_

_Fırat_ Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ben de bir aleti dakikalarca meşgul edipte etrafta insanlara görmezden gelenlere sinir oluyorum.Adam yanında getirdiği havlusunu,suyunu falan atıyo aletin üstüne sanki tapuluyomuş gibi kaldırabilene aşk olsun.

5. qwerttytuopas

qwerttytuopas Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Coder
    Yer:
    istanbul / b.evler
    Çalıştığım salonda bi abimiz var herkese moral pompalıyo.Tam son sette yandan çıkıp "hadi dostum hadi yapabilirsin!" diye bağarıp gaz veriyo herkese.Herkesi motive etmesi çok güzel bişey

6. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    öyle abilerin hastasıyım :) partnerli çalışmak da faydalıdır. fakat ben şahsen terli aletten rahatsız olmam, silerim, geçer gider. ha ama kendi terini silmek tabii ki nazik bir davranıştır. ses konusunda ise düşündüğüm şey, vücut geliştirme sessiz yapılması zor bir spor. icabında 6 tekrarı belki çıkarabileceğimiz bir ağırlığın altına girip 5. tekrarı bitirip 6.yı zorlayabiliyoruz, o zaman da en azından bir ıkınma, bir nefes verme sesi oluşuyor tabi.

Sayfayı Paylaş