Üstsüz Çalışma

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Mestano tarafından 29 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar sarc4stic'in mesajında Frank Mcgrath'ın üstsüz göğüs çalışmasını görünce önceden kafama takılan bir konu aklıma geldi.
    Sizce üstsüz çalışmak antreman performansınızı ne kadar etkiler? Mesela ben karın ,sırt ,omuz(bazı zamanlar ince askılı üstlerle görülebilsede) ve göğüs antremanında vücudumu görerek çalışırsam daha bir konsantre oluyordum(eski salonumda öyle bir fırsatım vardı ancak şimdikinde yok) , hareketleri daha doğru yapıyordum ve vücudumdaki kasılmayı tam olarak görebiliyordum. Sizin fikirleriniz neler?

2. constant

constant Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    salon adabına aykırı bir davranış

3. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Salon adabı? Yani Frank Mcgrath salon adabına aykırı mı davranmış? Veya arnold? veya serge? veya Ronnie?

Bunlar çevresinde üstsüz şekilde antreman yaptığını gördüklerimden sadece birkaç tanesi, fotoğrafları poz vermek amaçlı çektirmiyolardı gördüğüm çoğu fotoğrafta, gayet normal bir şekilde antremanlarını yapıyorlardı. Dünyanın en iyi bodybuilderlarının salon ahlakı konusunda biraz bilgisi vardır sanırım;)

Elbette bayanların yoğun olmadığı bir salondan bahsediyorum ben. Ki ilk dediğim salon öyleydi. Gerçi saydığım bodybuilderların olduğu yerde bayanlar çoktu ama neyse...

Ayrıca bu konuyu uzatmasak ve benim asıl sorduğum soruya dönersek sevinirim...

Son düzenleme: 29 Ekim 2007
  4. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    define vücuda sahip bir insanda üstsüz çalışma motive edici olabilir. bu şekilde performansa olumlu etki edebilir. ama farkında olmadan üşümeye ve yetersiz terlemeye de yol açabilir. yetersiz terlemeden kastım, toksinleri yeterince atacak kadar terleyememe durumudur ve bu yoğun beslenme programlarına sahip vücutçular için sorun yaratabilecek kapasitede bir durumdur.

castorpollux, wrestler ve Mestano bunu beğendi.
  5. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    Ayrıca büyüme hormonu üretimini hızlandırmayı sağlayan etkenlerden biri de çalışırken vücudun veya salonun sıcak olmasıdır,
    kaynak www.bodyforumtr.com :)

Mestano bunu beğendi.
  6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    yazin tatil de benimde bu sekilde calisma imkanim oldu hatta buraya konuyu acacaktim ama sonra vazgectim.

ben cok faydasini gordum,bir adeleyi calisirken yaptigin hareketlerin tam nerelere vurdugunu,nerelerinin etkilenmedigini cok rahat goruyorsun.bu bana cok yardimci oldu ve programimda hemen degisiklige gittim.

Mestano ve sarc4stic bunu beğendi.
  7. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    ^Enteresan, yönlerdirme için sağol saydam, uygun ortam olursa denemek lazım.

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    güzel bi konu..
    üstsüz çalışmanın motive ettiği fikrine katılıyorum..
    ancak vücudu sıkan ve esneyen "body" tabir edilen tshirtlerle çalışırken daha fazla motive oluyorum..
    neden mi?
    kaslar idmanda şiştiğinde (bicepsler, göğüs kasları, ve özellikle sırt kasları ve kanatlar) vücudumu sıkan tshirtteki gerilme kasları çok daha iyi hissetmemi sağlıyor.. bunun yanında görsel olarak da bu tarz tshirtler çıplak görüntüden pek farklı değil.. şişen vücudu tshirt içinden görmek şahsen beni çok daha motive ediyor..

yalnız saydam'ın hangi kasların çalıştığını görme tezi çok mantıklı ve doğru.. bunu "body" tshirt ile sağlıklı biçimde göremiyoruz..
    o nedenle belli periyotlarla ve eğerki imkan varsa üstsüz çalışılması programı değerlendirmek ve efektiv olup olmadığını anlamak açısından çok yararlı olabilir görüşündeyim..
    nitekim saydam da bu tarz bir tecrübe sonucunda hareketlerini değiştirdiğinden bahsetmiş..

[Zafer], Mestano ve saydam bunu beğendi.
  9. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bonatschi'nin mesajını okurken aklıma geldi, aslında yukarıda biraz eksik yazmışım, ben sadece salonda üstsüz çalışma olarak düşündüm, aslında evde ayna karşısında üstsüz çalışmışlığım var. Ama bende hareket değiştirmeden çok, genel anlamda spora yönelik bir motivasyon yarattı. Yani, wrist curl ya da bicep curl yaparken, her tekrarda karın kaslarının bir anda ortaya çıkıp, sonra yavaşça eski formuna dönmesi, vücudun o mükemmel mekaniği, kendinizi bir makine gibi hissetme, hareketin pürüzsüzlüğü... Dediğim gibi belki o hareket için ufak bir konsantrasyon kaybı oluştursa da, genel anlamda spor için büyük bir motivasyon kaynağı oluyor.

Mestano bunu beğendi.
  10. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı durumu bende yaşadım sarc4stic. Geçen evde dumbellerla şöyle bir çalışayım dedim, çalışırken iyice terledim ve üstsüzdüm. Vücudumdaki gerilmeyi görmek, her kasın oynayışını görmek, o dediğin karın kaslarının kasılıp bir anda inmesi. İnanılmazdı:D

11. Serious_Sam

Serious_Sam Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Üstsüz çalışmak bence bazı zamanlar insanın çalışmasını ateşleyecek motive edici bir şey olabilir ama ben genel olarak uzun kollu kalın şeyler giymeyi tercih ediyorum. ama şu an istediğim define vücuda sahip olmuş olsam hep üstsüz dolaşırdım işte,evde,sokakta salonda hyper_

Mestano bunu beğendi.
  12. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    uzun kollu ve kalın şeyler bu başlıktaki ilk mesajımda belirttiğim terleme mevzusuna büyük katkıda bulunuyor. ben de öyle yapıyorum havalar serinlediği için.

13. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    çıplakken motivasyon arnold un da değindiği bi konu
    kitabında bahsetmiş mi bilmiyorum ama bi forumda arnold un çalışırken eksik olduğu bölgeyi sürekli görmesi orayı daha çok çalışmak istemesine neden oluyor diye okumuştum.
    yani genelde karnını açıkta bırakan giysilerle çalıştığında sürekli karnını gördüğünden karnı için extra bi motivasyon oluyor ve orayı daha da güzelleştirmek istiyor..
    mesela bunu bize uygulayalım,benim bicepslerim zayıfsa biceps gününde bicepslerimi rahatça görebileceğim bi kıyafet giyeyim ki orayı herr gördüğümde ulan şurayı adamakıllı çalışayım da düzelteyim gibi bi motivasyon sağlar bana

14. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

bu motivasyonu 1-2 kere saglarsin ama dikkat et 3. de salonun sahibi seni kapinin onune koymasin:)

15. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli

hehehe
    Allahtan karnımın şekline önem verrmiyorum bu aralar
    kendimi,göbeği açıkta bırakan bişey giyip çalışırken hayal edemiyorum :)

16. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Evet "Bir vücutçunun eğitimi" adlı kitabında eşofmanlarının alt kısmını kestiğini ve eksik olan kalflarını sürekli görerek bu kusurunu düzeltmek için daha gayretle çalıştığını yazmıştı...

Bu durum kalf için geçerli, belki de tişörtün kollarını kesip kol kasları içinde geçerli olabilir.

Ama gelişmemiş karın kaslarını sürekli görüp şevke gelip daha gayretli çalışmak için tişörtün altını kesip dansöz gibi :p çalışmak bench_O nasıl olurdu bilemiyorumhyper_

17. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    salonda gerçekten çok itici bir görüntü oluyor özellikle antremanı bitirip soyunma odasına giderken yolda t-shirtünü çıkartan,şişmiş kaslarını hanım arkadaşlara sergileyen ağır abilerimiz beni spordan soğutuyor.fakat evdeyken çalışma esnasında kasın titrediğini görmek insana ayrı bir zevk veriyor insasın motivasyonu tavana vuruyor.

18. pehli_13

pehli_13 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ABicim eşofmanları parçalamaya gerke yok yani :D ama üstsüz çalışmak insanın performansını gerçekten etkiliyor benim sporum gereği eşofmanlarım altına mayo giymem gerekli, açıkcası bu beni o kadr boğuyor ki nefesimi kesiyo, ayrıca vucut nefes alamıyo ve kendinizi motive etmek istiyosanız etrafınızdaki çlışan insanlara bakın kendi kaslarınızın kasıldığını görmek bi yere kadar devam edebilir, eğer etrafınızda çalışmayan kahkaha atan muhabbet eden insanlar varsa benim şalterlerim attırıyor, tamamen kopuyorum artık yani küfür edip salondan kovduğum da oldu :D

19. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    Üstsüz çalışmak yazın iyi olur.hava zaten sıcak.ama havalar soğuduğunda özellikle kışın ve mevsim geçişlerinde kıyafete dikkat etmek lazım.terledikten sonra o terin soğuyup buz gibi olmasını kimse istemez.
    Özellikle karışan eden yoksa evde ayna karşısında üstsüz çalışmak iyidir.bi kaç kez yaptım insan keyif alıyor:)ama çıplak çalışırken babanın görüp napıyon manyak demesi iyi bişey olmasa gerek :)bunuda göz önüne almak lazım

Mestano bunu beğendi.
  20. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Fikrini banlanmadan önce belirtmiştin zaten.

Sayfayı Paylaş