Üstatlarım Yardım (çalışma programı eksiklikleri)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Im tarafından 17 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Im

Im Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkeze Selamlar

Benim yaşım 15 boyum 1,68 kilom 81 35-40 gün kadar spor salonuna gittim ama malesef artık devam edemiyorum (15 gündür spor yapmıyorum) evde kendi başıma güç kazanmak ve fazla kilolarımdan kurtulmak istiyorum bunun için flexor hocamızın evde dumbell ile çalışma programını biraz değiştirerek uyguluyorum :

Ağırlık çalışmasından önce ip atlıyorum ve kum torbası ile 10 15 dakika kadar çalışıyorum

Programım : Her dumbell hareketi 15x3

Pazartesi:
    Dumbell bench press
    Dumbell Flyes
    Dumbell Press
    Dumbell Bench Press (close)
    Dumbell Curls
    Hammer Curls
    Concetration Curls
    20x15x15x12 mekik

Salı:
    Lateral
    Dumbell Lateral Raises
    Dumbell Lateral Raises (göbek altı tutus)
    Dumbell One Kickbacks
    Dumbell French

Çarşamba:
    20x15x15x12 mekik

Perşembe:
    Chın-up (back)
    Chın-up (front)
    Chın-up (close)
    One-arm Dumbell Rows

Cuma:
    20x15x15x12 mekik

Cumartesi:
    3 set halinde yapamayacak kadar şınav cekiyorum

(çekiyorum yapıyorum gibi sözler kullandım ama başlayacağım olacak:p )

Benim sıkıntım şu 6-7 ay gibi sürede spor yaparak 12 kilo verdim ama vücut iyice yayvanlaştı eskiden benim kilomdaki yaşıtlarımla yan yana geldigimde beni 5-6 kilo daha düşük sanarlardı ama şimdi herkez sen 81 kilodan fazlasındır gibisinden laflar etmeye basladılar buda benim aklımda soru işaretleri uyandırdı, canımı sıkmaya başladı ama bencew en büyük sebebi kötü bir spor salonunda (ilgisiz) düzensiz beslenmeden dolayı oldu (yemekten sonra antreman vb) .Amacım 20 21 yaşına kadar fit bir vücut yapmak daha sonra hacim çalışmaları yapıcam ama öncelikli amacım fit ,göbeksiz bi hağle girmek.
    Bu arada elimde 5kgx2 dumbellim var ve yetersiz kalıyo boy uzamasını engellememek şartıyla en fazla kaç kg almalıyım ? Yoksa arttırıla bilir bir ağırlık alıp en fazla yapabildigim sekilde mi uygulamalıyım ?bench_O

Bi Zahmet Yardım dumbelllls

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Değerli üyemiz Başlığınız acil,yardım gibi terimleri kullandığınız için kilitlenmiştir. forumda her üye eşit hakka sahiptir ve kimsenin öncelik hakkı yoktur.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş