Üstadların fikirlerine ihtiyacım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve meskalin45 tarafından 31 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. meskalin45

meskalin45 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, ben 21 yaşındayım. 170 boyunda ve 56 kiloyum. Bir buçuk hafta önce tekrar fitness sporuna başladım. Bundan önce tekrar tekrar başlamış ve bırakmıştım. 4 aydır spor yapmıyorum. En son spora başladığımda progainer, glutamin ve arginine kullanmış ve etkisini çok iyi görmüştüm.

İlk sorum: Spora başlayalı bir buçuk hafta olmasına rağmen sol göğsümde hızlı bir gelişme var ama sağ göğsüm belli olacak şekilde sol göğsüme rağmen sönük ve zayıf kaldı. Sol göğsümün alt çizgisi bayağı belli olurken sağ göğsüm zayıf. Bu zamanla geçer mi veya benim mi bir hatam var?

İkinci sorum: Pek iyi beslenemiyorum. Şimdiden protein kullanımına başlamam yanlış mı olur? Forumda okuduklarıma göre ilk üç ay tavsiye edilmiyor fakat yeterince beslenemiyorum.

Şu an için hocamın tavsiyesiyle bölgesel değil, her gün tüm bölgeleri çalıştırıyorum.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Fotoğraf görmeden göğüs hakkında yorum yapmak yanlış olur. İyi beslenemiyorsan sadece protein kullanmak kurtarmaz. Kas yapmak için vücudun sadece proteine değil karbonhidrata da yağa da ihtiyacı var. İyi beslenmemek için kullandığın mazeret ne ise geçersiz kılıp iyi beslenmeye başlaman lazım. Tahminen günde en az 2800-3000 kaloriye ihtiyacın olacaktır.

3. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    1. Uzun bir aradan sonra spora başladığın için su toplamıştır sık görülen bi durumdur. Göğüs simetrisi kolay kolay bozulmaz kafanı takma

2.Supplementler natural ürünler olduğu için "3 ay sonra başlayın hemen başlamayın" cart curt gibi söylentilere itimat etme. İstediğin zaman al kullan ekonomik imkanın varsa

3.Beslenmene dikkat et

4. Degerli

Degerli Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Kastamonu
    Göğüs konusun da benim de sağ taraf gelişti sol sönük kaldı sol tarafa daha çok ağırlık veriyorum arayı kapatmak için

Sayfayı Paylaş