Üst Karın Bölgesinde Sorun

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve StoLen tarafından 8 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    http://c1303.hizliresim.com/17/8/kvpvy.jpg (Karin.)

Merhaba arkadaşlar 6 aydır bu sporu yapıyorum sorun ise üst kısımdaki karın kaslarının üçgen bir şekilde olup göğüs kasları ile birleşmesi. Hem kötü bir görünüm sağlıyor hemde karın çalışmamda isteksizlik yaratıyor..

- Bu genetikten dolayımıdır ?
    - Daha önce dövüş sporlarıyla ilgileniyordum bunun karına alınan darbelerle ilgili bir nedeni olabilir mi ?

- Üstteki 2 karın kasını parçalayabilirmiyim.. ?

- Ağırlık ile karın çalışmıyordum ağırlığa yönelmem işe yarar mı yoksa daha kötü bir görünüm mü sağlar ?

Daha önceden böyle bir sorun yaşayıp çözüm bulan arkadaşların tavsiyeleri olursa benim için çok değerli olur.

Haraket önerileri olursa denemek isterim Tesekkurler şimdiden..

Son düzenleme: 8 Mart 2013
  2. cihad27

cihad27 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aynı sorun bendede var üstteki 2 tanesi yukarı doğru uzanıyo armut seklinde gibi sanki.Ben genetik olduğunu düşünüyorum

3. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba Cihad27 yorum için tesekkurler. Fakat bunun bir çözüm yolu olmalı hep bu şekilde mi kalacak yani. Armut gibi değilde :) Üçgensi görünüm var ve alt göğüs ile birleşince daha kötü bir hal alıyor çareyi çalışmamakta arayacağım sanırım yoksa bu görünüm motivasyon düşürüyor...

4. cihad27

cihad27 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Belki hacimlenmek işine yarayabilir benimkinin sebebi aşırı derecede üst karın çalışmamdı alt karın çalış üst karına pek ağırlık verme.Bu şekilde çalışmıştım üst o üçgen şekli yavas yavas 4 parcaya ayrılıyo güzel bir görünüm kazanıyo sende nasıl olur bilemem

5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Tamamen genetik yapabileceğin en ufak bir şey yok . Sakın ağırlıkla karin calismasi yapmaya kalkısma. Hem beline zarar verirsin hem de hiçbir zaman ''V'' olarak nitelendirilen vücut tipine ulasamazsin.Çünkü ağırlıkla calısıldığında Oblik adi verilen kaslar büyüyerek belini kalınlaştıracaktır. Karin kasların Squat ve deadlift hareketleri ile yeterince büyüyecektir

6. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle bende zamınında çok dert yandım bu konuda :) bendede üstteki iki baklava birleşmiş gibi duruyor. Fakat düşündüğünün aksine göğüs ve karına ver bütün önemi. Göğüs biraz hacimlenip, karın kasların hacimlenip alt karındaki yağlar eriyince çok daha hoş gözükecektir. Ayrıca düşündüğün kadarda kötü değil. Dediğim gibi, karın ve göğüse çok önem ver. Yaza düzelir sağlam yaparsan

7. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bu genetik birşey.karın kasların daha hacimlenince,yağ oranın daha düşünce ne olacağını bilemeyiz fakat duruma göre iyi bile olabilir bu karın.

ayrıca kesinlikle ağırlıkla çalışma vs gibi önerileri ben kendi adıma saçma buluyorum.ben herkese tavsiye ettiğim gibi kendim de ağırlıkla çalışıyorum ve hem hacim hem görüntü açısından daha iyi oluyor.zaten biryerden sonra tekrar sayıları sayamayacağın kadar artıyor,etki azalıyor,hacim artışı yavaşlıyor.zorunluluk oluyor yani ağırlıkla çalışmak.

8. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba. Aksine ben alt karın kaslarınıda üst karın kaslarınıda düzenli bir şekilde çalışırım sorunu çözemedim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:48 ----------

Merhaba Zeo64.. Yani diyorsunuzki üçgen (V) şeklinde bulunan karın kası genetiktir ve o üst kısımdaki karın kasları parçalanamaz böyle kalacak :) Ağırlıkla çalışmama konusuna bende katılmıyorum belki hacimlendikce daha sıkı olur ve düzelebilir. Denemek lazım aslında yakında karını ayrı bir güne almayı ve tek çalışmayı düşünüyorum.

Evet arkadaşlar farklı fikirleri olanlar benim gibi aynı sorunu yaşayıp çözüm bulanlardan yardım bekliyorum Tesekuurler..

9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    tabi genetiğe de bağlı fakat uğraşların sonucu genetiğinde olan birşeyi ortaya çıkarabilirsin.googlede "V muscle workout" tagıyla gereken hareketleri bulabilirsin.(özellikle bacaklar 90 derece olana kadar dik kaldırıp indirme,sağa sola ve yukarı aşağı hareket ettirme bu hareketler tavsiyemdir)

10. metecanbaz

metecanbaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar şu karın kaslarının en üst kesimleri nasıl çalıştırılır evde çalışıyorum hiçbir hareket yok mu ?
    Şimdiden yardımcı olduğunuz için sağolun
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Ocak 2018 ---
    Dostum karın kası genetiğin Aziz Shaversiana benziyor moralin bozulmasın aksine daha iyi bir görünüme ulaşacaktır lakin yöntem bilmiyorum motiven düşmesin araştır daima ben araştırarak azimle kendi çabamla bu kadar yapabildim spora gidemiyorum sen her türlü yaparsın

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 8 Ocak 2018

Sayfayı Paylaş