Üst GÖğüsle Başlangıç Doğrumudur?

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve jazz32 tarafından 28 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. jazz32

jazz32 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Arkdaşlar göğüs programım şöyle
    Üst Göğüs Press 4*8
    Üst Göğüs Dambıl Press 4*8
    Bench Press 4*8
    Göğüs Açış 3*10
    Dips 3*Max. Sizce Böle bi program doğrumudur 6.ayımdayım Ve Salondaki Hocanın yazdığı program budur
    Not:Eksik yerlerime yada Vücuduma göre yazılmamıştır salondakilerin geneline hemen hemen aynı program yazılmaktadır?

2. Freax

Freax Yeni Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Lüleburgaz-Silivri
    2 kere üst göğüs press yapma press açış sistemi yap yani üst göğüs bench press,üst göğüs dumbell fly gibi

3. jazz32

jazz32 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Peki doğrumudur üst göğüsle başlamak?bench_O

4. Freax

Freax Yeni Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Lüleburgaz-Silivri
    Ben üst göğüsle başlıyorum etkisini görüyorum ama kişiden kişiye değişir kendin deneyip bulucaksın :)

5. jazz32

jazz32 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Tmmdır Peki bu göğüs programı yeterlimi eksik birşeyi varmı birde üst göğüs ten sonra dumbell incline press yapıyorum dumbell üst göğüs press değil

6. wingman

wingman Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    dumbbell incline pressin türkçesi zaten üst göğüs press değil midir? ikiside aynı diye biliyorum. üstelik iki defa üst göğüs press gereksiz gibi ve üstelik 4*8 her ikiside. bunun dışında üst göğüsle başlayabilirsiniz üst göğüs biraz daha zordur o yüzden gücünüz enerjiniz tam zirvedeyken yapabilirsiniz..

jazz32 bunu beğendi.
  7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

üst göğüs ile başlamak her zaman daha mantıklıdır, çünkü incline press, bench presse kıyasla daha anabolic bir egzersizdir, ayrıca üst göğüsün,yan tarafları göre gelişimi daha yavaş ve daha zordur, o yüzden gücün büyük çoğunluğunu incline'a vermek çok mantıklı bir harekettir.

barbellin arkasından, yapılan dumbell oldukça yerinde olmuş, üst bölge tam anlamıyla bir baskı görecek bu sayede,iyicene bombalanmış üst taraf

2 press üst üste yapılacaksa bence en mantıklı düzeni bu şekilde, fakat daha iyi bir pump yakalamak ve daha estetik bir görünüm kazanmak için, üst pressler bittikten sonra, bir ader izole hareketle göğsü iyi bir açmak lazım, incline fly veyahut cable crossover çok yerinde hareketler olacaktır, ardından girilen bench pressle göğüsü son kez vurup arkasından yapılan bir adet izole ile çok ta güzel bir göğüs idmanı olacaktır...

8. jazz32

jazz32 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Speedtouch verdiğin ayrıntılı bilgi için çok teşekkür ederim incline fly ı ekliyeceğim.thums:

9. saydam_sevgili

saydam_sevgili Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mersin
    Ben bu sporu 1.5 yıla yakın bir zaman zarfında yapıyorum bugüne kadar goguste 4ten fazla hareket girmedim ki en etkili bölgem gogus kaslarımdır.Sen 5 aydır yapıyorum diyorsun,6.ayındaysın yazılanlara göre incline fly'ı da eklersen 6 hareket olacak.Bana fazla gibi geldi gogus için 6 hareket.Tabi şahsi yorumum.Bana kalırsa 4 hareket yeterli olacaktır tabi setlerde biraz oynama yapılarak.Üst gogus kasların yetersizse incline barbell press 'i one koyabilirsin.Benim önerim şu şekilde;
    İncline barbell press 5 set (15-12-10-8-6)
    Benchpress 4 set (12-10-8-6)
    Dumbell yana açış düz benchte 4 set (12-10-8-6)
    Paralel dips 3 set (10-8-6) (barfiks standında kendini öne doğru vererek yapabilirsin yardım ile)

Tabi bu sistem piramit sistem,hafiften başlayıp set sayısı azaldıkça ağırlıkları artıracaksın.Bana göre en etkilisi bu.Ocak ayında aldığım vg dergisinde Arnold 'un gogus programının da bu şekilde oldugunu gordum tabi onda ince püf ayrıntılar var.Kısacası bu sistemin bana çok faydası oldu denemeni tavsiye ederim..

jazz32 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş