Üst düzey Ek besin...

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve BodyBro tarafından 28 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Selamlar,her zaman olduğu gibi kafama bir şey takıldığında siz değerli BodyForumTR üyelerine danışmayı uygun buldum;
    Gerek sosyal hayat düzenim gerek beslenmem gerek antremanımla 7 ayda profesyonel sporcuların düzenine yakın bir düzen yakaladım.Ailem ve etrafımdakilerde buna uyum sağlamış durumda.Beslenmem son derece profesyonelce ve ben bu profesyonelliği supplementlerime de yansıtmaya karar verdim,uzun lafın kısası 7. ayıma kadar 3 supplement(Whey Protein-Yağ yakıcı ve likit amino) ile idare ettim.İlerde profesyonel düşündüğüm için araştırmalarım sonucunda supplement konbinasyonuma birkaç ek besin ekleme gereği hissettim,fakat bunların zamanlaması konusunda yardımınıza ihyiyacım var.
    Kullanacağım ek besinler şöyle;
    • Whey Protein(Nitro-Tech)
    • Yağ Yakıcı(Hydroxycut)
    • Vitamin,mineral destek(Animal Pak)
    • Glutamin
    • ZMA
    • BCAA
    • Creatin
    • Vitamin C
    • L-Carnitin
    • Chromium Picolinate

Evet ek besinlerin isimleri böyle,kendim hakkımda kısaca bilgi vereyim 110 kiloda başladığım bu spora şuanda 75 kilo olarak devam ediyorum yaşım 17 boyum 1.82 bu güne kadar hep yağ yakım,definasyon benzeri bir program takip ettim artık bulk türevi bir programa girmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum yardım eden,bilgisini benimle paylaşan herkese saygım sonsuzdur teşekkürlerimi sunarım.

Son düzenleme: 28 Temmuz 2013
  2. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Birkaç yerde okuduğum kadarıyla ZMA şişme bir ürün olarak söyleniyor,bunu deneyimleyenlerde böyle söylüyorsa listeden çıkarıyorum.Listeme eklememi tavsiye ettiğiniz bir ek besin varsa söyleyebilirsiniz.

3. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    ZMA şişme bir ürün değil, testo seviyesine görünür bir etkisi yok onu okumuşsundur.

4. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Evet bende ZMA'yı uykudan önce alıp testo seviyesini yüksek tutmak için kullanmayı düşünüyordum fakat forumumuzda birkaç konuda şişme diye yorum aldıktan sonra benimde gözümden düştü,şimdilik AOL veya başka bir testo artırıcı düşünüyorum ve tabii ki bu sizlerin değerli yorumlarıyla karar verebileceğim birşey;yorumunuz için teşekkür ederim.

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yazdıklarından hacim yapmak istediğini anlıyorum;eğer hacim ağırlıklı çalışmaya karar verdiysen,Hydroxycut,ve L-Carnitini çıkar;bunlara gerek yok;vitamin mineral vitamin c v.s onlarıda bulk da doğal meyve sebzelerden yeterince rahatça alabilirsin büyük ihtimal kullansanda kanalizasyona gidicektir onlarıda çıkar.17 yaşında olduğunu yazmışsın şu anda testo seviyen tavandadır zaten ZMA veya buna benzer bişeyede gerek yok onuda çıkar.BCAA kullanabilirsin fakat olmazsa olmaz değildir kullandığın whey de zaten var onuda çıkarabilirsin.
    Şimdi geriye ne kaldı ona bakalım.Whey protein;sabah kalkınca ve antremman sonrası günde iki ölçek kullanıyorsun.Glutamin;Antremman sonrası whey e karıştırıp içersin birde yatadan öne 5 er gr(bir tatlı kaşığı);Creatin günde 5 gr.Antremman sonrası yine whey e karıştırıp içebilirsin yada ikiye böler antremman öncesi ve sonrası yaparsın.Cronium Pikolinate nin ne olduğu konusunda hiç bir fikrim yok fakat senin yaşında 7 aydır spor yapan birisi için gerekli olduğunu sanmıyorum.Bunların dışında kullanacağın herşey çöpe attığın para olucaktır.
    Kolay Gelsin

6. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Tam olarak hacim olmasada yağsız kas kütlesi diyebilirim,bir çok yerde yağ yakarken hacim yapılmaz diye okuyorum fakat ben 7 aydır yağ yakıp kas inşaası yapabiliyorum bunuda sağlam beslenmeme ve azmime bağlıyorum.110 kiloda vücudumda kas bile bulunduğuna dair bir kanıtım yoktu fakat şuan 75 kiloyum ve alt karında çok azda olsa yağ ve deri sarkması mevcut biraz offtopic olacak ama şunu söyleyebilirim burdan deri sarkmalarına çözüm var mı diye merak edenlere ben yaşayıp deneyimlemiş biri olarak cevaplamak isterim ki 7 ayda spor ve diet yaparak hiçbir krem vb. kullanmadan alt karındaki az miktar sarkma hariç her yeri toparladım ilgilenenlere duyurulur.
    Dediğim gibi ZMA yı büyük ihtimal kullanmayacağım ama vitamin ve mineral desteği olarak Animal Pak'ı muhakkak edinip kullanacağım maddi anlamda hiçbir sıkıntı yok profesyonel düşündüğüm için ne gerekiyorsa edinip kullanacağım yorumunuz ve yardımınız için çok teşekür ederim.

7. brhmcr

brhmcr Guest

17 yasinda neyin testosunu artirmaya calisiyorsun :) once bir test yaptir bakalim, en verimli cagindasin..

8. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Öncelikle size de değerli yorumunuz için teşekkür ederim fakat dediğim gibi sadece araştırarak bu ürünler hakkında bilgi sahibiyim yani bir çoğunu deneyimleme şansına henüz sahip olmadım ve bu sporda yeni olduğum için sizlere danışma gereği duydum ayrıca benim bahsettiğim testo seviyesini gün boyunca yüksek tutmaktı,henüz bir test yaptırmak için nedenimin olmadığını düşüyorum ilerde gerek duyarsam testo ile ilgili test yaptırırım.

Dr. Ender Saraç – Doğanın Şifalı Eli Kitabı isimli kitaptan bir alıntı yapıp kendimi ve sizleri bilgilendirme gereği duydum;
    Bu ürünü listeme koymamın baş sebebi Jeff Seid'dir,onunda bu ürün üstünde baya durduğunu araştırmalarımda gördüm,tabii ki onlar her şeyi doğru bilir diye birşey yok ama yaptıkları icraatlar ortada verim alıyor ki kullanıyor di mi yoksa yanlış mı düşünüyorum?

9. brhmcr

brhmcr Guest

Jeff Said'i takip ediyorsan, umarim dogal kalma yolunu tercih edersin, ayrica supplementlere cok takilmak gercekten yanlis, bende yogun kullaniciyim ama en fazla gelisime %5 etkisi olsun.

Ayrica testo testine ihtiyacim olursa yazmissin, eger ki ortalamanin ustundeysen zaten testo boosterlara para vermek, cope para atmak olacaktir ki, testo boosterlarin pek cogu marketing urunudur.
    Birde anlasilan o ki cut yapacaksin 75 kilo da kas hacmin epey iyi olmali ve dusuk yag oraninda olmalisin, bir resim koyarsan daha iyi tahlil edebiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Temmuz 2013
  10. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Evet Jeff'i taktir ve takip ediyorum,genç olduğumu ve önümde bu spor için daha çok yılların olduğunu düşünüyorum.Zaten 6 ay öncesine kadar obezliğe yakın olmanın verdiği ezikliği tattığımdan şu anki durumum ve bana gelen tepkileri yaşayıp deneyimlediğimden dolayı çok mutluyum iyi ki başlamışım diyorum yani bu sporda acelem olmadığı gibi bolca hırs,azim ve sabır bende mevcut fakat açıkcası üstte 4 adet ABS kası olup alt karında yağ olması ve bu durumda ilerde prof. bir sporcu,model olmayı düşünmek sinirlerimi alt üst ediyor diyebilirim ve bu yüzden %5 te olsa katkı katkıdır diyerek maddi durumumun iyi olmasına da güvenerek ne gerekiyorsa katkı koymayı göze aldım ama asla ve asla bunlar ek besinler dışında streoid ve türevleri olmayacak önümdeki yıllarda ne düşünürüm bilmiyorum ama şuan benim için en iyisi bu tür zararlı kimyasallardan uzak durmam yönünde ayrıca size ö.m yoluyla ulaşmaya çalışmıştım bundan 4-5 gün öncesine kadar sanırım cevaplayacak kadar değerli bulmadınız sorularımı ama yinede konuma yorum atıp bu yürüdüğüm yolda bana yardımcı olacak fikirler kattığınız için teşekkür ederim.

11. brhmcr

brhmcr Guest

Ozelden cevap verecek vaktim olsa inan bana gunluk 20 den fazla kisiye cevap vermek zorunda kalirim, tanidiklarim ve moderasyon sorulari haric cok zamanim yok ozelde.

Sorumu es gecmissin sanirim, kas kutlen yeterli mi? Definisyon icin ayrica temiz beslenebiliyor musun? Beslenmen ne sekilde? Beslenmene gore mi ayarladin supplement kullanimini, yag yakimi durdugunda termo kullandigin icin ne gibi bir cozum dusunuyorsun?

ZMA ile ilgili ipucu: calismalar gosteriyor ki cinko eksikligi yasayanlarda testosteron dusuklugu gozlemlenmis, ancak bu cinko duzeyi artirildiginda testo dogru orantili artmiyor. Magnesium ise pek cok konuda yararli bir mineral oldugu icin aliniyor, B vitamini ise protein sentezinde onemli bir vitamin.

Bak degerli saymissin beni sagolasin bende konuna yaziyorum :)

12. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Evet bende meşkul olduğunuzu tahmin edip daha fazla rahatsız etmemek adına başka kaynaklardan araştırmalar yapmaya karar verdim. :)

Kusura bakmayın sorunuzu görmediğimden dolayı cevaplamadım hemen teker teker cevaplayım;

1.kas kutlen yeterli mi?
    Yeterli olduğunu asla düşünmüyorum fakat direk bulk dönemine girip tekrar yağlanmaktan korkuyorum diyebilirim çünkü o kabus olarak nitelendirdiğim yağlı dönemlerime dönmek asla ve asla istemiyorum bu yüzden yeni bir beslenme programı ve antreman programına bugün geçmiş bulunuyorum.

2.Definisyon icin ayrica temiz beslenebiliyor musun?
    Definasyon için internet üzerinden yaptığım araştırmalarla edindiğim bilgilere göre bir beslenme programı oluşturmuştum,o programda karbo ve yağ alımı min. protein alımı max. düzeyde idi ve o program ve tabii ki antreman programımdaki cardio ve tekrar sayıları fazlalığı,set aralarındaki dinlenme süresinin en aza indirmekle üstümden baya bir yağ atıp(yaklaşık %25) kaslanmayı başarabildim ayrıca şunu eklemeliyim ki yaptığım diyetlerde kaytarma veya 1 taneden birşey olmaz diye birşey yok etrafımdakilerde bu katılığımdan şikayetçiler ama ben hayatımdan memnunum ve sağlıklı güzel görünümü yakalayabilmek için kendimden de fedakarlık yapabilirim.

3.Beslenmen ne sekilde? Beslenmene gore mi ayarladin supplement kullanimini?
    Beslenmem dediğim gibi bu gün itibariyle yeni bir döneme girmiş olmam itibariyle değişti,yine programımı kendim deneyimlerime ve araştırmalarıma göre oluşturdum ayrıca Jeff Seid'in beslenmesine bakarak da fikir sahibi olmayı düşündüm ve öyle de yaptım.Şuanda eski diyetime göre yeni diyetimde protein ve komblex karbonhidratta bariz artış var,bu sporda yeni olduğum için beslenme adına yeni konu açıp bilgi edinmek isteyenleri yanlış yönlendirmek istemedim fakat yanlış bir yolda olduğumu asla düşünmüyorum sizinde dediğiniz gibi ''Kendi ustumde denenmis ve basarili oldugum bir program'' üzerine koyarak devam ediyorum.

4.Yag yakimi durdugunda termo kullandigin icin ne gibi bir cozum dusunuyorsun?
    Bu sorunuzu anlayamadım,özür dilerim.

13. brhmcr

brhmcr Guest

Son soruyu tekrarliyim, belirli bir sure yag yaktiktan sonra yag yakimin dusuk kalori alimi sebebiyle duraksayaacak, sen ise elindeki koz olan termo yag yakici ile kafein toleransini arttiris olacaksin, oyle bir durumda planin ne olacak? Cok dusuk yag oranlarina dusmeyi hedefledigini varsayiyorum.

Ayrica Jeff Seid gibi sporcularin y kas kaybini onlemek icin steroid kullandiklarini biliyor musun?

Bunun haricinde zaten kas kutlenin yeterli olmadigini soyluyorsun, steroid alimi olmaaycagina gore en ideal beslenme tarzinda bile cok kas kaybi olacagini varsayarsak cok ciliz kalacagini biliyor musun?

Bunun yerine Gunluk tuketimini hesaplayip aldigin makrolari bunla eslestirerek 200 -300 kalori ustune koyarak, temiz beslenerek kas kutlesi yapma yoluna neden gitmiyorsun?

14. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Bildiğim kadarıyla Jeff ve onun beraberindeki GymShark grubu streoid kullanmıyor.

İlk sorunuz için 250mg kafein'in çok yüksek bir değer olduğunu düşünmüyorum ilerde bana sorun çıkarabileceğini sanmıyorum.

Çok cılız olacağımı düşündüğümden ve omuz başlarındaki kemiklerimin ortaya çıkmasından(hayatımda ilk defa o bölgemdeki kemiği görüyorum)dolayı diyetimdeki kaloriyi artırdım ve bu yeni düzene geçtim.

Zaten günlük beslenme,supplement ve antreman programlarını bilgisayar ortamında kendim hazırladım ama yeni bir beslenme hazırladığımdan dolayı tek tek kalori ve besin değeri hesabı henüz yapamadım vakit bulduğumda(bu akşam veya yarın) yapacağım.

15. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Aynı şeyi anlatmaya çalıştım bende ama sanırım pek faydası olmamış.Haala aynı şeyleri gevelemiş.

BodyPro sen kararını vermişsin biz ne desek boş,o yüzden bize kafana göre takıl demek düşüyor.Bundan sadece profesyonel düşündüğünü fakat yeterince profesyonelleşemediğini çıkarıyorum.
    Azmini taktir ediyor,hedeflerinde başarılar diliyorum:)

16. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Bende size teşekkür edip zaten amacımın testo artırmak değil de gün içinde max. noktada tutmak olduğunu belirttim bir ukalalık falan hissettiyseniz özür dilerim ama ben sizin yorumunuzda bir küçük düşürücülük hissettim belkide fazla alıngan olduğumdan dolayıdır ben yine teşekkür eder,saygı duyarım.

17. brhmcr

brhmcr Guest

Tabi alem "natural" dogal, Allah bir onlara vermis o genetigi :) Yapma etme, goz var nizam var, bu insanlarin bulunduklari gruplar belli :) Creatinle - termo yag yakici ile oldu saniyorsan yaniliyorsun ama senin tercihin ve bakis acindir saygi duyarim. Hepimiz gibi ogrenecegin cok sey var.

250 mg kafein sorun cikarir demedim ama sonrada kullanacagin silahi once kullanmak hatali, tabi benden demesi :)

Kaloriyi arttirdin o zaman yag yakicilarin orada ne isi var sorusu gundeme gelir.

Once kendi harcadigin gunluk (TDEE- total daily energy expenditure) degerlerii bulman lazim, Bazal metabolizma hizin da onemli tabi oyle olunca..

Basarilar dilerim...

18. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Öncelikle iyi dilekleriniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim,Jeff Seid yanlış hatırlamıyorsam 14 yaşından şimdiki yaşına kadar bu sporla uğraşmış birisi ve asıl o kadar yıl bu sporla uğraşıp o vücudu yapamazsak bizde sorun var demektir,benim gözlemlediğim ve onların açıklamalarına dayanarak söylüyorum ki onlar tamamen natural :)

Dediğim gibi şimdilik ''acemi'' bir sporcuyum ve benim işimi 250mg cafein rahat görüyor ilerde daha fazla yağ yakımına ihtiyacım olduğunda mg yükseltip verim almaya devam edebilirim diye düşünüyorum.

Kaloriyi arttırdım ordaki yağ yakıcılarda tamamen alt karnımdaki ve kalça bölgemdeki inatçı yağlar için bulunuyorlar hatta şöyle diyebilirim ki o yağları ordan yok etmek için vücudumdaki tüm kasları verebilirim o kadar sinir bozucular.

Bu bahsettiğiniz konu hakkında bilgim yok eğer beni bilgilendirirseniz mutlu olurum.

19. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Herhalde Jeff Seid'i benden daha iyi takip eden biri yoktur bu forumda.Jeff Seid 14 yaşından 17 yaşına kadar sadece supplementlerle işi götürdü kilo almaya uğraştı.Her yılki gelişim fotoğraflarını internetten bulabilirsin 14-17 yaş arası gelişimi gerçekten sıkı çalışma düzenli beslenme düzenli dinlenme ile yapılabilecek vücudu yapmış iyi yol katetmiş ama 17-18 18-19 yaşlarındaki gelişimine bakarsan bariz normal olmayan bir artış var o derece define bir vücudu değil Jeff kimse yapamaz yani son 2 yıldır steorid kullanıyor.Buda gelişimi fotoğrafla :

20. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Doğrudur son yakaladığı formu streoid kullanmadan yakalamak zor gibi görünsede 17 yaşına kadarki gelişimi bile bize bu işe ne kadar ciddi yaklaştığını gösteriyor,yani bence 15 yaşındaki fotoğraflarına baktığımızda bile prof fitness yarışmacıları gibi bir vücudu olan birisi için o kadar yılda edindiği bilgilerle 1 yılda streoidsiz temiz kas kütlesi olarak 10lbs katması zor olmamıştır diye düşünüyorum.Tabii Jeff benim babamın oğlu değil ben sadece gördüklerimi ve bildiklerimi yorumluyor olsam da streoid kullanan birisinin bunu saklaması bana son derece saçma geliyor sonuçta bu sadece kullanan kişiyi bağlar gerisinin ne dediği pek bir etki yapmaz.

Biraz offtopic oldu ama Jeff Seid benim idol olarak benimsediğim birisi bende takip denmesede yaptıklarını okuyup kendime göre yorumlayıp kendi üstümde deniyorum,buraya yorum atıp bilgi edinmeme bir nebze katkıda bulunan herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:07 ----------

Selamlar,istek üzerine yeni programımın kalori/protein/karbonhidrat/yağ makrolarını çıkardım.
    En kibarından(az) aldığım değerler şöyle;
    Kalori:2,120
    Protein:227
    Karbonhidrat:239
    Yağ:18

Bunlar o gün programıma eklediğim besinlere göre değişiklik gösteriyor ayrıca besin değerlerini hesaplarken kaynak olarak interneti kullandım ufak tefek hata olabilir ama aşağı-yukarı bu civarda beslenmeye dün itibariyle başladım.

Sayfayı Paylaş