Üst Bölge Sorunu ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ozKnN tarafından 19 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ozKnN

ozKnN Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese öncelikle saygılar.

Ben 17 yaşında 1.84 boyunda 68-69 kg atletizm yapan biriyim.Benim sorunum bacaklarım gayet güçlü 105kgx2 tam skuat 180-200 kg ile yarım yapıyorum.Ama üst bölgem zayıf geliyor 70 kg bench ve omuzlama yapıyorum Kollarım ince gibi.
    Tabi antreman yaparken protein tozu amino asit ve creatine ve bazı vitaminler kullandım..

şu an aklıma gelen c.ronaldo gibi üst bölge yapma şansım varmı(kanat kol omuz vb.)

Tabi bunları yaptığımda bnm hızımı etkiler mi ? Teşekkürler

2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    ben senin 3-5 hareketten oluşan güç programlarından birini uyguladığını düşünüyorum. alttan tutuş barfiks o tarz programlara uygun bir kol ve kanat hareketi.
    yazdığın mesaj ne gerekli bilgileri içeriyor ne de probleminin ne olduğu belli. medyumluk yaparak cevap yazıyoruz...

ek: pek çok kas grubunu çalıştıran az sayıda egzersiz hareketinden oluşan programlarda kol gelişimi ve kuvvetlenmesi için alttan tutuş barfiks hareketi uygundur. önkol, üst sırt ve arka kol çalıştırır.

3. ozKnN

ozKnN Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    problemim üst bölge (göğüs kol kanat ) 100 metreciyim üst bölge çok lazım oluyor.Örnekte verdiğim gibi yapabilirmiyim sorunum bu kollarım ince omuzlarım yok bunları nasıl çabuk güçlendiririm

4. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    ozknn elimizde şimdiye kadar paylaşmadığımız gizli bir formülümüz yok. katalogdan seçtiğin modele göre de gelişim programı biçemiyoruz. kaç kilo ile squat yaptığının, bench presse girdiğinin de bizim için bir önemi yok. zahmet edip programını yazmış olsaydın belki yorum ve öneride bulunabilirdik.
    sabit başlıklarda hangi hareketin hangi kası etkilediği ve örnek programlar mevcut.

forumun da bir ruhu bir tavrı vardır. foruma katılım o forumu okumakla başlar.

diez ve omerbay bunu beğendi.
  5. ozKnN

ozKnN Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben forumu okudum onda sorun olmasın ama kendime program çıkartamadım çok iyi bilmediğim için O yazdıklarımıda bilgi olsun diye yazdım illa ben öle olucak diye bişey demiyorum bu genden gene değişiyor..

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    lütfen forumdaki program örneklerini, tavsiyeleri okuyup çıkardığınız programla bir başlık açınız..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş