Ünlülerin korumaları neye göre seçiliyor?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve melizcia tarafından 21 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Başbakan olsun sanatçılar olsun onların korumaları neye göre seçiliyor?Sınav kazanarak hangi bölümü okumak lazım büyük kişilerin koruması olmak için?

Bakıyorum adamlara siyah takımı gözlüğü kulaklığı çekip uzun boy kaslı vücutla meydan gösterisi yapıyorlar adeta normal güvenlik görevliliği sınavı ile olucağını zannetmiyorum

Sizce nasıl oralara kadar yükseliyorlar ve aldıkları ücret aşağı yukarı ne kadardır ?

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    koruma ve güvenlik çok farklı.. eğitimini alabiliyorsun ama çok daha zor bi iş tabiki daha fazla donanım ister. fakat bir çok ünlü koruma olarak uzun boylu ve cüsseli olan insanları koruma olarak yanlarında gezdiriyorlar... bu işin inceliklerini bilmesede ayrıca hiçbi savunma sporu bilmesede vücut calısıyorsa olay bitiyor... sadece görüntü olsun diye bi cok ünlü yakın korumayla dolaşıyor.

Danny Boy bunu beğendi.
  3. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    başbakan gibi üst düzey yetkililerin korumaları askerlerden veya polislerden seçiliyor.

4. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Şirket ismi vermeyeyim de tanıdığım ünlü bi şirketin genel müdürünün koruması var. 5000 para alıyor net biliyorum ama yanında sürekli. Güvenlik için herhangi bi sınav yok diye biliyorum eğitimleri falan varda pek donanım gerektiren şeyler değil. Boş boş bişeyler anlatıyolar öyle. Vücut yetiyordur diya tahmin ediyorum. Ünlülerin koruması olmak iyi bişeydir herhalde ama onların 1 tane oluyor genelde özel onlarda zaten. Ama pek havalı bi iş olmasa gerek genel olarak çokta özenme bana kalırsa:)

5. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    uzun boylu iri yagli olmak yeterli

6. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Bakanların Yakın Korumaları Genelde Polis ve ordudan seçilirler. Genel Olarak 1.80 Boy ve üzeri istiyorlar Yakın Korumalık İçin. Öyle Aşırı bir Vücud istemiyorlar zaten gerektiğinde silah kullanma yetkileri var. Bakanı hastanelik etmek isteyecek insanda dibine kadar sokulacak kadar aptal olamaz o yüzden maksat etten duvar örmek. Ünlü yani celebrity diye tabir ettiğimiz kişilerin öyle bakanlar gibi çok olanakları yok o yüzden Koruma görevini üstlenecek kişilerin bir çok özelliği bir arada barındırması gerekiyor. Örneğin Lisanslı sporcu olması. fiziği... en az 1 dövüş sporunda ustalaşmış olması. eğer kişi sık sık seyahat ediyorsa yabancı dil biliyor olması. her ihtimale karşı ateşli silah kullanıyor olmayı bilmesi (ihtiyaç olmasa dahi)... Fakat çok az ünlünün kendine özel yakın koruması var. her 100 ünlüden 10 tanesinin falan anca yakın koruması vardır. Bunun nedenide çok ünlü olmaları sürekli dışarıda göz önünde bulunmaları. Örneğin: tarkan ve sezen aksu gibi. Onun dışında sanatçıların ve ünlülerin güvenlikleri zaten katıldıkları program yerleri oteller v.s tarafından garantileniyor. Artık özel güvenlik şirketleri var. Ayda 5000 TL yi bir kişiye vereceğine o 5000 TL yi özel güvenlik şirketine veriyorsun adamlar sana 3 tane 5 tane adam bağlıyor zaten.

7. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    boy-vucut lazım ilk olarak

Sayfayı Paylaş