Üniversitede ilk gün ne yapılır ne edilir

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Savaşcı tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar....
    malum üniversite başlıyor. bir çok kişi ilk defa gidiyor.
    forumda konu dışına böyle bir konuda ekleyeyim dedim

Üniversitenin ilk gününde ne olur? Nasıl davranışlardan kaçınılmalıdır?
    bizlerle paylaşırmısınız?

liseden farkı yok benim için ama , hiç bir fikrimde yok.

etrafta çömez çömez dolaşıcam.
    ilk günden gidecem insanlarla tanışmaya çalışcam, sonra herkes birbiri ile muhabbete girdikten sonra zor olur...

Son düzenleme: 24 Ağustos 2010
  2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Dikkat etmen gereken en önemli olay ilk tanıştığın kişinin sana bir mikrop gibi yapışma olasılığı. Buna dikkat etmelisin. Ayrıca önce kızlarla tanışman erkeklerin seninle tanışmasına sebep olacaktır:)

Savaşcı bunu beğendi.
  3. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Draft'a katılıyorum. İlk gün herkes kendi kendine takılacak :) Herkes etrafındakileri elekten geçirecek :) Arkadaşın veya dostun olacak kişileri ayıklayacaksın.

Bazı kendini göstermek isteyen ilginç tipler de olmayacak değil tabi ki :)

Eğer sosyal kulüplere katılırsan bu senin için bir artıdır. Daha çok insan, daha çok çevre...

Berkthagar ve Savaşcı bunu beğendi.
  4. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Aslında ilk gün ne yaptığından çok ilk gününden son gününe kadar üniversite hayatını nasıl geçirdiğin önemli.

Emin ol hayatının en güzel zamanları ordaki yılların olucak bu yüzden her anını dolulu dolu yaşa eğitim olanaklarından ve sosyal faaliyetlerinden sonuna kadar yararlan,klüplere üye ol ,yabancı dilini geliştir..bol bol her fakülteden sağlam arkadaşlıklar kur ,okul bitip iş hayatına atılınca o arkadaşlıklar çok işine yarıyor..

İlk günlerde de sürü halinde dolaşmamaya dikkat et, ben yaptım sen yapma dısardan çok komik görünüyor zaten okulda yeni olduğun alnında yazar böylede olunca daha çok dikkat çeker..

Genelde ilk tanıştığın kişilerle zaman içinde bağların kopar. Bol bol kız tanı,ilk günler ne kadar girişken olursan ne kadar insanla tanışırsan öyle gider unutma ilk izlenim burada da önemli..

Söylenecek çok sey var ama yaşayacak olan sensin,keşke tekrar o yıllara dönebilsem,kıymetini bil sana eğitim hayatın da başarılar.

Bu arada sakın spordan kopma spor sayesinde hep bir adım önde olucaksın..

İyi çalışmalar dilerim

rockybalboa7, rey619, Berkthagar ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    avatarındaki vücut seninse zaten ilk gün baya bi dikkat çekeceğin için bolca insanla tanışırsın( çoğunun kız olması da kuvvetle muhtemel :) )
    bu arada hangi üniversite?

Savaşcı bunu beğendi.
  6. Pain

Pain Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yok o Arnold. :D:D:D

Savaşcı bunu beğendi.
  7. Freax

Freax Yeni Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Lüleburgaz-Silivri
    Üniversiteye gittigim ilk gün ilk sosyoloji dersine girecektim gittim kapıda bekliyorum sessiz sakin bi çocuk var çocuga soruyorum maksat muhabbet ders burda dimi diye,ağzından kerpetenle laf aldım adamın gittim oturdum biyere,çocukta kimseyi tanımıyor geldi oturdu yanıma işte ordan muhabbetimiz oldu sonradan yakın arkadaş olduk sonra yavaş yavaş derslere gire çıka insanlarla tanıştık o diğeriyle tanıştırdı biri diğeriyle,bi baktık 10 15 kişi takılıyoruz :)) Sonra herkes kendi yolunu buldu elekten geçti şimdi 3 arkadaş kaldık yakın olarak o sessiz dediğim ilk arkadaş ta yatay geçişle başka okula gitti,yani ekstra birşey yapmaya gerek yok su yatağını buluyor bir şekilde :)

Savaşcı bunu beğendi.
  8. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    -p.tesi sabah erken saatte dersin varsa gece yatmadan ders programına bir daha bak.sabah 9 daki ders cuma sabahına alınmış oalbilir.başıma geldi ordan biliyorum :D
    -insanlarla tanış ama isimelrini öğrenmeye uğraşma nasıl olsa unutacaksın.herkesle arkadaş olmaya çalışma,zaten bir süre sonra farketmeden arkadaş grubun oluşur.yerine imza atabilecek arkadaşları çabuk bul ama :)

-abi,teyze,dayı,amca gibi kelimeleri sözlükten çıkar herkese hocam de.profesörlerle tanışman onlara amca,teyze demen yüzünden olmasın :D

-üst sınıflardan arkadaş edinmeye bak.kitap,f.kopi,sınav sorusu konusunda en iyi kaynak onlar.
    -okula girmeden okul çevresindeki fotokopicileri,fiyatlarını hangi hocaların not bıraktığını öğren.

Savaşcı bunu beğendi.
  9. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Anlatın beyler anlatın, bende baslıyorum... :)
    Genel seyler zaten kolay da soyle ınce detaylar ıs gorur.. Sag olun sımdıden.. :)

10. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
  11. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Facebook'tan filan Ahmet Şahin Baykur (orada Sahin Baykur olmalı sadece) diye aratıp "Beni Dorukhan Arslan diye bir herif gönderdi, şu şu konularda yardımcı olur musunuz." diye bir mesaj yollarsan yardımcı olacaktır sanıyorum (olmayabilir de, tuhaf bir adam. :)) En son öğrenci konseyi başkanı oydu Akdeniz'de. İlgilenmesi lazım, işi ne! İsmi aramaya kapalı filansa ben ulaşmaya çalışırım. Bu arada merak ettiklerini bir liste haline getirirsen daha verim sağlarız konuşmamızdan elemanla. ;)

Son düzenleme: 4 Eylül 2010
    Savaşcı bunu beğendi.
  12. GokerAmca

GokerAmca Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Klasik sorular;
    *Hangi bölüm?
    *Nereden geliyorsun?
    *Yurtta mı kalıyorsun ev mi var?

Şehir dışından gelmiş ve evi olan arkadaş her zaman iyidir:) Bu arkadaşla tanışılır kaynaşılır akabinde beraber içkiler,çerezler vs. alınır ve o evde wellcome party! verilir herkesle samimiyet artar daha sonra okula yakın yerlerdeki kafelerde tabu organizasyonları yapılır. keyifli olaydır güzel olaydır.

13. rocky_

rocky_ Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    evde kalıyosan bunu herkese soyleme cıkar ıcın sana yanasırlar uzulerek soyluyorum cakal ınsan cok aılenın sana bı ton zorlukla gonderdıgı parayı bos seylerle harcama adam gıbı dersıne calıs okulu bıtır vede evıne don gıdecekler ıcın yazıyorum uyanık olun

Savaşcı bunu beğendi.
  14. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Çok eski konu ama herkes ilk gün anılarını yazarsa çok zervkli olur. Bu yıl üniversiteye gidicem inş. eskişehir anadolu üniversitesi olucak ve tek başıma 1+1 evde kalmayı planlıyorum sanırım alışık olduğumdan farklı bir 4 yıl beni bekliyor :) Bu arada eve kan emici sokmaya niyetim yok :D

15. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Alışığım derken hiç tek başına bir ev idare ettin mi? Bunun yemeği, bulaşığı, çamaşırı, temizliği, ütüsü vs vs. 4-5 kişinin kaldığı öğrenci evlerinde bile sorun oluyorken tek kişi bir evde yaşamak çok ama çok zordur. Ama dersen ki para sorun değil, dışarıda yerim, haftada bir evi temizletirim, ne lazımsa parayla hallederim o zaman iş değişir tabii, yine de tek başına evde kalmayı tavsiye etmem.

16. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    "Alışık olduğumdan farklı bir hayat" dedim ben siz yanlış anlamışsınız ayrıca ben ailemle kalırken bile kendi yemeğimi kendim yapıp bulaşığımı kendim yıkıyorum. Malum biz sporcular diğerlerinden farklı besleniyoruzs onların beslenmesi bana uymuyor.

Sayfayı Paylaş