Üniversite...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve AlmostDone tarafından 5 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Herkese merhabalar,

Bugün üniversite ek kontenjanlar açıklandı...Trakya üni. dış ticaret bölümünü kazandım ve iki duygu arasında gidip geliyorum sevineyim mi? üzüleyim mı?
    Üniversite yeni hayat,yeni insanlar,başka bi şehir hayatım baya değişecek gibi görünüyor ve buda hoşuma gitmiyor değil, aslında pek bi korkum yok insanlarla ilişkim çok iyi hemen ortama ısınırım ve insanları tabiri yerinde gözünden tanırım ama bu yaşıma kadar ailesinin yanından ayrılmayan biri olarak yanlızlığa nasıl alışacağımı düşünüyorum ve annemi yanlız bırakmakta istemiyorum :/ Buda beni üzüyor. Ayrıca yeni şehire gitmenin 2 senelikte olsa bi hayat kurmanın bazı zorlukları olacak en büyük zorluklardan biri ise bazı şeylerden yoksun kalma hayatımda en çok yapmayı sevdiğim şeylerden biri spor yapmak..Spor yaparken tüm dünyadan sıyrılıyorum sanki kendi dünyamı kuruyorum o an ama Edirneye gittiğimde Spor yapamama duygusu beni öldürüyor eğer bi salon bulamazsam ne yaparım... :/ tek dileğim orada bir spor salonu bulup sporumu yapmak ve bunaldığım zamanlarda kendimi rahatlatmak.

Okuyan herkese teşekkür ediyorum. Bunu yazmak ve paylaşmak azda olsa rahatlattı diyebilirim.

2. varokav

varokav Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    takma kafana bulursun güzel kardeşim. spor bir yaşam tarzı sen tarzını değiştirmedikten sonra gerisini takma fırsatlar güzeldir güzeldir değişim birazda kendi ayakların üzerinde durmak iyi yalnız kalmak kendi kararlarını almak ha yanlış ha doğru ama yanlışta senin doğruda en güzelide bu. değişim şart.

AlmostDone bunu beğendi.
  3. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Yorumun için teşekkür ediyorum. İnşallah bir spor salonu bulurum ve yaşam tarzımı değiştirmeye devam ederim. Ayrıca dediğin gibi hayatta değişiklik yapmanın zamanı geldi umarım her zaman ki gibi değişikliklere hızlı bir şekilde adabte olurum.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Emin olabilirsin bu kafana taktığın şeyler dönüp baktığında bunlarda neymiş diyeceğin günler gelecek. Ben Polonya'ya gelirken arkamda çok şeyler bıraktım. Ama hayat çok farklı zenginlikler katıyor insana. Bir bakmışssın zaman geçmiş ve sana verdikleriyle mutlu olmuşsun. Hayatta alışılmayacak hiç bir zorluk ve imkansızlık yok. Bu yüzden bırak kafana takmayı sporunuda yaparsın, ortamını da kurarsın, okulunda başarılı olur anneni de mutlu edersin. İçindeki gücün farkında ol, herşey senin elinde :) Başarılar diliyorum

5. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Teşekkürler. Başarılı olacağıma inanıyorum ve kendime güvenim yerinde, yanlız azda olsa bir tereddüt var :-S

6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Spor dan başlayacak olursak Edirne'de spor salonu illa vardır. Ayrıca üniversitenin de spor salonu olduğunu düşünüyorum. Ayrıca haftasonları günü birlik bulgaristana bile geçebiliyorsun.

Alışmak konusuna gelince yeni kişiler tanıyacaksın ve bence bu gayet güzel bir şey. İlk başlarda korkabilirsin bundan normal bir şey yok. Ama gidip orada günler geçtikce yeni insanlar tanıyıp hayatında görmediğin tipleri göreceksin.

Aile konusuna gelirsekte ne kadar başarılı olursan onları mutlu edersin bunu unutma

AlmostDone bunu beğendi.
  7. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Yorumun için teşekkür ediyorum ve inan bana yaşadığım yerde görüp görebileceğin her çeşit insan var normali,düzgünü,anormali vs. bulunduğum semt Istanbul/Kadiköy bölgesinin en kötü yerlerinden biri.. yani demek istediğim sanırım burada görebileceğimden fazla çeşitli ve farklı insanları 20 senedir görüyorum. Ayrıca böle bi ortamda temiz kalabilmek olağanüstü bir durum.

8. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Kadıköy'de yaşıyorsan lafımı geri alıyorum ama şunu diyeceğim ilk yorumumda nereli olduğuna bakmamıştım. İstanbul Edirne yakın ve İstanbul seyahat gibi firmalarla ucuza ve hızlı bir şekilde gelebiliyorsun. Her hafta sonu olmasa bile 2 haftada bir gelebilirsin. Yani ailevi özlemini giderebilirsin. Benim arkadaşım da Tekirdağ'da okuyor. O da her hafta dediğim gibi atlayıp geliyor. 1.30 saate istanbulda mı ne oluyor.

AlmostDone bunu beğendi.
  9. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Trakya'ya gittiğim zaman 4-5 ay kadar orada kalıcam İstanbul'a geri dönmicem ayrıca yakın zamanda Kadiköy çevresinde inşaat projeleri harekete geçiyor ve çoğu kişi taşınıcak bizde dahiliz.. yani uzak bir yere taşınma gibi bir ihtimalde var

10. sthammer

sthammer Guest

2009 Trakya mezunuyum, merkezde olsan salon söylerdim ama ipsala'yı bilmiyorum, hepimiz zorluk çektik ama vizyonun genişler, başarılar

11. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Üniversite üniversite abartmayın çok paran araban yoksa lisenin üniformasız halinden başka bişey değil hayal kırıklığı yaşarsınız.

12. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Şuana dek bi araba tutkum olmadığı için araba kullanma ihtiyacı duymadım para yeterli olur sanırım :)

13. Tulpar Han

Tulpar Han Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım dış ticaret sosyal bilimler myo da dimi ? öyleyse benim okula geleceksin bende bu sene başladım 2.haftamı bitirdim :D benim bölümüm pazarlama edirne güzel yerdir thums: istersen msn veya faceden görüşebiliriz :)
    bana mesaj atarsın acevabını bekliyorum :)

14. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    üniversiteye tabii ki gideceksin. aile yanında dur dur nereye kadar? ben odtüyü kazanmamış olsam kesin bırakır giderdim :) ayrıca edirnenin kızları da türkiye ortalamasının üstüdür ;)

15. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul

Oh oh güzel senle konuşacağımız çok şey olucak ozaman :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:00 ----------

Sorma ortamı çok güzelmiş ama ortamı içinde gitmiyoruz ki amacımız okumak :p ee tabiki arada kaçamaklarda olucak:p

Sayfayı Paylaş