Üniversite ile ilgili

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve danpow tarafından 16 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. danpow

danpow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Ögrenci
    Öncelikle merhaba arkadaşlar.

Silerden bır konu hakkında yardım ıstıyorum. Ben Anadolu ticaret meslek lisesi mezunuyum ygs sınavında barajı gectım ve lys sınavına gırmedım sınavsız gecıs hakkımı kullanıp 2 yıllık okumak ıstıyorum fakat kafam cok karıstı herkes ıkı yıllık okunmaz laf olsun dıye okuyolar vs seyler soyluyo malesef calısmadım 4 yıllıga puanımda yetmıyo. Sizden ricam bana bana ticaret meslek liselerinin sınavsız olarak gecegı bolumlerden bıldıgınız onu acık bolumlerı onerebılırmısınız benım aklımda Lojistik bolumu var gerek ıs ımkanı gerek devamlılık olarak ıyı bır bolum ama ızmırde sadece 9 eylulde var devlet unıv olarak dıgerlerı ucretlı malesef bılgısı olan kısılerın yardım etmesını rıca edıyorum

2. burjuvaes

burjuvaes Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    spor yöneticisi
    Yer:
    istanbul
    besyo neden düşünmüyorsun ygsden aldıgın barajı geçen herkes beden eğitimi spor yüksek okullarının yetenek sınavlarına girmeyi hak kazanır kendıne has parkuları vardır her üniversitenin mesela bende besyo okuyorum 3. sınıfım öyle çok puana gerek yok sporcu geçmişim yok alakam yok dıyorsun her ilde kurslar var akademiye hazırlayan antrenman yaptıran kurslar hem 4 yıllık okumuş olursun hem hep sporla ugrasırsn hemde antrenör beden eğitimi öğretmeni spor yöneticisi gibi üniversitede kolay okunan bir bölüm okursunn..

3. lÖZTÜRK

lÖZTÜRK Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    kardeşim bana çok iyi kulak ver diyorum... Lojistik güzel bölüm evet ama yurtdışı imkanın yoksa dil öğrenebilme vs. ( dil yurtdışı olmadan öğrenilmez ) veya özel bi tanıdığın işe alıcak biri yoksa sakın ha derim :). Bana sorarsan 2 yıllık bölümlere gir 2 yılı bitirdikten sonra DGS ile 4 yıllığa geçersin tabi DGS'ye de çalışman gerekiyot YGS den daha kolay ama çok soruyu az zamanda yapman gerekiyo... Başarılar ;)

4. enes58

enes58 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    2 yilligi guc bela bitirdm.ve yarin dgs ye giricem. Sana su kadarini soyliyim bende tml mezunuyum lise 4 te insan kaynaklarnda staj yapmistim ve turkiye capinda otomotiv denince akla gelen ilk sirketti calistgm yer. Bir holdingin yan kurulusu. Calisanlarin yuzde 80 i 90 i anadolu universitesi yani aciktan 4 yil okuyan insanlardi. Bu is artik universite isi degil. Kendini gelistirebilmen onemli. Yabanci dil program kullanimi vs. Kendine ne kadar cok sey katarsan o kadar aranan eleman olursun. Allah gonlune gore versin herseyi sikinti yapma kardesim

5. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Boş bölümler okuma kardeş burası texas değil herkes kendini geliştiremez kime sorsalar kendını geliştir kendini geliştirim vs dıyolar oyle bişe yok

6. enes58

enes58 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Herkes kendini gelistiremez diye bir sey yok. Şoyle dusun hic paran mi yok? Girersin bi magazaya avm ler cayir cayir eleman ariyor 900 1000 tl maas veriyor. Yazilirsin dil kursuna pasa pasa ogrenirsinn yabanci dilini. Yapamam demiyceksin birader. Issizligin en buyuk nedeni is begenmemekten dolayidir.

7. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    yanıldığın nokta kimse cayır cayır eleman aramıyor ara eleman değil aranan eleman olacaksın bu hayatta oda dil ile olmaz 10 15 dil bilsen neyse 2 dil bilmeyle olmuyor ingilizceyi saymıyorum bile artık gençlerin coğu biliyor

8. enes58

enes58 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Ingilizceyi gec sen rusca veya arapca diliyle lojistik isi birlesince kac para maas cikiyor ortaya biliyor musun? Bilmiyorsun. Ama ben biliyorum cnku dis ticaret mezunuyum. Ayrica her yer eleman ariyor bi avm ye gir belki 50 tane magaza var en az 30 tanesi eleman ariyor garanti. Kendini gelistirene kdar ara eleman olmakta sikinti yok bence

9. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Kardeş ygs de belli olur ne oldugu düşük puanlı bölümler senin dediklerin iyi olsaydı düşük puanlı olmazdj ve tercih edilirdi millet salak değil işte deli gibi para varken yazmasın o bölümleri çevren varsa takılırsın işte diğer türlü ysş o iş bu benim görüşüm kendi bölümünü ezdirmek istemiyorsun ama aç forum sitelerini oku durumları saygılst

10. enes58

enes58 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Herkes ayni meslegi sever mi ? Herkes ayni isi yapmak oster mi? Ben ticaret yapmak isterm baskasi ameliyat yapmak ister bu kdar basit anlamayacak bsey yok

11. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Bende sana diyorum ki bölümde iş olsa barajı geçeni almazlardı bölüme Ticaret için sermaye lazım 800 liraya calışıp dil kursuna gidip 2 dil öğrenmekle ticaret yapılmıyor kardeş özel sektör adamı yer arkan sağlam değilse kovalar durursun en son basar tekmeyi adam başka iş bulma psikolojisini yaşarsın devlete atacaksın kaseyi milletin ağız kokusu çekilmez

12. enes58

enes58 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Kardes sen niye olaya kendin is kurmak amacli bakiyosun ki ? Bugun bi rusca tercumani bile 4 5 bin tl para alirken 2 dil bilmekle + bir ithalat ihracat firmasnda calistiginda alacagn maas en asagi 5 bin tl olacaktir. Ben mezunum dil bilmiyorum suanda ithalat ihracat personeli olarqk bana teklf edilen ucret 1.500 tl + primler. Sen ne okudun bilmiyorum ama kendini gelistirirsen eger hangi bolum okudugunun bi onemi yoktur. Bu da son mesajim konuyu acan arkadas yazdiklarmi dikkate alsn

Sayfayı Paylaş