Üniversite hakkında?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ducker tarafından 25 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ducker

ducker Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar özellikle burada da sormak istedim öss ye bu yıl girdim.2. girişim.
    293 ea 2 puanım ve 112 binlerde sıralama yapmışım.daha düşük beklediğim bi sınavdı. bazı okulların ikinci öğretimleri oluyo.ben trakya üniversitesi kamu yönetimi istiyorum. ikinci öğretimde olabilir.
    zorlukları ne derecede olur?
    spor hayatımı etklier mi?
    dışarda okumanın bi sporcu için artıları ve eksileri nelerdir?
    bu arada ben gece takılmayı çok severim bu yüzden tatilleri ve yaz aylarını çok severim.sonuçta ertesi gününe işim olmadığı için rahat olduğum tek vakit geceler.hyper_
    şu sorularımı aydınlatalım arkadaşlar

2. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Spor hayatını beslenme yönünden etkileyebilir bence ..

3. Qwelan

Qwelan Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BB
    Yer:
    İstanbul
    eğer derslerlerin irregular (düzensiz) ise beslenmeni rahat rahat yaparsın.bnm şuan irregular değil ve inanılmaz sıkıntı çekiyorum

ducker bunu beğendi.
  4. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    2. öğrenim olduğu için antrenmanları sabah yaparsın anca bu yönden bence kötü ama beslenmeni etkilemez herşey paraya bakar. Günde bi ton balığı konservesi açmak zor bir iş değil pahalı bir iştir. Ayrıca bu sporun gerektirdiği sorumluluklar vardır. Zaten ilk üniversiteye başladığında (her öğrencinin başına gelir) eşekten düşmüş karpuza döner bulaşık dağ kadar yığılır temizlik olmaz oda dağınıktır. Derslerden soğuma. Hatta bazılarında pismanlık bile gördüm. Kolay olmaz derslerle spor zordur ben de 2 sene 2sini birden yürüttüm ama benim dersleri olumlu etkiledi bir nevi kendimi nötrleme ve rahatlama seansı gibi geliyordu spor. Bu arada okul hayatında Başarılar dilerim... ;)

ducker bunu beğendi.
  5. tirebel

tirebel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bu sene girdim benden 1 puan fazla almışsın:D bende ısparta ikstissat gitmeyi düşünüyorum üniversiteyi araştırdım orada spor salonu war eyer kazanırsam ilk gittiğim de hemen spor salonu görmek üye olmak neyse sana tavsiye bu yıl harç paraları çok yükselmiş özellikle 2.öğretimin gidebilirsen 1 öğretime git yoksa her dönem 1000ytl vermek insanı zorlar

ducker bunu beğendi.
  6. blackeneds

blackeneds Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Bence herşey bir yana ikinci öğretim konusunu düşünmelisin.Benim ikinci öğretim okuyan arkadaşlarım nerdeyse vampir hayatı yaşıyorlardı.Akşam 22-23 te dersleri bitebiliyordu ondan sonrada gece 4-5 e kadar uyumayıp gün içerisinde uyuyorlardı.Haliyle bu her yönden oldukça düzensiz bir yaşam.Bence ikinci öğretim düşünüyorsan iyice araştır ona göre karar ver.Sonra üniversiteye başlayınca nerden yazdım deme.

ducker bunu beğendi.
  7. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    kesinlikle etkiler özellikle II.öğretimsen...

bence kesinlikle bi artısı yok ama eksisi çoook

en başta beslenmen aşırı derecede aksıyo

para yetiştirmek zor oluyo...vs

ducker bunu beğendi.
  8. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    ben 2. ogretim okuyorum. kesinlikle 2. ogretim oku derim sana. gunduzlerin bombos spor yapmak icin cok zamanin olur zaten unide spor salonuda vardir haftanin 3-4gunu gunde 1 saat ayirmak cok zor bise olmasa gerek.

ducker bunu beğendi.
  9. tirebel

tirebel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    ya benim merak ettiğim spor salanu hangi üniversitelerde üniversiteye gidenler yardımcı olabilir

ducker bunu beğendi.
  10. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    şahsen ben Bilecik Üniversitesi'ni yeni bitirdim orda spor salonunda ağırlık çalışmaları falan yok,basketbol,voleybol,futbol,tenis...sahaları falan var ,yani her kampüste istediğin spor salonu olmayabilir benimkisi gibi bi durumla karşılaşırsan bi salona yazılmaktan başka şansın yok sanırım...

11. blackeneds

blackeneds Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Açıkçası hiç bir devlet üniversitesinde full aletli spor salonu bulabileceğinizi pek sanmıyorum.Özellerde belki olabilir araştırmak lazım.Mesela Ankara da hacettepe,gazi,odtü ve ankara üniversitelerinde spor salonları mevcut fakat daha çok fitness'a yönelik diyebilirim.

12. Qwelan

Qwelan Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BB
    Yer:
    İstanbul

ben yeditepe üniversitesinde okuyorum fakat tüm aletler burdada mevcut değil

13. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    gaziantep uni, cukurova uni, mersin uni ciftlikkoy kampusunde var spor salonu

14. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    vücut geliştirmeye dair aletler var mı?

15. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    evet tabi bildigin aletli benchli dumbelli barli agirlikli falan salonlar

16. ducker

ducker Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim.ilk sene yurtta kalmayı düşünüyorum eğer gidersem.bu işi yurtta yapan bi abim zor ama imkansız olmadığını söyledi.soradan eve çıkarsan beslenme olayını da düşünmek lazım demişti.
    2.öğretim puan doğrultusunda yapılabilecek bir seçim.ilk sene sıkarım bi tarafı ilk 10 a girip 1. öğretim parası veririrm.para için 1 ayda dpy sınavı kazanmış birisi olarak söylüyorum bunuda. :D
    gerçekten iç açıcı yorumlar geldiği için çok teşekkür ederim

jafaa bunu beğendi.
  17. jafaa

jafaa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kamu yönetimi bölümünü seçme diyim ben sana baştan ankara siyasal yada istanbul üniversitesinden degilsen zor iş bulursun genelde devlet kademelerine buralardan insanlar yerleşiyor mulakatlarda burdaki insanları seçiyorlar arkadaşım okudu kamu yönetimi kocaelide 3 senedir işsiz geziyor özel sektörde seçici davranıyor şevkini kırmak istemem ikinci ögretimler aslında iyidir ve avantajlıdır sabahın köründe okula gitmezsin saat 9 10 gibi son bulur genelde en geç oda beslenme body hakkında fazla bir bilgim yok ama sistemine otutturursan başarırsın sanırım seççegin bölümü iyi seç bence

18. tirebel

tirebel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Ducker peki hangi üniversiteyi istiyorsun trakya demiştin orada var mı spor yapa imkanın(vg)

19. ducker

ducker Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    trakyada 0 dan başlamayı düşünüyorumeper orası gelirse.her türlü ayaklarımın üstünde durmasını öğrenmem lazım.hemde spor yaparak çünkü bu iş 10 sene kadar önce çığrından çıktı bizim sülalede ;)
    okulda salonun olup olmadığını bilmiyorum ama bi spor salonu bulacağımı düşünüyorum.gene olmazsa koşu veya bilimum egzersizlere başvurmak zorunda kalıcam.
    edirnede spor salonları hakkında bilgisi olan varsa çok iyi olurdu..

20. ducker

ducker Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar çanakkale 18 mart üniv. biga iktisadi idari bilimler fakültesini kazandım.1. öğretim. edirne işi yattı ama biga tarafı hakkında bilgisi olan var mı?
    yada 18 mart üni li bi arkadaş varmı biga dan ??

Sayfayı Paylaş