Ülkemizdeki VG'cilerin VG forumlarına karşı olan nefreti

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Vorenus tarafından 24 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Evet başlık yeterince açık sanırım . Ülkemizdeki VG'cilerin salon sahiplerinin VG ile ilgili forum sitelerine karşı duydukları nefret , antipati , okumayın o forumları okumayın .... şeklindeki serzenişlerini nasıl açıklayabiliriz . Ben bunu şöyle yorumluyorum

Buradaki bilgi paylaşımları sayesinde 5 para etmez birçok supplementi veya gerekli gereksiz birçok supplementi eskisi kadar kolay satamamaları ...

Steroid kullanımı konusundaki bilgi paylaşımları sayesinde Gerekli gereksiz steroidleri millete satmakta zorlanmaları , Sahte steroid satamamaları steroidler üzerinden elde ettikleri kazançların düşmesi , genel olarak milletin bu konuda forumlar üzerinden ciddi bilgi sahibi olması sonucu uyanması ...

Veya size göre forumlara karşı böyle bir nefret ve aşırı antipati durumu söz konusu değil mi ben mi abartıyorum ... Benim şahsen gözlemlerime göre cidden böyle bir durum var ...

Sizin görüşleriniz nedir arkadaşlar ...

Pappy, Zerk, Big_Hammer ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Güzel deyinmişsin ben ek olarak ;

Salon hcalarının ( ben her ne kadar saygı duysam vede onsuz yapamazsamda) program yazarken üyelerin ; hocam o hareket burda olmamalı veya başka bir eleştiri yapmalarına artık dayanamadıkları için ,işlerini onalra öğretme endişesi duydukları için olabilir....

Pappy, onbir, Azi ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Çok güzel 1 konuya değinilmiş fakat salon hocalarının hepsi için bunu söyleyemeyiz. Elbette bu işte 1 ticaret var. Her İşletmenin amacı "profit" yani kar elde etmektir. Fakat İnsanların sağlığı ile oynayan "Hocamsı" Kişilikler bu işten evini barkını geçindirmeye çalışan yada insanlara bu sporu sevdirmek için binbir takla atan insanlarıda lekeliyor. Şimdiye kadarki hiç bir hocam forum sitelerine karşı değildi aksine okumamızı dahi takdir edip buna karşı bizi şevklendirdiler. Bakın Bu Spor yapılmaya başlandığı 1000 Yılı aşkın süredir bilimin v.s de desteğiyle çok çok değişti ve hergün değişmeyede devam ediyor. Bu tür forum siteleri sadece bilinçlenmemiz ile kalmayıp bu spor konusunda yeni yeni fikirler ortaya çıkmasınada yardımcı oluyor. Bir Çok Yerli Yabancı firma Bu forum sitelerini teker teker inceleyip ona göre stratejik satış planları ortaya koyuyor yeni yeni ürünler araştırıyor v.s v.s... Kısacası Bu forumlar candır kandır... Fakat elbette internette her yazılana inanmamakda lazım bunu unutmamalıyız. Çünkü Dili Olan Konuşuyor eli olan yazıyor çiziyor. Forumlarda gördükelrimizide iyice araştırıp sağlamasını yapmadan uygulamaya v.s kalkmamalıyız.

mista, NacHo, Pappy ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Sırf bu konu yüzünden salondaki antrenörlerle çok tartışmam oldu. Yanıma gelip soru soran gençlere tavsiye verdiğim için salonun sahibiyle aram bozuldu. Hiçbir kral sözünün üstüne söz istemez tabi. Birileri çıkıp kral çıplak deyince problem oluyor.

mista, FedoR, NacHo ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  5. OVERPAC

OVERPAC Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Çoğu meslek için bu geçerli Türkiyede,,dediklerinzide tamamiyle haklısınız,,hareketleri göstermek için lütfediyorlar. Ve hiç bir zamanda gelişmen nasıl diye soru soran bir hocaya rastlamadım(diğer sporlardada).Biri devamlı bilgisayar oyununda,biri telefonda ,ötekide kızlarla ilgili,sanki para vermiyoruzda rica minnet bilgi rica ediyoruz.Gittiğim 2-3 salondada aşağı yukarı aynıydı..
    Bir ilacın yan etkisini soruyorsun bazıları bir şey olmaz diyor hiç takmayın imkan dahilinde yer ve hoca değiştirin.Sporda en önemli iki şey yer ve hocadır kesinlikle.Yalnızız.

NacHo ve Vorenus bunu beğendi.
  6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Tanıştığım antrenörlerin tamamına yakını bftr'yi takip etmiyor.(tabi diğerlerini de muhtemelen)
    Esas takip edip gündemden haberdar olması gereken, son gelişmeleri takip etmesi gerekenlerken umursamıyorlar, onların yerine salonlardaki öğrenciler takip edip bilinçleniyor.
    Federasyon'un antrenörlük kursuna katıldığımda kurstakilerin tamamına yakını 18 - 30 yaş aralığındaydı ancak onların da forum takip etmek son gelişmeleri takip etmek gibi pek alakaları yoktu.
    Bu durumun sebebi birçok antrenörün mesleğini mecburiyetten yapmasından kaynaklandığını düşünüyorum.
    Klasik yaptığı işi sevmeyen insan sendromu.

FedoR, NacHo, Vorenus ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel konu; bence bir çoğu maddi endişelerden çok, kendilerini sürekli geliştirip yenilemedikleri için güncel bilgilerin konuşulduğu bu forumlar tarafından mat olmaktan korkuyorlar...

Bir çoğuna göre göre benm 10 sen önce öğrendiğim doğrudur, bu iş bu kadar, bitti ...

Vorenus ve Azi bunu beğendi.
  8. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    toplumuzda 44 45 cm kol yapan herkese işinin ehli antrenör olarak bakılıyor ne yazıkki.salondaki herkese ölçülerine eksiklerine bakmaksızın aynı programı veren antrenörlere ya hocam aslında işin aslı buymuş falan deyince çekemiyorlar ve forum hakkında karalama kampanyası başlatıyorlar.
    eski zamanlarda antrenman yaptığım salonda gencin biri bench press yapmaya çalışıyor ama nefes almayı bile beceremiyor.nasıl yapılacağını gösterdim.antrenör beni gördü.elinde federasyondan aldığı 2. kademe antrenörlük belgesiyle geldi.bak dedi bu salonda bi tane antrenör var o da benim....

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben bır hoca olsaydım eğer her boş saatimde forumları yenı makalelerı aaştırır okur öğrenırdım

bu hem hoca ıcın faydalı bılgı sahıbı olur salona glen uyelerıde gelişimi gorudkce memnun olurlar arkadaşlarına nerye gıdıyorsun vucudun cok ıyı bende ıstıyorum tarzı konusmalar yapsalar adamın guzel reklamı olur ama sanırım cogu hoca bundan uzak

yenı şeylere açık degıller buda zaten işine er yada geç yansıyor gelısmeden tatmın olmayan uyeler hele bızım gıbı forum kurtları hocanın programlarını eleştırdıkce o hocalar zor duruma duşuyorlar

bu forumları hocalardan zıyade toplumdakı kısıler okusa tecrubelense bılgı sahıbı olsa zaten hocanın ne oldugunu anlar ve salonu terk eder boylelıkle salon zarar yapar ve kapanır :D

10. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Nefret etmeye devam edecekler anlaşılan :)

NacHo, Vorenus ve Azi bunu beğendi.
  11. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    adamın yapısında yok bir kere. meraklı değiller. diplomayı alan yatışa geçiyor. size tek bir anekdot anlatayım, ben ve 2 kişi bizim salon hocasıyla beraber oturuyoruz, arkadaşlardan biri nox kullanıyor, diğeri de olaya tam hakim değil hocaya nox'un ne anlama geldiğini ne işe yaradığını soruyor, hocanın cevap şu:

"kanalları açıyor"...

hangi kanal, nerenin kanalı, ne zaman, nasıl? adamlar boş yani. adam mesela öyle bir barbell rowing yapıyor ki inanin görseniz shrug yapıyor zannedersiniz.

işin kötü yanı, bu hocalara itibar eden gençler oluyor. mesela görüyorum çok zayıf bir çömeze kakalıyorlar whey proteini, bcaa'i, creatini, gaineri... adamın karı %1500 tabi. fakat bizim çömez forum okusa görecek ki en azından 3-4 ay o takviyeleri almasa bile olur. hatta kendi kararına göre hiç almasa bile olur fakat çömez oğlan zannediyor ki bütün bu proteini alıp şişecek. öyle de oluyor zaten ilk aylar deli gibi kilo alınıyor çünkü alınan fazla kaloriler hem kasa hem yağa gidiyor, zayıf vücut kilo aldığından çömezimiz daha da bağımlı hale geliyor...

Vorenus, Cidade de Deus, pozitronn ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ilk başta ben de bu şekilde düşünüyordum..

taa ki maaşlarını öğreninceya kadar
    en azından onları birazcık olsun anlamaya çalışıyorum artık.

Azi bunu beğendi.
  13. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    sonuçta hiç bir antrenör silah zoruyla işini yapmıyor.çalışmak istemiyorsa işini bırakabilir.ekmek parası diyeceksin.antrenörlerden daha ağır şartlarda çalışıp daha az kazanalar var.

Vorenus, ZeusS_ ve Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş