Üç aylık değişim grafiği..(Ektomorf)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve BerkanE tarafından 28 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. BerkanE

BerkanE Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar yaşım 16 üç ay önce spor salonuna yazıldım ilk başladığımda 52 kiloydum neredeyse spor salonunda itici gözlerle bakıyorlardı. Daha sonra ben araştırma yaptım birçok forum ve bodyforumtr konularında gezindim doğru hareketlerin nasıl yapıldığını nasıl yapılacağını öğrendim ve çok zayıftım hergün tavuk yemeye yanında pilav patates makarna yulaf ton balığı v.b şeyler yemeye başladım öğünümü 5-6 ya kadar çıkardım günde 12 yumurta beyazı yediğimi biliyordum yanında ek olarak birde protein tozu aldım düzenli beslenme ile kullanmaya başladım spor salonunu hiç ihmal etmedim derslerimede vakit ayırdım sporumada ve şuan 68 kiloyum... İnsan isterse başarılabiliyormuş onu farkettim kaderinize razı olmanıza gerek yok. (ÜÇ AY ÖNCEKİ FOTOĞRAFIDA EKLEDİM)

Ekli Dosyalar:

FanDzeghi* bunu beğendi.
  2. umut3504

umut3504 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    3 ayda 16 kilo almissin buda ayda 5 kilodan fazla yapar oda 1 ayda max 2 kilo alabilirsin geriye kalani su ve yag olmali ama vucudun hic oyle durmuyo sasirdim

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. BerkanE

BerkanE Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    ben yemek yemekten başka spor dışında boş vaktim olduğunu sanmıyordum bu çekilen fotoğraf ise yazın ilk ayı 2 günlük denize gitmiştim orda çektim dönüşte zaten spor salonuna yazıldım

4. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Aklıma takılan sorular var: Birincisi umut3504'ün sorduğu soru. Diğeri ise;
    - Ektomorflar kilo alamamakla ünlüdürler, bu kadar kısa zamanda kilo aldıysan ektomorf olduğundan nerden eminsin?

5. BerkanE

BerkanE Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    hocam aslında bu konuya netlik getiremiyorum haklısınız çok zayıf ve ektomorf özelliklerini taşıyordum ilk halimde ufak omuzlar ufak bel ufak kollar sonradan bu kilo artışına bende inanamadım

Son düzenleme: 28 Ağustos 2014
  6. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
  7. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Çok net konuşuyorsun, acaba özelden veya buradan bu söylediğini kanıtlayacak güvenilir bir kaynak alabilir miyim? Yoksa şöyle desek daha mı doğru olur acaba: "Vücut tipine göre hormon seviyeleri de değişkenlik gösterir." Böyle dersek sen de vücut tipi olgusunu, ben de hormon olgusunu inkar etmemiş oluruz.

8. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Savaş Cebecinin bu konu hakkındaki videosunu izleyebilirsin. Onun haricinde kaynak da gösterebilirim o yetmez diyorsan ama zaten yeterince bilimsel konuşuyor Savaş Cebeci. Hormon seviyelerinin ise vücut tipine göre oldugunu söyleyebilme imkanımız yok bence. Misal kendimden örnek vereyim. 110 kg iken insülin direncim yoktu, şu an 75-80 arası takılıyorum tiroid hormonlarında sorun var. Metabolizmam yavaş yani. Ve zayıf olan, yani spor dünyasındaki deyimle ektomorf, yani kemikleri ince olan arkadaşlarım var ama metabolizmaları yavaş aynı benim gibi. Ben de 110 kg iken kemiklerim çok kalın değildi, yani en ufak bir darbede çatlardı vb. Ama 110 kg ektomorf mu olur deniliyor ektomorf dediğin zayıf olur vb. vb. Bu konu çok anlamsız bence yani vücut tipi olgusu.

mericboss99, BerkanE ve Mustimusti bunu beğendi.
  9. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Tamam ben de sana Türkiye'de hatrı sayılır bir hocanın abim kadar yakın birisi olduğunu söylesem ne dersin? Kendisi yurt dışında beslenme, fitness eğitimi almış şuanda da kitap çıkarmaya hazırlanan, geçtiğimiz yıllarda NTV Spor'a çıkma teklifi almış, sürekli yabancı makale çeviren biri olduğunu söylesem ve senin söylediğinin tersini şiddetle savunduğunu söylesem ne dersin? Benim derdim senin doğrun, benim doğrum değil. Tıp sürekli ilerliyor hiçbir şey hakkında kesin konuşmamak gerek, benim takıldığım nokta kesin konuşman, bu bence hata. İyi forumlar dilerim.

10. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Kardeş ben mezo endo karisimi bi vücuda sahibim günlük 350 gr karbonhidrat 400 gr et 4 yumurta 100 gr peybir yiyorum 500 ml sut iciyoeum boyum 1.87 kilom 85 ben o kadar rahat kilo alamiyorum nasil bir beslenme programın var ?ve calisma programin nasil ?

Discovery Elite cihazımdan gönderildi

11. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Varsa vucut tipiyle ilgili bilimsel kanıt koy.abiyle ablayla olacak is degil bu.

12. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Mustimusti neden sert konuşuyorsun? Atacağım Almanca makaleleri anlayacak mısın? Tartışma yaratacak bir üslup kullanmak istemiyorum ama ortamı durduk yere niye geriyorsunuz? Reklam yapma, tartışma amaçlı veya bir şeyleri ispatlamak için gelmedim ben bu foruma. Abiyle ablayla oluyor mu dedim ayrıca? Kaynak veya link atamam çünkü bahsettiğim kişinin de aynı bu çapta hitli kendine ait bir sitesi var sürekli çeviri yapıp koyuyor, etik bulmuyorum, reklam yapamam. SADECE NET KONUŞMAYIN, tek söylediğim bu, iyi forumlar.

13. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    ben net konuşmuş olabilirim, yazarken o kadar sert olabileceğini düşünmemiştim açıkcası. Ben de sadece örnek verdim kendimi, Savaş Hocanın da belirttiği gibi herhangi bir bilimsel makale varsa öğrenmek isteriz bizde.

14. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Ben kesin konusmadim
    Kesin konusan ve requ nun dediginin tersini siddetle savunan sensin.bu bakimdan bilimsel kanit istedim.
    Kusura bakma ama savas cebeci varken cevrilip atilmamis bi ceviriyi kimse kaale almaz.
    Ceviri yapildiktan sonra siddetle savunmaya devam edebilirsin.

Uslüp sert degil,yanlis anlasildiysam k.bakma.
    Bnde.tartisma amacli demedim ama kimsenin tanimadigi birini savas cebeci varken kimse ciddiye almaz.demek istedgm buydu

15. mehmet2576

mehmet2576 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Bu sporla ilgilenip, yazın bu sıcaklarında 3 ayda 16 kilo alan bir insan daha görmedim. Tutarsız ve saçma. Egonuzu tatmin etmeyin.

Mert's ve aqualinebursa bunu beğendi.
  16. cuteii31

cuteii31 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Ben baya yediğim halde ayda 2 kilo alabiliyom en fazla :)

Discovery Elite cihazımdan gönderildi

17. BerkanE

BerkanE Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam ben size burda egomu tatmin edecek durumda değilim durduk yere de millete gelip burda kandirmakla kazanacağım hiçbirşey yok merak etmeyin. ben yememe hiç dikkat etmeyen insandım 1.5 2 saat aralıklarla yemek yemeye çalıştım elimde yiyecekle gezen adamdım insanların içindeki umut sönmesin diye buraya konu açmak istedim saçma sapan yorumlarınızı kendinize saklayınız teşekkürler.

18. bulut99

bulut99 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar yorumlarınız kırıcı olabiliyor. Lütfen dikkat edin.
    Öncelikle çok iyi iş başarmışsın kardeşim tebrik ederim. Yaptığın iş ne kadar iyi olursa o kadar hor görülecektir emin ol. Üç ayda 16 kilo alınır, alınabilir. Arkadaşımız bunu gayet iyi bir şekilde başarmış. Kendimden de örnek vereyim bu sene Şubattan Hazirana 14 kilo aldım. Şubatta okula gittim, Haziranda döndüğümde annem inanın tanımadı beni. Ayrıca çok da kızdı "O ilaçlardan kullandın di mi" falan diye. İlaç dediği de gainer. İnsanın genetiği yatkınsa gayet güzel bir şekilde bu işi başarabiliyor.
    Benim sana söyleyeceğim kardeşim azmini kırmalarına izin verme. Bundan sonra biraz daha yavaş gelişeceksin moralin bozulmasın, doğal olanı bu. Ayrıca beslenme düzenini beslenme bölümünde paylaşman diğer arkadaşlara yardımcı olacaktır. Allah'a emanet ol.

BerkanE bunu beğendi.
  19. BerkanE

BerkanE Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Eyvallah sağolun, insanlar kendileri ile kıyaslıyor herşeyi bu yüzden gelişmiyoruz kendimizle yarışacağimiza ben neden böyle olamıyorum diyoruz en büyük kaybetme sebebimiz de bu ayrıca mesaj atan arkadaşlar oldu beslenme listesini atıyorum yeni başlayanlar içinde beslenme konusuna yazacağım sağolun.

bulut99 bunu beğendi.
  20. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Tutarsız ve saçma olan ne ? 3 ayda 16 kilo alınamaz mı ?

BerkanE bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş