Öneriye ihtiyacim var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BillyTheKid tarafından 18 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BillyTheKid

BillyTheKid Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaslar merhaba,

Yaklasik bir ay kadar once spor salonuna yazildim. O günden beridir haftada 4 gün olacak sekilde gidiyorum. Boyum 177 cm, baslangicta kilom 83 idi suan ise 80 kilodayim. Ilk programda 1 saat kosu akabinde vücudun bütün bölgeleri icin genel agirlik calismasi uyguladim. 18 antrenman sonunda hocamiz yeni program yapti. Suan yine ilk olarak 1 saat kosuyorum daha sonra ise her antrenmanda vücudun ayri bir bölgesi icin agirlik calisiyorum. Ilk gün bacaklar ve karin, ikinci gün biceps-tripceps-gögüs, ücüncü gün omuz ve yine karin gibi... Bu programda haftada 4 gün sürüyor.

Simdi merak ettiklerim sunlar;

1-Ilk hedefim kilomu 72'ye kadar düsürüp daha sonra protein v.s. kullanip kilo alarak (75-76 kg kadar) vücut gelistirme yapmak idi ama suan halihazirda kosunun yaninda agirlikte yapiyorum. Bunun bir yarari veya zarari var mi? Zira hala kilo vermek istiyorum ve daha sonra kas olarak kilo almak istiyorum.

2-Vücudum sIkI degil, yaptigim programla ileride sIkIlastirabilir miyim?

3-Spor salonunda dambil, bench gibi klasik agirliklardan ziyade ayni isi gören envai cesit makine var. Neredeyse hepsinden cesit cesit. Acaba bu makineler etki acisindan dambillardan v.s daha mi iyidir yoksa daha mi kötüdür?

Yorumlarinizi esirgemezseniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş