Öneriniz Nedir?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ozgur39 tarafından 11 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ozgur39

Ozgur39 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    16 Yaşındayım,17 ye ramak kaldı denilebilir :)
    184 cm boy ve 56 kiloyum.Boya göre kilom bir hayli az.1-2 Gün Önce Hani Bu Duruma Sebep Olucak ne olabilir diye kan testi ve parazit testi yaptırdım.Kan değerlerim gayet normal ve pazaritte Çıkmadı.
    Tam Bir Basketbol Aşığı Sayılırım.Spor Salonuna yazılmayı düşünüyorum.Salondan zaman içinde beklentim sağlıklı bir şekilde kilo almak yavaş yavaş vücudu forma sokmak ve dayanıklılık,penetre,sıçrama ve hızlanma özelliklerimi de geliştirmek istiyorum.Buna daha çok Vücut geliştirme mi yoksa fitness mı hitap eder diye sorucaktım.Salona kaydolurken hocaya da hemen hemen bu şekilde anlatsam derdimi anlaşılabilir miyim acaba ? :)

2. RealOgrish

RealOgrish Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Operator
    Yer:
    Avusturalya
    Sadece sen degilsinki sen onu bunu birak guzel kardesim daha 15 yasindasin kilo alman icin ncok yillarin var neden tribe giriyorsun ? cunku senin metabolizman cok hizli zayif olmanda senin lehine nedeni ise alicagin kilolari yag oplarak degilde kas olarak alman sadece hocani dinle ona anlat sana yardimci olur

En onemlisi 1 kiloluk yemegi 1 kerede yeme oldumu 6 ogun yap kendine az az ye cok ogunlu olsun

Vallah kizdim sana simdi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:05 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=G5n8ZTrxJ-k&feature=player_embedded#at=38 bunu izle

Ozgur39 bunu beğendi.
  3. Ozgur39

Ozgur39 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap Yazdığın İçin Teşekkür ederim öncelikle.
    Aslında benim kilomla vs. hiçbir sorunum yok.Gelen tepkiler canımı sıkmaya başladı birkaç aydır.
    Spor yapma ölüceksin vs.vs. işi dalgaya vurmaya başlayınca bende tecrübeli arkadaşlara danışayım dedim. :)

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    basket de ilerleme, inkişaf etmek istiyorsan ,ona uygun metodlojilerle çalışman gerekir...

ancak ,yine de 1-1.5 aylık bi dönemde baskete uygun bi adaptasyon ,vücut hazırlama ağırlık programı olabilir...

örneğin ...haftada 3 gün:

-ısınma 10 dakika

-barbel squad
    -yatarak pullover
    -ayakta dambıl açış
    -dips
    -barbel curl
    -barbel military pres
    -crunch mide

hareketler 2 -3 set , 8-10 tekrar..crunch...30 ar tekrar......örneğin 20 -25 kgs civarında ...yapamıyorsan daha az...

den teşekkül ana program ile kasları bi miktar düzene sokabilirsin...

baskete başaldıktan sonra zaten antrenörler yönü gösterirler...)))

Ozgur39 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş