Önerilerinizi Bekliyorum Lütfen

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve kardanadam tarafından 9 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kardanadam

kardanadam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. Yaşım 20, 17-18 yaşlarımda spor yaptım. takviye almadım, ve istediğim gibi bir vücuda sahip oldum. Sonra bıraktım kilo aldım, ara ara yaptım,bıraktım..

Şimdi 8 kilo eksiğim var, boyum 1.73 kilom 61. Yemem biraz açıldı fakat Pskolojimi etkiledi bu olay.

Test yaptırttım,ciğerlerimde bişey çıkmadı ama hafif astım var dedi doktor. Kalp doktoru bi makinayla baktı + efora soktu ama efora giremedim zaten kalbim hızlı atıyordu, panik atak hastalığı var biraz. Kalp damarlarım açıkmış.

Şimdi ben spora tekrar başlamak istiyorum. Tavsiyeleriniz neler ? Ara sıra nefes alamama oluyor, bu sinirsel ve pskolojik olabilirmiş. Gögüs doktoru astım var sende demedı, hafif astım demişti. ilaclı hava verdi bi kaç kez kullandım bıraktım.

Bu havada uçuşan beyaz şeylere alerjim var rahatsız oluyorum. Spora tekrar başlamam konusunda tavsiyeleriniz varmı, yardımcı olursanız sevinirim

2. nferthon

nferthon Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    benimde panik atak durumlarım var.
    benimde polenlere alerjim var.
    bende antidepresan kullanıyorum.
    bende yüksek tansiyon hastasıyım.
    herşeyden önce bir kardioloji uzmanına gözük ve spora başlamak istediğini söle uygun görürse başlarsın, kendini çok yormadan, hafif cardio ve ağırlık takılırsın, panik ataklarınada iyi gelir diye düşünüyorum.

3. kardanadam

kardanadam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam 2 ay önce gittim, efora verdi çıkan sonuç kalp damarlarım açıkmış ve bi cihazla kalbime baktı ekranda, bişey yok dedi kalbinin sağlamlığını kanıtlamak için efora yazdım seni dedi.

Bende aşırı sinir ve panik atak var, şuana kadar ne kadar test yaptırdıysam, spor yaparken vs. şüphelendiğim her zaman test yaptırırım ve hamd olsun hiç birşey çıkmaz

4. nferthon

nferthon Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Kardiolog böyle bir cevap verdiyse bir problem olcağını zannetmiyorum, EKG'de falan bir sorun olsa zaten çıkardı, Panik atak olayına gelirsek bendede var bayadırda antidepresan kullanıyorum fakat spora gitmediğimde daha sıkıntılı hissediyorum kendimi, sanki spor bir nevi rahatlatıyor, en azından kendini yormayacak kadar birşeyler yapabilirsin ilerdeki duruma göre programın değişir zaten.

5. kardanadam

kardanadam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam EKG çekilirken, panik atak dan dolayı sanırım, doktor demişti kalbin hızlı çalışıyor diye.

Vallahi ne yapacağımı bilmiyorum açıkcası

Sayfayı Paylaş