**Öneri - Forumda Sohbet ve Münazara İçin Online Anlık mesajlaşma Sayfası Eklenmesi

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve BeachBoy tarafından 17 Kasım 2011 başlatılmıştır.

**Öneri - Forumda Sohbet ve Münazara İçin Online Anlık mesajlaşma Sayfası Eklenmesi

1. Eklenmeli Yararlı Olur.

oy sayısı 41
    77,4%
  2. Eklenmesine Gerek Yok.

oy sayısı 12
    22,6%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Forumda Sohbet ve Münazara İçin Online Anlık mesajlaşma Sayfası Eklenmesi

Sayın admin ve moderatörler benim forumda sohbet ve münazara için online anlık mesajlaşma sayfası eklenmesi gibi bir düşüncem var. Böylelikle karşılıklı iletişim hem daha hızlı olur hemde daha verimli bilgi alışverişi gerçekleşebilir. Bu sayfalarda haftalık veya belirli günlerde toplu münazaralar gerçekleştirilebilir. Belirli konular üzerinde fikir alışverişi sağlanılabilir.

Böylelikle forumda oluşan konu kirliğinin de bir nebze olsun önüne geçmiş olabiliriz.

NacHo, veaN, Pappy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Daha öncede belirtilmişti..genelde chat tarzı bişey diyorsun..ama gerek reklam..gerekse başka olumösuz olaylar dolayısıyla snaırım yönetim tarafından kabul görülmemişti...

Olsa fena olamz aslında..en azından yeni üyeler belli bir süre giremmez..v.s ...

sultanmehmed bunu beğendi.
  3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Reklamlarla bağlantılı değil konu.

Forum sistemine aykırı diyebiliriz. Forumlarda kolayca bilgi paylaşımı okunabiliyor. Bu tür chat sistemleri sohbet açısından zevkli olsada forum konseptine uygun değildir.

Haftanın belirli günleri belki böyle bir oluşum sağlanabilir diye düşünüyorum.

Bunları 'olacabilecekler' listemize yönetim olarak ekleyebiliriz.
    Ortak verilmesi gereken bir karardır.

İlginize teşekkürler.

NacHo ve demircan256 bunu beğendi.
  4. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  5. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    forumun mantığına ters bana kalırsa. konu kirliliğini elbette önler ama kullanıcıları fazlaca içine çekeceğinden verimli paylaşımlar yapılmasını engelleyecektir. ayrıca bilgi paylaşımının forum üstünden olması daha iyi çünkü yazılan kalıyor, chat ise böyle bir şeye sahip değil.

bu arada chat kısmı bana kalırsa fazlaca ayaküstü muhabbet içerecektir, bu nedenle ekstra çaba harcayıp böyle bir bölümün açılmasına bence gerek yoktur.

Son düzenleme: 18 Kasım 2011
    demircan256 bunu beğendi.
  6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Chat için çok fazla çabaya gerek yok elenti ile en fazla 20 dk lık iiş siteye monte edilemsi..ancaaak..

R10 dediğine katılıyorum konu paylaşımında düşüş yaşanır...her gelen chatten işini halletmeye başlar...eski forum sahibi olduum için çok iyi biliyorum..gerçekten olsa bir dert olmasa ayrı bir dert...

üst düzey üyelerin çoğu chatte olacaktı..buda açılan konuların cevapsız kalacağının göstergesidir ;)

bencede olmasın ...

Danny Boy bunu beğendi.
  7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Benim düşüncem 7/24 online bir chat sayfası değil zaten . Haftanın bir gününde belirli saat aralığında online olunucak ve o haftanın güncel konuları üzerine münazara edilicek bir sayfa olarak düşünüyorum. Hatta modlarda konu başlıklarını belirleyip her konu için ayrı bir chat sayfayı açabilirler. Böylelikle herkez istediği münazara konusuna girip fikrini orada beyan edebilir.

NacHo bunu beğendi.
  8. Pappy

Pappy Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    0
    Forum için yararlı olur ama burda demagoji yapan çok fazla. O yüzden tutmaz yani burda açılsada kapatırlar hemen.

NacHo ve Ocensers bunu beğendi.
  9. declorx

declorx Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    belirli gün ve saatlerde olursa yığılma olur. yardımcı olmaya gelecekler sorulara boğulurlar.

böyle bişey yapılırsa bence forum zarar görmez kesinlikle, tam tersine forumun gazını alır. geyiğini alır. ayrıca 1 kelimeyle cevaplanacak ama sık sorulan sorular içerisinde yer almayan soruların cevaplanmasınıda sağlar forum kirliliğide önlenir.

10. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Sıkça abuk sabuk konular açılıyor zaten forumda ,
    bir de bu online olursa tartışmalar çıkar
    kan,gövdeyi götürür
    her kafadan bir ses çıkar ,
    online mesajlaşmada kontrol altına almak mümkün değil yazılanları.

diez bunu beğendi.
  11. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bence atlanan nokta benim bildiğim forum chat olanağında herkes yazabiliyor. Eğer öyle olursa orada ki konuşmalarda birbirine girer. Düşünsenize aynı anda 20 kişi bile yazsa kendi aralarında anlaşamazlar.

12. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Bu önerinizi çok beğendim. Belli bir konuda tartışmak için açılabilir. Zaten bilimsel bir spor yapıyoruz, bilimsel bir forumdayız. :) Böyle birşey mümkünse oyum evet'e! :)

13. security

security Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bütün yorumlar belli başlı kabul edilir yönler var lakin bahse konu eklenti forumda paylaşımı büyük ölçüde etkiler her gelen vbchat bölümünde soru sorar ayrıca paylaşım mantığına aykırı oldugundan vbulletin bile artık eklentiler listesinden kaldırdı nesye şahsi fikrim paylaşımı etkiler gerek yok bence

14. AgAcA

AgAcA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bence böyle bişeyin olması iyi olur ufak sorular için zaman kazanılır hem de eğlenceli olur ve en önemlisi kaynaşma yönünden daha etkili olup güzel arkadaşlıklar kurulabilir sohbet şeklinde güzel paylaşımlar olabilir ayrıca foruma sadece bi tek şey öğrenmek için girip konu açıp bidaha uğramayan kullanıcılardan ve araştırma yapmadan konu açan kolaycılardan kurtulup gereksiz konu kirliliğinden bi nebze olsun kurtulmuş olur yönetici arkadaşlar bence.

15. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Bu tip bir uygulama yapılarbilirse faydalı olacağını düşünüyorum ,varsa imkan denensin beğeni toplar ve destek görürse kalıcı olsun .

Sayfayı Paylaş