Önerebileceğiniz boks salonu var mı acaba?

Konusu 'Istanbul' forumundadır ve byatunga tarafından 5 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
  1. byatunga

byatunga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar İstanbul'da önerebileceğiniz boks salonları var mı acaba? Özellikle daha önce gidip tecrübe ettiğiniz salonlar olursa çok sevinirim. Teşekkürler

2. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    nafizbasaran tabiki kesinlikle kendisi ztn milli sprcmuz aynı zamanda internet sitesine girebilirsin türkiyenin en iyi salonlarından birini açmş diyebilrm. reklam olmz heralde www.nafizbasaran.com

3. byatunga

byatunga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Ben de nafiz başaranı araştırmıştım ancak bir kaç yerde hakkında olumsuz yazılar görünce açıkçası emin olamadım. Acaba siz bu hocayla ilgili bir tecrübeye sahip misiniz? Ya da hocadan eğitim almış olan bir tanıdığınız mevcut mu acaba? Bunu soruyorum çünkü kafamdaki soruları tam anlamıyla cevaplanması için muhakkak o hocadan eğitim almış birinin olması lazım?

4. oTanTiK

oTanTiK Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bence kadiköydeki fenerbahçe boks klübü en iyisi hic gitmedim ama abimin arkadaşları cok öneriyor oraya gidenin derece yapması kkacınılmaz diyolar ama ben yol sorununun dolayı gitmiyorum güngörende oturuyorum eyer o cevrede oturuyorsanız kendi gittim salonu önerebilirim ama en iyisi fenerbahçe boks..

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    fenerbahçe de "tuncay hoca "var...onu bulursan okey...ama , aksi için söylemek zor..

6. byatunga

byatunga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    otantik

Daha önce fenerbahçe boks kulübünü araştırdım aslında hafta içi anadolu yakasında oluyorum. Ve hakkında iyi yorumlar, acaba ücretleri hakkında bir bilgin var mı? Bir de güngörende hangi boks salonuna gidiyorsun acaba?

ercan gürgöze

Tuncay hocayı bulmak derken anladığım kadarıyla birden fazla hoca var fenerbahçede. Ben daha önce Serdar Avcı ismini duymuştum fenerbahçe boks eğitimi veriyor şeklinde. Siz Tuncay beyi öneriyorsunuz. Peki fenerbahçeye gitmem durumunda istediğim hocayı seçme gibi bir durumum var mı? Bir de Tuncay bey dışındaki hocalar iyi değil mi acaba? Mesela Serdar beyden ders almak durumunda olursam iyi olmaz mı?

7. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Muai Thai veya Tayland boksunu tavsiye ederim..

Ayak kullanmayı da öğren...

Azi bunu beğendi.
  8. byatunga

byatunga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kerimagil
    Daha önce taekwondo ile uğraşmıştım. Bu sebeple ayak kullanmanın önemini biliyorum. Ancak kararım boks yönünde. Yine de ilginiz için teşekkürler.

9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    doğrudur, ama tuncay hoca...) tabi hala varsa ?!...)

10. adamentium

adamentium Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Fenerbahçe kulübü bünyesinde birden fazla antrenör olduğu doğrudur.

http://www.fenerbahce.org/boks/detay.asp?ContentID=4046

Tuncay Hoca nın müsabık olmayan kişilerle ilgileneceğini pek sanmam. Kendisi milli takım bünyesindeki sporcularıyla ilgileniyor diye biliyorum. Sen yine de gidince bir sorarsın. Bir yalnışlık olmasın.Bu arada Ercan Hocanın bahsettiği Tuncay Hoca zannedersem Tuncay Varol. Kendisi hem Fenerbahçenin hem de WSB de İstanbulls takımının aynı zamanda antrenörlerindendi. Bir yalnışlık olmasın. Tuncay Tavukcu değil.

Bunun dışında Serdar Avcı ya gelince kendisi ringin tozunu yutmuş , müsabık olarak dövüşmüş kendi çapında başarılarıda olan milli bir sporcumuz. Bir süredir de antrenörlük yapıyor. Ve özellikle dışardan gelen kişilerle( müsabık olmayanlarla ) ilgileniyor diye biliyorum. Yani oraya gittiğin takdirde muhtemelen Serdar Hoca ile çalışacaksın. Ve pişman olacağını da sanmıyorum.

İstanbulda Fenerbahçe dışında önerebileceğim kulüpler Beşiktaş ve Tekel. Tabi bu arada senin hangi amaçla bu sporu yapacağın da önemli ? Hangi amaçla yapacak olursan ol ( ister hobi ister müsabıklık ) şu yukarıda yazmış olduğum kulüplerden fazlasıyla memnun kalacaksın.

Başlık altında yazılan Özel Salon isimlerinden bunlar dışında önerebileceğim bir kulüpse ne yazıkki yok. Tabi aylık 250 tl ücret ödeyip , cilalanmış fayanslı zemin üzerinde antrenman yapmak istiyorsan o başka tabi ... :)

Son düzenleme: 6 Ocak 2012
  11. byatunga

byatunga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ercan gürgöze

Anladım hocam. Tuncay Hocadan ders alma imkanım varsa tabii ki memnun olurum. İlginiz için teşekkür ederim.

adamentium

Müsabık değilim ve olabileceğimi de sanmıyorum. Serdar Avcı hakkında verdiğiniz bilgiler için de teşekkür ederim. Diğer boks kulüplerine gelince Beşiktaş da olabilir ancak hangi tesislerinde bu eğitimi verdiklerini bilmiyorum. Bu konuda bir bilginiz var mı acaba? Tekele gelince spor faaliyetlerinin 2008 yılında durdurulduğuna dair bir yazı var sitelerinde. Acaba bu konuda bir bilginiz var mı? Boksa başlama amacım ise müsabık olmak değil. 3-4 yıl öncesine kadar farklı branşlarda bir çok sporla ilgilenirken son 3-4 yıldır çok hareketsiz bir yaşantım var. Hem hayatıma biraz hareket ve düzen katmak hem de vücudumu biraz daha sağlıklı hale getirmek için spor yapmak istiyorum. Sebebini bilmiyorum ama boks daha çok hoşuma gidiyor. Diğer kulüpler kısmına gelicek olursak benim istediğim boksu gerçekten düzgün bir şekilde öğrenebileceğim bir kulüp. Elbette bu işin bir bedeli var ancak 250-300 tl lik yerlere maalesef bütçem yetmez yetse de gideceğimi sanmıyorum. Cevabınız ve verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim.

12. adamentium

adamentium Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13

Rica ederim . Beşiktaş da Tekel de aktif olarak Türkiye Şampiyonalarına katılan kulüpler. Fenerbahçe kadar başarılı olmasalar da kesinlikle iyi kulüpler.

Kendim İstanbul da yaşamadığım için sana adres veremem fakat adresleri bulmak çok da zor olmayacaktır. İlgili kulüplerin telefon numaraları veya adres bilgileri mutlaka internet üzerinde vardır.

Tekel kulübüne gelince... Tekel geçtiğimiz yıllarda özelleştirildi biliyorsun. Bu sebeple kulüpte şu anda özel olarak faaliyet vermekte.

Benim antrenman partnerim de bu sene üniversiteyi kazanan tekel den gelmiş bir arkadaş.

Öncelikli tercihim ben olsam Fenerbahçe olurdu. ( ben müsabıkım) Ama sen bu kulüplerin üçüne birden git. Antrenmanları seyret. Salonlarına bak. Çalışan sporculara bak. Hoca ile görüş. Ne istediğini biliyorsun , müsabıklık durumun da yok. Kafana hangisi yatıyorsa , hangisini sevdiysen ona git.

Bazı kulüpler müsabık sporcu bakımından çok iyi olsalar da belli bir yaşın üzerindeki kişilerle , müsabıklık düşünmeyen kişilerle çok fazla ilgilenmeyebiliyorlar. Antrenmanlarını seyretmek bu açıdan kafanda fikir oluşturacaktır sana. Fenerbahçe için bunun söz konusu olduğunu pek düşünmüyorum tabi adamlar müsabık olmayan kişiler için farklı seans açmışlar. Diğer kulüpler için konuşuyorum .

Kolay gelsin.

edit : http://www.istanbulboks.org/public_html/static.php?content_id=4

şimdi baktım da böyle bir link buldum. umarım yardımcı olur.

Son düzenleme: 6 Ocak 2012
  13. byatunga

byatunga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    adamentium

Çok teşekkürler hocam. Benim de öncelikli tercihim fenerbahçe olacak büyük ihtimal. Senden bir ricam var hocam. Zahmet olmazsa tekelden gelen partnerinden kulüp ve hocalar hakkında bilgi alabilmen mümkün mü acaba? Tekelle ilgili tek bulabildiğim iletişim adresi senin verdiğin sitedeki. Büyük bir kulüp ve özel olarak devam ediyorsa neden sitesi yok acaba? Çok ilginç. Günümüz için büyük bir eksiklik. Dediğim gibi öncelikli tercihim fenerbahçe olacak. Ancak senden tekrar ricam arkadaşından kulüp hakkında bilgi alman. Mümkünse de önerebileceği herhangi bir hocanın telefonu olursa çok sevinirim. Yardımın için çok teşekkür ederim.

14. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    adamentium,

beşiktaş gerçekten hala bi şeyler yapabiliyor mu?!...

benim zamanımda fena değillerdi...

derece vb yapabiliyolar mı?!...)

( not : bytunga , adamentium 'a rahatca kulak verebilirsin...)

15. byatunga

byatunga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ercan gürgöze

Teşekkür ederim hocam, adamentium cidden çok yardımcı oldu bana.

16. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    ben nafiz başaranla çalışmadım daha önce tamer hocayla çalıştım.Nafız başaranın ismini çevreden çok duydum giden var mı bi araştırıp tekrar yazarm sana.
    Bu arada bakırköye yakınsan Tamer Serbest Bakirköy Ring spor salonunu tavsiye edebilirm.Gayet iyi hocadır aynı zamanda Serkan Yılmazın antrenörü .

17. byatunga

byatunga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ToLiveForDreams

Nafiz başaranı biraz araştırdım. Ancak öncelikle aylık ücreti hakkında duyduğum fiyattan sonra gitmemin imkansız olduğunu ki imkan olsa bile gitmeyeceğimi söyleyebilirim. Bakırköyde bahsettiğiniz salonu araştıracağım ancak anadolu yakasında bir salon olmazsa avrupa yakasını düşüneceğim. Gene de ilginiz için teşekkürler.

18. adamentium

adamentium Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Tekelin antrenörü İrfan Polat. Kendisini biliyorum. Oğlu Ömer Faruk Polat da milli müsabık bir sporcu . Kendi kilosunda iyi sporculardan. İstanbulls da da dövüştü birkaç maç. Sadık Polat duyduğuma göre müsabık olmayanlarla çok fazla ilgilenmiyor ama yine de detaylı bilgiyi ben senin için pazartesi günü antrenmanda alırım.

Bunun dışında dediğim gibi araştıracak hiçbirşey yok . Kafanı çok karıştırmana da gerek yok. Fenerbahçe boks da Türkiye nin en iyi kulübü . Beşiktaş ve Tekel de Fenerbahçenin arkasından gelen iyi kulüpler. Daha iyileri olsaydı merak etme onları da önerirdim. Senin yapacağın gidebilme imkanın varsa bu üçününde salonuna git. Antrenmanlarını seyret. Müsabık sporcular varsa onların durumlarına bak . ( en çok onları izleyerek öğreneceksin çünkü bu işi ) . Antrenörlere bak. Salona bak . Ve kararını ver :)

@ercan gurgoze : Hocam Fenerbahçe nin İstanbul , Ankara , Bayburt gibi şehirlerde spor okulları var. Buralarda iyi sporcular yetiştirilip , kötü olanlar ayıklanıp Fenerbahçe adına maça çıkıyorlar. Kulüpleşme olarak da , başarı olarak da Türkiye nin en başarılı kulübü Fenerbahçe .

Beşiktaş da Fenerbahçe nin arkasından geliyor ama Beşiktaş biraz daha altyapıya önem veriyor. Burada yetişen sporcular maddi sebepler dolayısıyla başarılı olurlarsa Fenerbahçe gibi kulüplerde yer buluyorlar kendilerine. Fenerbahçe kadar boksa bütçe ayırdıkları söylenemez. Ve belli bir yaşın üzerindeki başarılı milli sporculardan Fenerbahçe gibi kulüplerde artık yer bulamayanlarda gene bu kulüp adına ringe çıkıyorlar.

Son düzenleme: 8 Ocak 2012
  19. byatunga

byatunga Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    adamentium

Teşekkürler. Gidip inceleyeceğim. Öncelikli tercihim fenerbahçe olacak. Çünkü hem bana çok uzak değil (antreman saatleri zaten geç olduğu için bir de yollarda pek zaman kaybetmek istemiyorum) hem de senin de yorumların bu kararımda etkili oldu. En kısa zamanda gidip antremanlarını izleyeceğim. Yardımcı olduğun için tekrar teşekkür ederim.

20. xzeloks

xzeloks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende boks düşonüyorum ve yazdıklarınızdan sonra fenerbahçe aklıma yattı ama ataşhirde oturuyorum buraya yakın olan ve düzgün bir salon biliyorsanız yazarmısın ve fenerbahçede ücretler nekadar dır ?

Sayfayı Paylaş