Önemli!!!Supplementleri doktora götürdüğümde söylenenler

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cyberugur tarafından 7 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. cyberugur

cyberugur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhaba bu foruma yeni üye oldum forumu geniş bir şekilde okudum takip ettim.(gerçekten diğer baktığım forumlardan çok farklı ve güzel) 5 ay boyunca bu sporu yapıyorum ve devam edicem inşallah.
    Ben kendime hardline amino 2000, wieder pure creatin 500gr, weider cfm protein tozu, aldım bunları 3 gün boyunca kullandım ve etkisini gördüm. fakat bazı kişilerin ikazı ile bir doktora bunları gösterdim doktor bu ürünlerin içerine uzun bir şekilde baktı ve bana söylediği şey şu oldu bu ürünler gerçekten çok tehlikeli
    resmen doping etkisi yapar ve (şu an 20 yaşındıyım) ve 30 yaşının enerjini kullandırır, karaciğere zarar verir, vucudundaki protein birikmesi olur iyi gözükebilir ancak bunun etkisini 15 yıl sonra fazlasıyla çekersin dedi, bu ürünler den uzak dur kendin iyi beslen yapacaksan bu sporu öyle yap dedi daha birçok şey dedi erkeklikle, içorganlarla vs....
    aca bukadar ürün kullanan arkadaşlar bu konuda ne diyolar gerçi forumda değişik ürünlere değişik yaklaşımlar var ama bir başlık altında bu supplementlerin yararı veya zararı hakkında bir görüş almak istedim

2. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    kardes meraba.senin gittigin doktor anabolizanların vermis oldugu olumsuzlukları sana söylemiş.buda demek oluyor ki bence sırf söylemek için söylemiş.inan yanlıs bilgi aksettirmiş..sen form daki bilgilere göre haraket et.acaba o doktor hayatında suplementmi kullanmıs :?:

3. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Evet doktorların bi antipatisi var supplementler üzerinde. Bende anlayamadım vallahi nedenini.

4. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Bildiğim kadarıyla supplementler masumdur. O kadar zararı olsaydı steroid kategorisine girerdi.

5. cyberugur

cyberugur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Yeni olduğum için karasızım yani kullanabilirmiyim diyorsunuz acaba?

6. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    O ürünlerin hepsinin tarım ve köyişlerinden izni var. 40 türlü prosedürden geçerek Türkiyede satılabiliyor...
    O supplementlerin dünyanin hiç bi yerinde herhangi bir yanetkisine rastlanmamıştır. (creatine dahil)

Benim ve forumdaki birçok profesyonelin fikrine göre ilk 1 yil protein tozları dahil hiç bir supplement kullanmamak lazim... Yinede kullanırsan bir yanetki görmezsin. Ayrica doktorun dediği gibi vücutta tutulmuyor o proteinler, kısa bir süre sonra vücuttan atılıyor. Bunun ise en büyük yanetkisi uzun vadede böbrekleri yormak ve parayi çöpe atmak olur. (günde 1 kilo whey yersen)
    Bence parani whey'e yatiracağına tavuğa yatırmak ilk 1 yil için iyi bir seçim olur. 1 Yilda kaslı olmayı bekleme. Atletik olabilirsin ancak... Tabiki sağlıklı kalmak için yapacaksan bu sporu...

Yinede 1 yildan sonra önce WHEY protein sonrada Amino Creatine kullanımına başlayabilirsin. Almanyada birçok doktor arkadaşta benimle aynı fikirde...

Türkiyedeki doktorların çoğunun vücut geliştirme sporuna karşı antipatisi var. Bir çoğu bunu spordan bile saymıyor...

7. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    WHEY protein için alternatif bir kullanımda şöyle olabilir. Eğer aldıysan ve kullanmak istiyorsan.
    Düzenli olarak değilde beslenmenin eksik olduğunu düşündüğün günler 1 porsiyon kullanarak günlük protein alımındaki eksiği telafi edebilirsin. Ama Tavsiye olarak haftada 2-3 ü geçirmemen senin için iyi olur...

8. cyberugur

cyberugur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    teşekkürler ozaman ben elimdeki ürünleri nasıl kullanmalıyım acaba yani kaç gram yada kaçtane hap kullanmalıyım vs.. ? günde 3 gün spora gittiğimi varsayarsak

9. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    bak dostum bir salon antrenörü olarak ayda ortalama 15-20 kişi bana senin anlattıklarını anlatıyor...
    sorun aynı;iç_organ erkekliğe zarar verir mi ?
    CVP:HAYIR VERMEZ!!!
    nedeni ise basit.beslenme desteğinin içinde TESTOSTERON yok.yani hormon sokmadığın için hormonal dengeni bozamazsın
    beslenem destekleri ince bağrısakta emildiği için karaciğerde ve böbreklerde anti_biyotik gibi bir zarar ve kalıntı bırakmaz...
    güvenle supplement kullan...benim yiğenim biyolog saolsun bu konularda ilk o beni aydınlattı...

10. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Maalesef bazı insanlarda şöyle bir öynargı var, supplementların zararlı olmadığını biliyorlar ama bu adam 1inci yılında bu kadar supplement alıyorsa, 2-3üncü yılında küre başlar en iyisi bu adamı korkutalım, supplement da kullanmasın böylece kür hiç yapmaz diye düşünüyorlar. Aminoasit içerken beni gören bir spor hocası (body veya fitness ile alakası yok hocanın), bugün aminoları atıyorsun yarın da iğne olacaksın diye önyargılarını açığa vurmuştu. Ben böyle işleyeceğini sanmıyorum işlerin, aksine supplementlara alıştım ve supplementlarla yavaş ama sağlam bir şekilde başarıya ulaşmayı da öğrendim, supplementlar öcü değil, vücut geliştirmenin yarattığı besin açığı için önemli bir tamamlayıcı ve yardımcı.

11. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center

FARZEDELİM Kİ ; Böyle bir doktora gidecem ve bana böyle diyecek ;

hani bazen bilmeyen arkadaşlar sorabilir, böyle diyebilir, biraz merakla, tedirginlikle, falan filan; sen de güzel güzel, arkadaşça açıklarsın gerçeği...
    Ama kalkacak hele kendisi DOKTOR diye geçinen daha doğrusu Doktor olan zat; TABİ Kİ büyüyüğümüz-doktor olduğu için falan filan kurtarabilir; ama öbür türlü olsaydı; çok fena güzel konuşurdum!!! :)
    kibar olalım tabi, ama hakkımızı da aramalıyız!... yani ; "Hey doktor bey, siz, sizler "Ülker Hero-Baby, Milupa, Nestle,'i bilirsiniz di mi? MMM Migros'ta var di mi? yani; yeni doğmuş daha, yani 1-2 aylık- afedersiniz g.tü b.klu zır zır ağlayan bebeğe çatır çatır - kaşık kaşık - kutu kutu - şişe şişe - mama tozları vb... veriyorsunuz da! peki, bunların protein tozundan, esansiyel amino asit, yağ asitleri, vb. şeylerden FARKI NE???? :x :x :x :evil: :badgrin: :badgrin: :badgrin:
    Ha Farkı ne??? ;) ;) ;) 8) :idea:
    hele o sokak ağzı ile konuşmak; 30'lu yaş enerjisi verirmiş, erkeklik falan filan... YAKIŞIYOR MU ? senin gibi bilimadamına, bilimselliğe-spesifik anlayışa UYUYOR MU? :x Yoksa gözlerin veya beynin mi UYUYOR? :badgrin:
    belki afedersiniz ben de belki biraz sokak ağzı gibi konuştum :oops:
    ama ; AYIPTIR YA! AYIPTIR! YAZIKTIR! GÜNAHTIR! bari sen yapma be doktor! :evil:
    malesef, ben de böyle şeylerle savaştım, ama sonuçta savaşı ben KAZANDIM!!! 8)
    TEK bir şey Var mantıklı olabilecek o da ; BLİTZ'in dediği ; > " bu daha ilk yılında supplement dedi, seneye de steroid der " falan filan vb...--- ancak böyle bir niyetle kabul edebilirim, edilebilir!...
    SAYGILAR!... 8)

Tigertugi bunu beğendi.
  12. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    çok güzel demişsin BLİTZ kardeş!!!....

İyi ki o Önyargı olayını söyledin Blitz; 1.yıl supplement yılı, 2.yıl steroid! :)
    öbür türlü, o doktor niye böyle söyledi diye kafayı yiyecektim, :cry:
    çünkü benim doktorum şöyle demişti ; VE EN DOĞRUSUNU söylemişti ; tabi ki kullanabilirsin ama o kadar çok şey bekleme bunlar o kadar etkili şeyler değil steroid ilaçları gibi, diye... İşte, olay budur!!! GERÇEK BUDUR!!! 8) 8) 8)
    Saygılar... :)

13. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Ayrıca tek bir şey daha var...

O da; supplementler; F5, mitrix, powerade değiller yani; öyle zevkine arada bir, enerji gelsin vb. her hangi amaçla olsun farketmez, alınacak şeyler değiller ama bu onların zararlı olduğunu göstermez.
    Spor varsa, daha doğrusu ağırlık antremanı-BB! varsa supplements'larda, supplementation da vardır!...
    AMA tabi ki; vitamin kompleks olsun, bitki özleri olsun yani Solgar gibi; he o zaman olur, her türlü olur; enerji için, sağlık için, zevk için, koruma için vb... Olay budur, gerçek budur... :idea:
    Saygılar... :)

14. hypocrisy

hypocrisy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    o doktor olacak şahısın bence doktorluk yapması cok buyuk talihsizlik bunun gibi adamları doktor yaparsan tabi birsuru skandal cıkar suplement adı üstünde ek beslenme ürünü içinde steroid madesi olsa dedigini anlayacağım ama gercekten anlayamıyorum neden bb sporuna direk boyle anti patiyle bakarlar hic anlayabilmiş degilim... ben bugune kadar bb dışında yuzme(6 sene) ve futbol yaptım bb gibi spor gormedim insan kendini yeniden dogmuş gibi hissediyor yok boyle bir spor

15. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    bakın bırakın doktoru,ben diyetisyene götürdüm bendeki suplementleri kadın da hemen atladı içme kullanma zararlı diye bence diyetisyen bunları bilmemesi ayıp bişe cünkü bu onun konusu ek beslenme ürünleri.tamam bu arkadasın gittigi doktor bilmeye bilir.sonucda herseyi bilicek diye bi kaide yok.o kendi dalına ait uzmandır.biri ben doktorum diyince sanki herseyi bilirmiş gibi soruyoruz.sonrada böle aklımız karısıyor

bak baslıgı acan kardesim.su formda büttün üyelerden daha cok daha titizdim ben suplemet içme konusunda.ilk defa kullandıgımda talihsiz bi olay yasamısdım.onun için acayip ön yargılıydım..ama su anda creatin aldım dün,amino asit aldım.bide anima pak ım var bınları dikkatlice kullanıcam..sen de formu iyce incele iyce bilgi edin.sonra bu konuda aklına takılan olursa sorarsın.. ;)

16. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    1,5 yıldır alerjı tedavısı goruyorum ve doktorum gercekten alanında uzman,sureklı olarak yurtdısı semınerlerıne katılan biri.gecenlerde sohbetımızde proteın tozu ve amınolar hakkında konustuk.kullnaılmasının gereklılıgını savunuyor ve aylardırda mumkun oldugunca kullanıyor.Yeterli bir cevap oldumu bilmem ;)

17. gurseshalil

gurseshalil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    osmaniye
    arkadaşlar ben de doktora sorduğumda buna olumlu cevap verecek bir tane doktor bulamadım. üstelik adamlar öyle bir konuşuyor ki insan o an sanki ölümcül bir hastalığın pençesine yakalanmışçasına moral bozukluğu ile oradan ayrılıyor.

18. cyberugur

cyberugur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar tamam ozaman ben kullanmaya devam edeceğim benim doktor biraz dandik hatta baya bi dandik demek ki ; peki bu arada bunları ben creatini spora gitmeden 1 saat önce, amino asiti 30 dk önce spordan hemen sonra tekrar amino asit 45 dk sonra ise yine creatin alıyorum, whey i ise öğün araların bazen alıyorum sizce doğrumu

19. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    cok duyduk bu laflari...
    hepsi kulaktan dolma bilgilerle gecinip gidiyor iste..onlara kulak asmamak lazım

20. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    aa çok şaşırdım doktorlar nezamandan beri ceplerini doldurmayı düşünmekden vazgeçip
    hastasının sağlığını düşünmeye başladı?
    (genelleme yapıyorum sitemizdeki doktor arkadaşlar alınmasın)

Sayfayı Paylaş