Öne doğru çöken omuzlarla ilgili

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve feratcengiz2 tarafından 4 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. feratcengiz2

feratcengiz2 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    öncelikle merhaba , yaklaşık 1 buçuk senedir fitness sporunu severek yapıyorum, ilk başladıgımda çok fazla zayıftım , giderek kas olarak kilo aldım , işim cogu zaman pc basında oldugundan hafif kamburluk var ve uzun boy dolayısıyla , ve çogu arkadasım omuzların öne doğru çökmüş diyor bunu nasıl engellemeliyim , geri düzeltmeliyim sırtım oldukca saglam 20 tane nizami barfiks cekebiliyorum fakat belim ince . Az önce cekildigim fotoğraflara bakarak yorum yapabilirsiniz.

2. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Bu sorunun nedeni bildiğim kadarı ile scapula adductorların (Kürek kemikleri) görevini eksik gerçekleştirmesi yüzünden oluşuyor. Haddinden fazla yapılan press hareketleri de bu duruma sebep olabilir. Kürek kemiklerini durduğun yerde ittirebildiğin kadar alta ittir, omuzlarını ve göğüsünü açmaya çalış. Scapula Adduction yazarak uygulamalı halini görebilirsin. Antrenman yaparken de bu formu korumaya çalış hareketlerinde. Gelişme olmaz ise alanında uzman bir doktora gözükmeni tavsiye ederim.

feratcengiz2 ve Tbone bunu beğendi.
  3. Tbone

Tbone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Bir büyüğüm plates yapılarak düzeltilebileceğini söylemişti,ve youtube da strengthcamp adlı kanalda bu durumu düzeltmek için bir kaç egzersiz vermiş.aynı durum bende de var, tecrübeli biri yardım ederse çok sevinirim.

4. feratcengiz2

feratcengiz2 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    evet biligisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Sayfayı Paylaş