Önder Adsay

Konusu 'Yerli Müsabakalar ve Sporcular' forumundadır ve Massivend tarafından 12 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. Massivend

Massivend Guest

suan IFBB Pro olan tek turk bildigim kadari ile. en son New York pro yarismasina katildi ve 11 inci oldu.

2. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Karın kasları simetrisi olağan üstü görünüyor...

3. ROMASANTA

ROMASANTA Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel bir vücut.Bana göre karın kaslarında ilk fotoda bir eksiklik varmış gibi gözüküyor.Diğer resimler de karın kasları daha iyi duruyor.

4. xxdiablo

xxdiablo Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    bence güzel valla çok iyi

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Amerikalılara spor yaptırıyor

Dünya Vücut Şampiyonu Adsay, şişman ABD’lilere hocalık yapıyor

Spora yıllarını veren vücutçu Önder Adsay, New York’da Bally Clup’da antrenörlük yapıyor. ABD’de daha önce de bir çok ünlü sinema yıldızını çalıştıran Adsay’a ABD’liler ilgi gösteriyor

Türk sporcuları artık yabancılara eğitim vermeye başladı. Bunlardan biri de 1973 Ağrı doğumlu Önder Adsay. Yıllardır Amerika’da yaşayan Adsay, üç kez dünya vücut şampiyonu, iki kez de Avrupa şampiyonluğu elde etmiş. Türkiye Vücut Federasyonu yetkilileriyle temas kuramadığından dolayı üzgün olduğunu belirten Adsay, şunları söylüyor: ‘ABD’de ciddi bir ilgi görüyoruz. Bundan sonra ülkemde spor çalışmaları yapmak istiyorum.’

Hazırlık yapıyor

Spora yılarını veren Adsay, Adsay, New York Manhattan 32. Street’te bulunan Bally’s Club’te antrenörlük yapıyor. ABD’de daha önce de bir çok ünlü sinema yıldızını çalıştıran Adsay’a ABD’liler ilgi gösteriyor. İki ay sonra yapılacak dünya vücut şampiyonasına hazırlanan sporcu, Türk bayrağını dalgalandırmak için tüm hünerlerimi gösterecek.

Önder Adsay, ilk ve orta eğitimini Ağrı’da lise eğitimini de İzmir’de tamamlar. Ardından vücut geliştirmek için spora başlayan Adsay, bir yıl sonra gösterdiği başarı üzerine Türkiye Vücut Şampi-yonası, daha sonra da Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazanır. On bir yıl önce New York’a gelir. Uzun bir aradan sonra yeniden yarışmalara katılır. Performansı ile dünya birincisi seçilir. Ardından iki kez üst üste dünya şampiyonluğunu elde eder. Türk bayrağını bu kez New York’ta dalgalandıran Önder Adsay, arka arkaya gelen başarıların kendisini mutlu ettiğini ifade ediyor.

Kilo sorunu

ABD’de yaşayan insanların en büyük probleminin kilo olduğunu kaydeden antrenör Adsay şunları söylüyor: ‘Kendi geliştirdiğim bir diyeti buradaki insanlara uyguluyorum. Olumlu sonuçlar alıyorum. Amerikalılar rahatlarına çok düşkünler. Yediklerine dikkat etmiyorlar. Obezite burada çok büyük bir sorun. Spor ve kendi geliştirdiğim diyet programıyla Amerikalıları zayıflatmaya çalışıyorum.’

Star Gazetesi

29.01.2006

6. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    despo bugün flexte de küçük bir resmini gördüm önderin,altında yazı filan yoktu yalnız..new york 11 th yazmıstı sadece.

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    MuscleMag'teki MuscleTech marka supplement'lerin reklamina cikiyordu, 4-5 sene oncesinde, hatta ismine bakip, yoksam Turk mu demistim :))
    Walla cok guzel, basarili, pro showlara katilan bir vucutcumuzun olmasi, keske boyle degerlere sahip cikabilsek ve onlarda yabanci ulkeler adina yarismasalar.
    Mesela Onder Adsay- USA...
    Eeeee, ne anladim ben bu isten???
    Ki asla kendisini suclamiyorum, bizim olmayan federasyonumuzda hata!!!
    Daha dogrusu, federasyonumuzun olmamasinda, islememesinde bir yanlislik var.
    Helal olsun Onder...

8. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    gurur kaynağımız herkese nasip etmez budurum...Keşke isteyen ve çalışan herkese imkanlar sağlanabilse güsel Türkiyemizde...

9. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Arkadaşlar ben Önder Adsay ı Türkiyedeki Yarışmalarındanda Bilirim ama Eryetiş Kurtaral ın üzerinde çok emeği vardır uzun süre onun salounda çalıştı daha sonra yollarını ayırdılar

10. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    gercekten cok guzel bır sımetrı kutluyorum valla umarım daha ıyı yerlere gelır

11. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Resimlere bakılınca en temiz Önder Adsay gibi duruyor. Helal olsun. Yarışmada 96 kilo imiş, küçük olduğum için ilk 3 e giremedim demiş. Hedefi 113 kiloya (250 pound) çıkmakmış. Eğer bunu başarabilirse süper dereceler yapar. Midesi mükemmel. Bende bir kaç sene önce Flex'te görmüştüm kendisini bir ek besinin önce sonra fotolarında vardı. Yanılmıyorsam iki kere dünya gençler şampiyonu olmuştu. Karasan ın dediği gibi isminin yanında USA yazdıktan sonra isterse Mr.Olympia olsun !

12. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    CHRIS COOK and CAPRIESE MURRAY weren't the only bodybuilders who made an auspicious debut at the New York Pro on May 21. Turkish sensation ONDER ADSAY also placed well, finishing 11th. Adsay said he found the pro stage a little overwhelming. "I was so excited about competing at the show that I forgot my night routine. Going in, I felt I had a good chance to do well because the competitors were sent letters telling us that the judges would be looking at symmetry, balance and definition."

Although Adsay is a standout in terms of symmetry and balance, he acknowledges that he'll need to put on more size to move up in the placings. "I weighed 212 for this show, and I plan to compete at next year's Ironman Pro at 225 to 230."

1 Haziran itibariyle Önder Klasmanda 70. olmuş prolar arasında:
    https://www.getbig.com/ranking/prorankm.htm

13. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    genel olarak çok iyi bir anatomi ama mideye bayıldım gurur duydum

14. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Bizim için gurur. Gitmesi bencede onların sucu değil. Futbolla yatıp futbolla kalkıyoruz tvlerimizde başka spor dalı görmek çok zor. Insanlarin en iyi şekilde yaşayabilmesi için kendisini de düşünmesi doğal.

Sayfayı Paylaş