Öncelikli Hedefim Ne Olmalı_?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve StOpLAZmAnYaX tarafından 16 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. StOpLAZmAnYaX

StOpLAZmAnYaX Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar.. kısaca kendimden bahsedeyim. 24 yaşındayım. 170 cm boyundayım. 104 kiloyum.. öncelikle iyi bir vücut etmek için 24 yaşında spora başlamak geç bir zaman mıdır_? bunu öğrenmek istiyorum. daha önceki yıllarda toplamda 2 ay olmak üzere kick-box ve fitness yaptım ama geçerli bir çalışma olmadı haliyle..

daha sonrasında şunu öğrenmek istiyorum.. ölçülerimi tam olarak bilmemekle beraber şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki kocaman bir göbeğim var, göbek çevresi ve bel kısmında fazlalıklarım var.. yapı itibariyle üst bacak, baldır kısmı hayli geniş. başlangıç olarak yağ yakıcı egzersizler yaparak kilo mu vermeliyim_? programım ne yönde olmalı ve dataylı biçimde program içeriği ve beslenme hakkında bilgi verir misiniz_?

yaklaşık olarak 3-4 senedir psikiyatrik ilaçlar kullanmaktayım. fazla kilo nedenim esasında budur. 30 'a yakın kiloyu bu sebeple aldığımı biliyorum. ilaçları kullanmaya devam edeceğim. peki ilaçları kullanmakla beraber yapacağım spor kilo vermemi sağlar mı_? iyi bir vücut hedefi için zamanla bu kullandığım ilaçların bir olumsuz etkisi olur mu_?

şimdilik öğrenmek istediklerim bunlar..
    zamanla forumda açılmış başlıklardan bilgi alıp, kişisel başlıklar açabilirim. görüşmek üzere. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

2. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bana sorarsan. Hedefin 80 kiloya düşmek olmalı yani 24 kilo vermelisin. Bu kadar kilo kolay verilmez iyi bir diyetle beraber kardiyo yapmalısın. 80 civarına düşmeden bodybulding veya fitness a başlaman pek fayda sağlamayacaktır. Diyetisyene başvurarak bir beslenme programı edinebilirsin. Spor salonuna gitme imkanın varsa hocalar sana iyi bir kardiyo programı vereceklerdir. Yaşa gelirsek geç değil. Zaten bu spor yaş olarak en geç başlanan spor.

StOpLAZmAnYaX bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş