Ön kol damarlarını belirginleştirme?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Murat Keskins tarafından 1 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Murat Keskins

Murat Keskins Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar benim sol kolum sağ koluma göre fazlaca damarlı, anlayacağınız iki kolun görüntüsü birbirinden çok farklı, resmen alakası yok. Ben de bu durumu düzeltmek için sağ kolumdaki damarları belirginleştirmek istiyorum. Forumdaki diğer konulardaki ortak görüş bir koldaki damarları belirginleştirmenin güzel bir yolunun zayıflamak olduğu yönde. Fakat benim amacım tek koldaki damarları belirginleştirmek, kısacası zayıflamak iki kolu da etkileyeceğinden amacıma hizmet etmiyor.

Sorum şu: Ön koldaki damarları belirginleştirmek için hangisi "daha etkili" olur?

A) Damarların gidip beslediği yeri çalıştırmak (Biceps-triceps-omuz-ya da başka bir yer?)
    B) Direk damarların altındaki kasları çalıştırmak (Forearmı sıkıp bırakılan bilek geliştirme aleti veya powerball tarzı şeylerle çalıştırmak)
    C) Nabzı ve damar çeperine uygulanan basıncı yükselten kardiyovasküler aktiviteler (Böylece ince damarlar oluşan basınçtan ötürü, geniş damarlara göre daha çok gelişir, aradaki fark kapanır mı?)
    D) Yoksa bunların alayı tırt, başka bir yöntem mi var dersiniz?

Seçeneğinizi "sebepleriyle" belirtirseniz sevinirim. Yağ oranı düşürmenin amacıma hizmet etmediğini tekrar hatırlatmak isterim :)

2. yasin ibrahim terzioğlu

yasin ibrahim terzioğlu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    illa öbür kolumdaki damarları belli edeyim diyorsan o kolu izole çalıştırman gerekir ama bu da kolların arasındaki dengesizliğe ve dolayısı ile diğer hareketleri yaparken de dengesiz olmasını sağlayacak yani pull down yaparken atıyorum sağ tarafı çok çekiceksin sol yukarda kalıcak. Bu durum bence hoşuna gitmez. Sorunun genetik olabilir. Eğer illlla da o damarlar belli olsun diyorsan nitrik osit ya da nitrik osit tutucuları kullanabilirsin tabi istersen. Bunlar damarlarını belirginleştirir. Çünkü NO tutucular damarlarında dolaşacağından damarlarını genişletir açar. Bu da daha belirgin hale gelmesi demek. Ama sorunundan dolayı damarlarının belirgin olduğu kolundaki damarların çok daha fazla belirgin hale gelebilir. Bence bir doktora kontrol ettir. İlk defa karşılaşıyorum tek kolunun damarlı olması durumuyla.

3. Murat Keskins

Murat Keskins Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    aslında tek kolum diğerine göre biraz daha güçsüz(ki herkesin de öyledir sonuçta neredeyse her şeyimizi öncelikle sağ elle yapyoruz) ve tek kol çalışma fikri kafama yatıyor.
    ama başlıkta belirttiğim gibi asıl sorum kolun "hangi" bölgesini çalıştırmanın damarlanmayı daha çok etkileyeceği, tek koluma total bir kol antrenmanı yapmak istemiyorum.

4. yasin ibrahim terzioğlu

yasin ibrahim terzioğlu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    bilek bölgesine doğru çalıştırman yardımcı olur. brachioradialis kas grubunu çalıştırabilirsin hammer curl işini görür diye düşünüyorum. ek olarak Palms Up dummbel Curl da yapabilirsin.

Murat Keskins bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş