Ön çapraz bagi ameliyat sonrasi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve MiniChopper tarafından 21 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MiniChopper

MiniChopper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    S.a
    Oncelikle 4 ay once ocb ameliyati oldum. Ameliyatla beraber enfeksiyonda kaptigimi belirtiyim. Simdi ise sorunum dizimin ileri geri yine hareket etmesi. On cekmece testi yaptiggimda diz oynuyo yerinden bu kaslarin zayifligindan mi yoksa bi sıkınti varmi. Bilgisini paylasana simdiden tesekkur ederim

2. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    arkadaşım ben hem ön çapraz bağ hemde menisküs ameliyatı oldum dikildi menisküslerim 3 hafta önce gene bi ağrıttım dizimi ama şunu söyleyebilirim doktorunun verdiği egzersizleri yap çok çok çok önemli bu ayrıca ben 2 yıldan fazla yırtık gezdim menisküslerim şunu çok rahat söyleyebilirim bu sakatlıklar çok uzun sürüyor iyileşmesi şükredip elinden geleni sonuna kadar yapıp sabretmelisin kardeşim

3. MiniChopper

MiniChopper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam orasi oyle sukrediyoruz ama 4 5 aya spora baslayan arkadaslari duyunca benim daha kosamiyo olmam ve diizimin harekeetmesi cok moral bozuyo

4. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    4 ay olmuş ama hareketlerini kendini sonuna kadar zorlayana kadar yapabiliyor musun ayrıca kireçleme olabilir dizinden biraz zorlanabiliyor tabi ben dedim diye çekme pat diye dizinide doktora danış ne diyor doktor kontrollerde

5. MiniChopper

MiniChopper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Fizik tedavide 30 gun sonunda kalcama deydirebiliyodum bacagimi ama sonra ayagim asiri sisti icinden cok fazla sari sivi cektilrr yorgunluga bagli dediler 15 gun tedavi oldum tekrardan ama ayagim kkitlenmisti simdi kalcama deydiremiyorum ama yavav yavas oluyo. Doktora sordugumda normal bise yok diyo ama doktoru ma guvenmiyorum . Bi kac neden den dolayi. Devlet hastanesi oldugu icin ilgisiz. Dun gece yatakta dizimin yerinden cikip girdigini hissrttim ve bu baska kimsede olmuyo ama doktor bise yok diyo. Paranoyak oldum iyice enfeksiyon siskinlik . Sivi toplamasi. Kemik odemi artik heran yeni bisey cikicak gibi geliyo. Uzun oldu ama okudugunuz icin tesekkur ederim :)

6. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    olabilir bu tarz şeyler doktor yok diyorsa yoktur inşallah bu ses çıkıp girme kitlenme çatırdama vs bunlar oluyor önemli olan denilenleri yapıp sabretmen inşalah güzel olur herşey yaşında genç ise toparlarsın kafana takma

7. MiniChopper

MiniChopper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    22 yasindayim .konuyla ilgilendigin icin tessekkur ederim :)

8. zafer_zaferoglu

zafer_zaferoglu Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Çok geçmiş olsun.
    Henüz çok gençsin. Atlatırsın bunları.
    Moralini yüksek tut.
    Allah şifa versin.

9. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    Bende 1 ay önce on capraz ameliyati oldum suan fizik tedavi görüyorum 15 seans oldu. Bir 15 seans daha var. Bence ayağın güçsüz kalmış senin bol bol egzersiz yaparak guclendirmen lazım

10. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Rica ederim moral ve psikoloji diz sakatliklarinda cok onemli benlede yaşıtsin atlatirsin arkadaslarin dedigi gibi egzersileri ihmal etme

Sayfayı Paylaş