Ölücek Gibiyim?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve legendsx tarafından 22 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. legendsx

legendsx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Jandarma Özel Harekat
    Yer:
    Tekirdağ
    Abiler, kardeşler öncelikle herkese Selamunaleyküm. Ben küçüklükten beri çok zayıf biriyim ve kısayım. Şuan 17 yaşındayım 1.70 boy ve 50 kiloyum( yanlış olabilir ) moralim bozulucak diye bakmıyorum. Bana bir yol gösterin ALLAH rızası için yalvarıyorum. Göğüs kafesim veya böbreğim batıyor, masada yemek yiyemiyorum, yan yatamıyorum canım yanıyor rahatsız oluyorum. Yeni bir güne başlayamıyorum, koluma baktığımda kemiklerimin eridiğini hissediyorum, bileğimi parmağımla ölçtüğümde çeyrek parmak fark kalıyor. Kendimi ölücek gibi hissediyorum. Yaşıtlarıma bakıyorum hepsi sakallı boylu poslu. Kilom ve boyum yüzünden okulu bıraktım. Kendimden küçük çocuklar abi demiyorlar. Benden daha büyük gözüküyorlar. ALLAH için yardımcı olun. Fotoğraflara bakınca nedemek istediğim veya beni daha iyi anliycaksınız eminim. Rica ediyorum cevaplayın. Geçen seneki açtığım farklı bir konudan bir abi şöyle demiş;
    Üniversite hastanelerinde belli bir boyun ve kilonun altındakilere büyüme hormonu veriliyor vakit kaybetmeden git. Çünkü yaşın 16 olmuş epifiz plaklari 17-18 yaşında kapanıyor genelde.
    Ve bir diğer kişide:
    Endokronolji bölümüne gidip boyum çok kısa kilom çok az yaşıtlarıma göre dersen hormon testi vs yapacaklardır. Demiş. Sizce gitsem kesin sonuç alabilirmiyim? Korkuyorum çok kötü birşey çıkıcak diye.
    1506034856784.jpeg 1506034920124.jpeg 1506034981344.jpeg

2. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Kendine gel dostum. Bu psikolojiden bir an önce çık! Çelimsizin tekisin evet! Bunu değiştirmek senin elinde. Ağlamayı bırak. Kendini sev. Spor salonuna yazıl ve masada ağlayana kadar yemek ye. Önüne gelen her şeyi ama her şeyi ye dostum. Jelibondan tut, makarnaya kadar ye. Yemeğin yanında muzlu ballı süt iç. Kuruyemiş ye. Eğer içim rahat etsin diyorsan yine de o testleri yaptır kafan rahat olsun. Sadece kıtlık varmış gibi ye ve hayvan gibi çalış dostum, bol şans!

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sezops ve cihantunca bunu beğendi.
  3. legendsx

legendsx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Jandarma Özel Harekat
    Yer:
    Tekirdağ
    Vaaoww efsane bir motivasyon fakat. Yapamıyorum abi çıldırıcam evde son 2 haftadır tak etti beynime ya.

4. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    İş sende bitiyor, bu işin başka yolu yok. Doktora da gitsen nereye gidersen git iş her zaman sende. Seni en iyi sen düşünürsün

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum boyun kısa değil ee hormonlarda da sorun olacağını sanmam çünkü kilon aşırı zayıf da sayılmaz. Geçen sene bende 1.70 55 kiloydum. Şimdi 1.75 71 kiloyum :D
    Tek yapman gereken en yakındaki salona yazılıp güzel bir programla başlamak(forumda yardımcı olurlar) sonrasında da bol bol yemek. Bulduğun her türlü sağlıklı şeyi ye :D yulaf ye kuruyemiş ye et ye süt ürünleri ye sevdiğin ne varsa bol bol ye. Emin ol çok kısa sürede kilo alacaksın. Tabi öncelikle inanmalısın ve bu psikolojiden çıkmalısın. Moralini bozma çalışmaya başla :)

6. AestheticGod

AestheticGod Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Physical Education Teacher
    Yer:
    İstanbul
    İskeletin gayet düzgün gözüküyor. Yağsız bir vücut tipn var ona ne kas kütlesi eklenir.. Doktorluk bir durum yok. Protein ve Karbonhidrat içeren sağlıklı sevdiğin besinleri bol bol tüket ve bir spor salonuna kayıt ol. İlk olarak bunları yapmaya başla gerisi çorap söküğü gibi gelecek.

7. Megist

Megist Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Sevgili kardeşim
    Ben 15-16 yaşlarında senden daha zayıftım. Yazın Allahın sıcağında 2 kazak üst üste giyerdim kemiklerim görünmesin diye. Sana yemin ederim inan buna.
    Yürürken gölgemi görünce bunalıma girerdim. İnce uzub sopa gibi.

43 yaşındayım. Şimdide göbekmiş yağmış bunları verelim diye uğraşıyorum.

Ben 18 yaşında salona yazıldım ve her yıl 1-2 ay spor yaptım şu yaşıma kadar.

Spor yap. Kendine geleceksin.

8. Serhat59

Serhat59 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Gayet düzgün bir anatomin var. Bu kötümserliğin sebebini anlayamadım. Ben 17 yaşımda 182 boyunda ve 60 kiloydum. Fakat hiçbir zaman böyle kendimi kaybetmedim. Bir an önce kendine gel. Arkadaşların dediği gibi bol bol ye. Sonuç alamama gibi birşey söz konusu bile değil.

Kolay gelsin.

SM-J510FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rambo206 bunu beğendi.
  9. x1oo

x1oo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    ulan ne güzel işte ona ne kas kütlesi yüklenır 2 3 ay kendını tanıyamazsın yaz bana kardeşim wp den falan 05380334656

10. SIRINB4B4

SIRINB4B4 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ATT
    Yer:
    Manisa
    Arkadaşlarım senden daha beterdi dana gibiler şimdi iş yemekten geçiyor kardeşim , arkadaşım yarım kase pilavı zor yerdi şimdi benle beraber 2 tabak pilavı gömüyor :D

11. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    1.70 boya yaptırmazlar türkiye ortalaması 1.74 tü zaten

12. supperkol

supperkol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bir zamanlar bende 50 k.g dım psıkolojk stres beni dahada zayıflattı 49 k.g düştüm düşünmekten ne yaparım ne ederim dedim senin gibi tartıya çıktıgımda aglardım , karın agrısıyla doktora gitttim doktor bana ne kadar zayıfsın sen dedi karnımın agrısı 2 ye katlandı bir daha zayıf oldugumu hatırladım ne yapıcam ne edicem diye odaya kilitlerdim kendimi misafir gelirdi akraba gelirdi çıkdmazdım beni sorarlardı evekiler evde yok derdi herşey üstüme geliyordu ama artık bişey yapma zamanı idi 400 lira param vardı 200 liraya dymatze super mass gainer aldım hem karbo hem protein karısmı sahane bişeydi . 150 lirayada 3 ay ftnes yazıldım . 3 ögün saglam yemek fitness ve aldıgım toz ile spora başladım ilk günler çömezdik 2-3 ayda kaldıramadıgım agırlıkları indirir indirir kaldırrımdım 5-6 ayda shoulder machine omuz press 100 kg kaldıracak kapasiteye geldigimde omuzlarım ne kadar güçlendigini anlayablıyrdm çünkü çömezken 20 kg omuzlarm agrıyodu ve şuan boy 1.72 kg 73 74 arası.. beslenmem : 3 ögün saglam yemek . aralarda kuruyemıs fıstık , meyve suyu , kola , spordan önce pro karbo tozu spordan sonra konserve ton balık miss vucut 2-3 ayda kendine geldi 6 ayda vucut tam oturdu beni gören sana ne oldu lan diyor nasıl kilo aldın sen kasmı yaptın diyor bende yav he he diyim geciyom :) pes etme ... bir zamanlar bende senin gibi imkansız görürdüm.

13. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    ne bulursan ye düzelicektir kilo sorunun karnın hep dolu olsun

14. legendsx

legendsx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Jandarma Özel Harekat
    Yer:
    Tekirdağ
    Spora yazılma gibi bi lüksüm yok maalesef. Cevabın için teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Eylül 2017 ---
    Spora yazılma gibi bir lüksüm yok maalesef. Ve benimki yeme ile ilgili değil , yediğimi hemen eritiyorum.
    Spora yazılma gibi bir lüksüm yok maalesef. Cevabın için teşekkürler.
    Benimkisi yeme ile alakalı değil eminim. Cevabın için teşekkürler.
    1458
    Benim sorunum yeme ile ilgili değil. Cevabıın için teşekkürler.
    Deniyeceğim.
    İmkansız diye birşey yok. Spora yazılma gibi bir lüksümde yok maalesef. Azimini beğendim, başarılarının devamını dilerim.
    Yemek ile ilgili problemim yok, kilo ile var. Cevabın için teşekkürler.

Son düzenleme: 24 Eylül 2017
  15. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Kiloda boyunda aşırı bir anormallik yok. Ya psikolojinin kendin düzelt ya da yardım al. İsteyerek beslenip çalışırsan gelişirsin. O isteği kazan önce. O da olmazsa birine para ver döve döve yedirsin çalıştırın. :)

16. legendsx

legendsx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Jandarma Özel Harekat
    Yer:
    Tekirdağ
    Hahaha sağolun :))

17. Serhat59

Serhat59 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Günlük makrolarını yazar mısın? Madem çok eminsin yemekten olmadığına biz de görüp teyit edelim.

18. legendsx

legendsx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Jandarma Özel Harekat
    Yer:
    Tekirdağ
    Makro derken?

19. Serhat59

Serhat59 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Makro besinler: Günlük aldığın kalorilerde bulunan yağ, protein ve karbonhidratlardır. Bunları gram cinsinden sayabiliriz.

Ya da sen günlük kalorini paylaş bizimle bir kontrol edelim kilo alman için yeterli mi?

20. legendsx

legendsx Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Jandarma Özel Harekat
    Yer:
    Tekirdağ
    Yedikleerimin kalorisine bakmıyorum. Fakat 3 öğün yemek yerim