Ölçek hesabında gramaj tutmuyor!

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Akdenizli tarafından 21 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Akdenizli

Akdenizli Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar,
    Uzun süredir ölçeyim deyip ertelediğim optimum gold whey beni bugün çok fazla yanılttı. Servis başı 30.4 gr almamız gerekirken ben ölçegi tıka basa doldurmama ragmen ölçtüğümde 24-25 gr geldiğini gördüm. Artık ölçeğin güvenli olduğunu düşünmüyorum çünkü servis başı almamız gereken ölçek miktarlarının altında değerleri alıyormuşuz. Gramaj hesabı almak daha güvenli geliyor. Bilmeyen arkadaşları da bu konuda bilgilendirme gereği duydum herkese iyi forumlar.

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Zaten optimum wheyin kullanma talimatında tam doldurun demiyor tepeleme doldurun diyor. Silme doldurunca 25g civarı geliyor. Tepeleme doldurman gerek.

Serving Size 1 Rounded Scoop (30.4g)

Akdenizli bunu beğendi.
  3. zafer_zaferoglu

zafer_zaferoglu Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Ben de optimum kullanıyorum.
    Weider bulunmadığı için mecburen aldım.
    Tepeleme doldurun diyeceği yerde silme ölçeği 30 gr gelen bir plastik ölçek konulamaz mıydı?
    Ayrıca yapılan bazı araştırmalar da protein miktarının kutu üzerinde yazan miktardan düşük olduğunu gösteriyor.
    Yani neresinden bakarsan tutarsızlık, amatörlük akıyor.
    Bir daha mı optimum ???

Akdenizli bunu beğendi.
  4. Akdenizli

Akdenizli Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Aldığım hiçbir sitede türkçesi yazmıyor bende pek dikkat etmedim bu şekilde not düştüklerini :)

Aynen tepeleme nedir neden ölçek tam dolu olacak şekilde(30,4) dizayn edilmiyor anlamış degilim neyse mustletech performance serisine geçtim onu mecbur ölçerek alacagım 37 gr servis başı ben servis başı 30 gr kullanacagım :)

zafer_zaferoglu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş