Ölçülerim, Kilom ve çalışmam ??

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve enqinn tarafından 2 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle vücudumun ölçülerini yazayım:

Omuz: 113
    Göğüs: 94
    Kol: 29
    Bel: 80
    Kalça: 92
    Boy: 1.90
    Kilo: 76

Arkadaşlar ben salona yeni başladım. Görüyorsunuz ki ölçülerim ve kilom boyuma göre çok az. Zaten çok zayıf görünüyorum.
    ve Kas yaparak kilo almak istiyorum lakin beslenme sorunum var.
    Okul yurdunda kaldığım için yemek burada yok. Sabah 8:00-Akşam 18:00 arası okulda oluyorum. Sabah kahvaltısı yapamıyorum, Öğlen birşeyler atıştırıyorum, sadece akşam düzenli beslenebiliyorum. Anlayacağınız yemekte sorun var. Benim size sormak istediğim soru şu:

1) Acaba 6 aylık bir çalışmada şimdiki ölçülerimin üzerine çıkabilir miyim?
    2) Ben normal yemeğe devam edip geceleri yatmadan önce 2 bardak ballı süt içsem nasıl bir faydası olur ?
    3) ve 1 aylık çalışmadan sonra protein & karbonhidrat tozu kullansam erken mi davranmış olurum ?

2. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba. Öncelikle neden kahvaltı yapamıyosun? Kahvaltı gün içerisindeki en önemli öğündür. Güne bol protein ile başlaman şart. 3 adet yumurtayı 50-60 gr. lor peyniri ile omlet yapıp bir kupa süt ve 1 dilim ekmek ile şuanki kahvaltın için gereken proteini sağlayabilirsin. Bu sporun temeli beslenmeye dayalıdır UNutma. . . Başarılar

3. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Kahvaltı yapamıyorum çünkü okula yetişemiyorum. Zaten erken kalkıp çıkıyorum biraz daha erken uyansam bu sefer okulda uykusuz kalıyorum..

Admin1 bunu beğendi.
  4. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Vg emek isteyen bir spor bu yuzden beslenmene oldukça özen göstermelisin.Sabah kahvatın brz çeşitli olmalı aslnda :(

evet 6ayda bu olculerinin cok cok ustune cıkarblrsn ama beslenmene özen göstererek.

Sütün tabiki faydası olur.

Erken olucagnı sanmıyorum

Admin1 bunu beğendi.
  5. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar benim boyuma göre göğüs, omuzum ve kollarım çok zayıf.
    6-7 ay body yapmak istiyorum. bu süre içerisinde omuz, kol ve göğüslerim ne kadar gelişir. Düzenli olarak tahmini kaç cm ?

6. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Ben sorularını cevaplayacağım.

1) Sağlam antreman, sağlam beslenme en önemlisi iyi dinlenmeyle 6 ayda harikalara bile yaratabilirsin.
    2) Sabah kahvaltı yapmazsan, gün içinde yeterli protein almazsan, yatmadan önce 2 ineği sağıp içsen yine bi faydası olmaz.
    3) Protein tozu 4. veya 5. aydan sonra önerilir şimdilik el emeği beslen.

7. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Boyun çok buda senin daha iyi beslenmen gerektiği anlamına geliyor 1.70biri 1cm kazanmak için 1 kilo alması gerekiyorsa senin 1cm için 3kg alman gerekli.Ölçü olarak tam belli olmaz ama 6ayda iyi beslenirsen gören arkadaslarn vaaay ne oldu sana böyle? diye tepki vericekleri kadar iyi gelişirsin.

Sayfayı Paylaş