Ölçüler ve kilo

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kan Mevsimi tarafından 28 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Merhabalar
    16 yaşındayım 188 boy 70kg mım. 4 aydır duzenlı body yapıyorum duzensızde yaptıgım toplam geçen eylülden beri. 1 ay ara verdıgım bıle olmustu ocaga kadar.

Hep aynı kilodayım 70kg eylulden beri. Protein tozuda kullanıyorum. Yemegı gene 3 ogu yıyordum daha yenı beslenme programı yaptım acıkcası.

Benım sorum su kilo sabıt kalınca kas yapımı durur mu ? Yanı ben bıceps olcusu falan alamıyorum kolumda kalınlasmıor 2.5 aydır. Programda degıstırdım 2 aya 1. Ben kilodan dıye dusunuyorum herkes boyuma gore kılomun az oldugunu soyluyor. Bır cok yerde kilo olmadan body yapılmaz yazıyor. Ne yapmalııyım ?

2. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    şimdi şöyle bir şey var ; önemli olan vücutaki kas oranı, 90 kilo olupta kas oranın %30 olduktan sonra bunun bir değeri yok.

ama spora yeni başlamış biri olarak dört aydan beri hiç kilo almaman beslenmende yanlışlıklar olduğunu gösterir. yaşın göz önüne alındığında kilon çokta düşük değil aslında etraftan duyduğunun aksine bu spora zayıf başlamak bir avantajdır dezavantaj değil..

kilonda hiç artış olmaması gelişim olmadığı anlamına gelmez, özellikle ilk aylarda yağ yakımı ve kas kazanımı aynı anda olabildiği için vücut kas oranın artmıştır. ama henüz 4 aylık sporcu olarak 2,5 aydır koldan ölçü alamaman düşündürücü, büyük ihtimalle beslenmeyle ilgili yanlışlaırn var.

Son düzenleme: 28 Mayıs 2009
  3. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Bende öyle dusunuyorum gelişim durdu ve kiiloda hep aynı sanırım yag yakıp kas kutlesı kazanıp kılomu dengeledım ama sımdı kazanamıyorum.

4. 1reex1

1reex1 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorun bendede var 5. aydır bodyle uğraşıyom yaşım 17 kol ve omuz ölçülerim durdu artmıyo ... ve günde en aşağı 4 öğün yiyorum ( protein ağırlıklı )
    nedenini anlamış değilim

5. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Dinlenmede çok önemlidir idmanı ne kadar istekli yaptığınızda önemlidir mesela ben manitayla kavga edince o gün hiç bi hareket yapasım gelmiyor babamın zoruyla gidiyormuşum gibi yapıyorum hareketleri :D

6. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    overtraining başlangıcında bildiğim kadarıyla önce kilo alımı durur, daha sonra vücut kilo kaybetmeye başlar... kilo kaybı yaşamadığına göre;

kilo alımını sadece proteine bağlamak yanlış olur, karbonhidrat alımına da dikkat etmek gerekir....

önemli bir husus da "dinlenme" dir... vücudunuza yeterli dinlenme süresi tanıyor musunuz? ağrılı ağrılı çalışmak yerine, ağrılarımız geçene kadar dinlenip kas kendini topladıktan sonra üzerine yüklenmek daha uygun olur...

antrenman günleriniz, antrenman süreniz, set ve tekrar sayılarınız, setler arası dinlenme süreniz vücut geliştirmede dikkat edilmesi gereken diğer önemli hususlardır...

antrenman, beslenme ve dinlenme bir bütün olarak düşünülmeli ve her birine eşit derecede önem verilmelidir...

70 kg. olduğunu söylemişsin, günde 140 gr. protein alabiliyor musun? sadece protein tozuna güvenmek sizi hayal kırıklığına uğratabilir...

aşağıda verdiğim linki incelemenizi tavsiye ederim...

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/v-cut-tipinize-g-re-t19614.html

Son düzenleme: 6 Haziran 2009

Sayfayı Paylaş