Ölçü Kaybettim! Ne Yapmam Gerekiyor?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mrlaz tarafından 25 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mrlaz

mrlaz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Konuyu nereye acacağımı bilemedim modlar ilgilenirse sevinirim.

Uzatmadan konuya giricem sporda 6. aya girdim 5.ayın sonunda ölçü aldırdığımda sonuçlar gerçekten beni şoke etti.

Sonuçlar şöyle:
    1 kilo vermişim:69.5>68.6
    Omuzdan 1cm kaybetmişim:111>110
    Göğüsten 1cm kaybetmişim:96>95
    Kol ölcüm aynı kalmış:31.5
    Bardağın dolu tarafı:
    4cm bacak atmışım:55>59
    3cm bel calışmadığım ve cardio yapmadığım halde belden düşmüş:84>81
    1cmde basenden düşmüş:100>99

Programım :
    --PAZARTESİ--
    GÖĞÜS
    DUMBBELL BENCH PRESS
    DUMBBELL FLYING
    CROSS BENCH DUMBBELL PULLOVER
    PEC DEC FLYING -POLARIS MACHINE
    PARALEL BAR DIPS(bu hareketi nerdeyse yapamıorum)
    SIRT KANAT
    LAT PULLDOWN
    ONE ARM DUMBBELL ROWING
    T-BAR ROWING
    --ÇARŞAMBA--
    KOL
    BARBELL BICEPS CURL
    HAMMER CURL
    PREACHER CURL WITH EZ BAR
    SKULL CRUSHER
    TRICEPS PUSHDOWN
    SEATED ONE DUMBBELL TRICEPS EXTENSION
    WRIST CURL
    --CUMA--
    OMUZ
    BARBELL PRESS BEHIND NECK
    SEATED BARBELL OVER HEAD PRESS
    LATERAL RAISE
    HANGING HIGH PULL
    BACAK
    LEG PRESS
    LEG EXTENSION
    LEGGED CURL
    SEATED CALF RAISE

HAFTADA 3 GÜN GİDİYORUM SPORA BAZEN 4 OLUO PAZARTESİ. -ÇARŞAMBA -CUMA -CUMARTESİ SİZE KAYDETTİİM

GELİŞİM
    KİLO=67.6--69.4--69.4--68.9--69.5--68.6
    BOY=173 m--175m--1.76m--
    KOL=26 -27.5-28.5-29.5-30.5-31.5
    GÖĞÜS=87-90-91-92.5-96-95
    OMUZ=104-107-109-109.5-110.5-111-110
    BACAK=48-50-52-53-54-55-59
    BASEN---100--99
    BEL---84--81

Bu ölçü kaybının nedeni ne olabilir acaba yardımlarınızı bekliyorum. ayrıca bişi daha var spora başladım başlayalı 1 kilo almışım 6 ayda 1 kilo lütfen yardım ben bu sporu ilerdede yapmak istiyorum ama profesyonel olarak plaj vücudu yapmak isteyenlerden değilim...ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..:(:shock:

2. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    haftada 3-4 gün antrenman yapıyorsun, 3-4 gün dinleniyorsun... ölçü alamadığına göre, sıkıntı beslenmende... demekki yeterince beslenemiyorsun... :(

mrlaz bunu beğendi.
  3. mrlaz

mrlaz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Olabilir hocamda iki ihtimal verdi birinicisi beslenme ikinciside hareketlerde kendimi zorlamama..ama beslenmem de bana göre iyi 5 öğün yiyorum sabah okuldan önce okulda okuldan sonra 2 gibi saat 6 gibi sonra saat 9 gibi..

4. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    hareketlerde zorlama yapman sorun olmaz, ancak zorladığın kadar beslenmen için de yüklenmelisin... senin sorunun beslenmeyle ilgili...

belki beslenmen 1 ay önceki çalışman için yeterli olabilir ama şu andaki antrenmanlarını karşılamıyor demekki...

nasıl ki günden güne çalıştığımız ağırlıkları artırıyorsak, beslenmemiz de buna paralel olarak artmalıdır diye düşünüyorum...

hiç ara verdiğin oldu mu? bir hafta kadar ara vermeyi dene, antrenman programına karşı vücudun duyarsızlaşmış olabilir...

mrlaz bunu beğendi.
  5. mrlaz

mrlaz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Zoruma gidende bu hiç ara vermedim 1 ay ara veren adam ölçü kaybetmiyor ben kaybediyorum yha:S hocam bana deseki her gün çalış çalışırım yane bu sporun hastasıyım diyebilirim ama bunuda bi düşünmem lasım eğer bnm için en iyisi buysa arada veririm...

6. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    her gün çalışmanın faydası olmaz, sen de biliyorsundur ki dinlenmeden olmuyor...

bazı sporcular uzun süreli ağır idmanlar yapaıyorlar ve dediğin gibi 2-3 hafta hatta bir ay ara verenler oluyor... ve ölçü kaybetmenin aksine ölçü alıyorlar...

ara vermede zoruna gidecek bişey yok, gelişememekten şikayetçi olupta ara verdikten sonra ölçü aldığını söyleyen çok kişiye rastladım bu forumda...

ne kadar süredir çalışıyorsun bilmiyorum, ama belki de kısa bir ara verme zamanı gelmiştir...

7. mrlaz

mrlaz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kasın dinlenirken geliştiğini biliyorum.6 aydır yapıyorum bu sporu bu arada Dediğin gibi vereceğim bi ara iyi gelebilir ama korkum da su yha ters teperse:S:D

8. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    merak etme, bir hafta düşündüğün kadar da uzun bir ara değil... hem 6 aydır çalışıyormuşsun. anlaşılan hiç te ara vermedin... kısa bir süre dinlenmek sana iyi gelecektir...

9. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Aycan güzel demiş, ara ver 1-2 hafta. Ara verdiğin süre içerisinde de yemene dikkat etmeye devam et.

10. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Programınızda aşırılıklar var. Bir kere göğüste 5 hareket gözüme çarpıyor. Şöyle bir düşünmek gerek göğüste 5 hareket. 3'ü 4 set 2'si 3 set olsa 18 set göğüs demektir. Bu bana fazla geldi hacim yapmak isteyen birisi için. Kaldı ki 6 aylık bir sporcu ağır girmeye başlamış demektir yavaş yavaş. Göğüs programınızda 5 hareket hoşuma gitmedi.

Ayrıca hem dumbell fly hem de butterfly yapmanıza hiçbir anlam veremedim. Yani hiçbir mantıklı açıklaması yok. Bana kalırsa pec deck'i kaldırmalısınız. Göğüs programınızında set sayısı böylece rahatlamış olur. Çünkü çok saçma. Benchtede dumbell press yerine normal bench press tercihimdir şahsen. Kütle artışı için barlı hareketler daha faydalıdır diye düşünüyorum ama dumbell pressle belki farklı fibrillere hitap etmeyi amaçlamıştır hocan.

Omuz konusuna gelelim. Military press iyidir. Fakat hanging high pull yerine upright row koyardım ben olsam. Eğer trapezlerime vurmasın dersen geniş tutarsın.
    Bunlar tavsiye tabi.

Bütün bunlar dışında beslenme ve dinlenmenin öneminden bahsedilmiş zaten.

Sayfayı Paylaş