Ögrenci işi beslenme gùnlüğüm

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve EndlessBlue tarafından 29 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Sabah 9.00 Kalkış

Kahvaltı: 3-4 yumurta beyazı yutup,100gr yulaf ezmesi,300ml süt,1muz,1elma bir kasede karıstırıp yiyorum bunlar olmazsa 100gr lor 4-5 dilim tam bugday ekmegi 3-4 yumurta beyazı domates salatalık bal (Yurttaki kahvaltinin durumuna gore)

11.30 antreman.Antreman sonrası 1muz

13.30 ogle yemegi(Yurtta ne cikarsa,genelde ihtiyacimi karsilayan seyler cikiyor)

16.00 Ara ögün kuruyemis,elma

19-20.00 aksam yemegi(yurtta ne cikarsa)

yatmadan once sut.

Not: Cikan yemekte et turevi olmazsa Bimden ton baligi alip sandvic yapiyorum icine domates vs. ekliyorum(aksam genelde)

Not2: Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaslar ;)

2. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    genelde program güzel yurdda daha iyisi olamaz gibi zaten :) ama ;

1 muzu geçmemeni öneririm (sindirim açısından)

bide 3 4 yumurta içiyorum demişsin.eğer haşlamadan yiyorsan haşlamanı tavsiye ederim.

ekstra olarak ara öğün olarak sade bir türk kahvesi öneririm.eğer bulamazsan sade bir nescafe öneririm :)

3. YiDo

YiDo Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Muz tavsiyene katılıyorum -fazla muz sindirimi yavaşlatıyor kabızlığa sebep oluyor- yumurta tavsiyen hakkında bir bilgim yok yorum yapmayacağım, ama neden kahve iç dedin anlayamadım.Aksine eğer çay kahve tiryakiliğin yoksa uzak durmanı tavsiye ediyorum bende bu içeceklerden.repax performansını artıracağını düşündüğü için söylemiştir bence, kendisi görünce açıklar mutlaka ama bence aksine; çay -siyah- da kahve de yararlı içecekler değildir.Tiryakiysen spordan30-45 dk önce şekersiz olarak içmeni tavsiye ederim kafein den dolayı performans arttırdığını düşünenler var bilimsel olarak kanıtlanmış birşey değil, tiryaki değilsen hiç bulaşma derim.Antremandan sonraki öğününü yetersiz buldum ayrıca, eğer supplement kullanmıyorsan, lor peyniri, kilo problemin yoksa çikolatalı süt ekleyerek biraz protein takviyesi yapmalısın diye düşünüyorum.

Son düzenleme: 30 Eylül 2013
  4. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Yutmak yanlis bi kelime olmus herhalde yani haslayip yiyorum :D Su anda daha verimli hale getirebilecek bir program uzerinde kafa yoruyorum arkadaslar ilginiz icin sagolun :)

Protein aliminda eksigimi minimal seviyeye cekmeye calisiorum genelde.Gunu kurtariyorum Allah'a sukur ama supplement olarak Whey alacagim muhtemelen.

5. EndlessBlue

EndlessBlue Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu/İzmir
    Arkadaşlar beslenme programımı güncelledim.İmkanlarım doğrultusunda 1-2 düzenleme ile tekrar paylaşmak istiyorum.
    Yumurta haşlama makinesi aldım ve her gün dilediğim miktarda yumurta tüketebiliyorum;)

9.00 Kahvaltı: 5 yumurta(1i tam 4ü beyaz) , 50-100gr peynir(kaşar ya da beyaz) , domates-salatalık-zeytin-bal
    11.00 100gr yulaf ezmesi+250ml süt+1muz+fıstık ezmesi(20-30gr) kasede karıştırıyorum
    12.30-14.00 Antreman(max 50-60dk antreman+20dk hafif kardiyo) Antreman sonrası 200ml meyve suyu
    14.30 Öğlen Yemeği(Yurtta çıkan yemek ne ise o)
    16.30 1 adet Elma ya da kuruyemiş
    18.00 200gr ton balığı+domates(salata gibi) kepekli ekmek
    Yatmadan önce 500ml yarım yağlı süt

Önerilerinize açığım arkadaşlar

Sayfayı Paylaş