Öğrenci vb. İçin Öğle Yemeği

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve memo5104 tarafından 17 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. memo5104

memo5104 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar herkeze iyi günler.Ben lise son sınıf öğrencisiyim.Yaklaşık 1 senedir bu sporla uğraşıyorum beslenmeme en üst titizlikte dikkat etmeye çalışıyorum fakat Öğle yemeği tek sorunum.Evim okula yakın değil mecbur okulda yemek zorundayım.Öğle vakti 1 saat dışarı çıkabiliyorum ama çevrede uygun yemek yiyebiliceğim bir yer bulamıyorum.Evden okula birşeyler götürebilirim ama onuda bir türlü bulamadım.Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?Aynı soruna sahip arkadaşlar çözümlerini söyleyebilirlermi?
    Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

2. brhmcr

brhmcr Guest

SAklama kabi aliyorsun, tavugunu ve pirincini icine koyuyor goturuyorsun, kantinciyle arani iyi tutuyorsun, diyorsun ki hastayim bu yemegi yemem lazim. Mikrodalgasini kullaniyorsun.Afiyet olsun :)

3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili memo5104 ;

Sandviç uygun bir çözüm olabilir ,

Halk ekmekten kepek ekmeği al içini iyice çıkar zaten ufak bir ekmek içine ; lor(100gr)-kaşar rendesi(50gr)-didiklenmiş tavuk(100gr)-biber-içi alınmış domates-pul biber karışımını doldur iyice ve arada ayran ile ye :)

Hem besleyici hem sağlıklı hemde spora uygun :)

Afiyet olsun :)

Saygılarımla , Danny Boy ...

chelseagrin, memo5104 ve mr_dblue bunu beğendi.
  4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Feci şekilde acıktırdı beni bu tarif!

Danny Boy bunu beğendi.
  5. runb1tchrun

runb1tchrun Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    çift kaşarlı sucuklu bir tost yapabilirsin 3 çeyrek

6. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    bugun bende okula yemek goturdum 2 ogun seklinde biri tam bugday ekmegiyle tost ve diger ogunude saklama kabina tavuk makarna koydum 2 tanede yumurtam vardi kokuyo ama benim gibi disarda atabilirsin agzina :)

memo5104 ve Danny Boy bunu beğendi.
  7. memo5104

memo5104 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok iyi ya :D Bu kadar kısa zamanda ilgilenmeniz.Fikirleriniz gerçekten iyi.
    DannyBoy senin tarifin benide baya acıktırdı :D Bu sandviçi yarın denicem.Brhmcr senin fikrin de fena durmuyor hocam kantinciyi tanıyrum ztn o yönden hiçbir sıkıntı olmaz :D

Danny Boy bunu beğendi.
  8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili chelseagrin ;

Yumurtayı soymadan götürür isen koku olayın olmaz :)

Yada götürme mesela onun yerine lor hem daha mantıklı olabilir yada tavuk yumurtayı evde yersin :)

Ama götürmek istersen de soymadan al yanına :)

Saygılarımla , Danny Boy ...

chelseagrin bunu beğendi.
  9. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Acıktım steve yapma bana bunu :lol: bugün 8. öğünüm olacak :D

Danny Boy bunu beğendi.
  10. TorettoEA

TorettoEA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    aynen bu sorun bende de var, sabah 7de kalkıyorum yulaf yiyorum ve nescafe içiyorum; daha sonra taa 12:30a kadar (öğle arası 40dk) bişey yemiyorum, bu 5 saatlik arada ne yiyebilirim ne önerirsiniz aklıma hiç bir şey gelmiyor zaten tenefüsler 10-15dk 7ders görüyoruz...öğle arasından okul çıkışına kadar da bir şey yemiyorum, okuldan spora gidiyorum (5dklık yol), yine midem boş, verimsiz spor yapıyorum.. sizlere sorum kahvaltı(7:00) ve öğle arası(12:30), öğle arası(12:30) ve spora(15:40) kadar nasıl bi ara öğün yapmamı önerirsiniz? dediğim gibi tenefüsler 10-15dk gerekirse 2 tenefüse de yayarım... spordan sonra öğünlerimde sorun yok evde tavuk, makarna vs yiyebiliyorum. kilo almaya yönelik spor yapıyorum, max. verimle çalışmak istiyorum umarım titizliğimi anlamışsınızdır, şimdiden cevaplarınız için teşekkürler. [boy175,kilo60,yaş17]

11. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28

onerin icin cok sagol danny boy hic akil edemedim oyle yapmayi farketmez falan diyodum ama oyle yapicam artik :) . peyniri pek tuketemiyorum beyaz peynir haricinde digerlerinde midem bulaniyo genelde o yuzden yumurta yemiyince ogunlerde eksik hissediyorum

Danny Boy bunu beğendi.
  12. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    2 dilim tam buğday ekmeği veya dürümlük halk ekmekten alınan tam buğday ekmeği ve arasına light ton balığı içine isteğine göre turşu,domates. turşu biraz koku yapabilir ama pek yoğun keskin bir koku çıkaracağını sanmıyorum ton balığı zaten light olunca koku yapmıyor en iyi seçenek üsttekilerin kombineesi her gün değişik değişik götürürsün

TorettoEA bunu beğendi.
  13. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Hazır tam buğdayla tavsiyeler verilirken belirteyim, tam buğday ekmeklerine dikkat edin, içinde %10 %30 arası tam buğday koyuyolar sonra adı oluyor tam buğday ekmeği, %100 olmayanlar tam buğday ekmeği sayılmaz bakkaldaki ekmekten pek farkı olmuyor, üzerinde %100 yazmasına dikkat edin ki ben şu ana kadar uno dışında %100 yazan görmedim o yüzden uno sofra %100 tam buğday kullanıyorum, aynı şekilde çavdar, karışık tahıllı, kepekli vs gibi ekmeklerin içine az oranlarda çavdar, tam buğday, kepek vs ekleyip gerisine dandirik beyaz ekmek ununu koyuyolar satıyolar öyle çavdar ekmeği , kepek ekmeği diye.

denizgnr97 ve TorettoEA bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş