Öğrenci beslenmesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mko tarafından 7 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mko

mko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar öncelikle yeni üyeleri bu kadar ağır itamlarla suçlayınca bu başlığı açmakta tereddüt ettim.silerseniz de canınız sağolsun.ben üni öğrencisiyim ve yurtta kalıyorum.yemek yapma şansım yok sürekli dışarıdan bilirsiniz işte saglıksız beslenmeduh.küçüklüğümden beri çeşitli sporlarla uğraştım, amatör olarak 2 yıl önce fitnessa başladım.aralıklarla yapıyodum.son 3 aydır düzenli olarak salona gidiyorum (haftada en az 4) ve gercekten ağır çalışıyorum(bünyeme göre).1.76 boyunda ve 63 kiloyum.hocam en sonunda kızdı bu kadar calışmya kilo almıyorum die.kafa_fit bir vücudum var ama kas kapasitemi arttıramıyorum.sağlıklı beslenmeden protein veya amino asit alsam mı?nasıl bir yöntem tavsiye edersiniz?öğrenciliği bırakıp sağlıklı beslensem mi:p

2. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Bende uniye gidiorum yurtta kalmak feci bişi beslenme acısından vazgeçtim ben :)
    Saglıklı beslenmek için whey protein ve casein onerırım. Ama hep onlarla olmaz yurdun oralarda tavuk yapan yer bul oraya abone ol :)

3. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    yenı uyelere dedıgın gıbı agır ıtamların oldugunu dusunmuyorum sıtenın bazı kuralları var ve bu kurallar forumun ıslevını yerıne getırmesı ve bızlere daha yararlı olmak ıcın koyulmus kurallar ılk olarak bunu belırtıyım...

arkadaslar sızlere kolay gelsın dıyorum bende unıversiteden bu yıl mezun oldum ve 2006 dan berı calısıyorum bu spora ılk basladıgımda 54 kg ıdım ve amacım sadece kılo almaktı yaglı yagısız farketmıyordu gozumu karartmıstım yanı cunku kendımı bıldım bılelı zayıftım bır gun bu sıte cıktı tesadufen karsıma baya bır ay felan okudum sonra spora yazılmaya karar verdım...

ılk baslarda utana sıkıla bır salona gıttım bursada neyse basladık sızler gıbı bende yurtta kalıyordum ve beslenme tabıkı herkes ıcın oldugu gıbı benım ıcınde problemdı ama bı kere gaza gelmsıtım ne bulursam yedım sporumuda hıc aksatmadım ve 5 6 ay sonra 80 kg felan oldum yaglandım felan ama gayette mutluydum...

cunku cok zayıf olan bır ınsan ıcın yaglıda olsa kılo almak buyuk bır mutluluktu daha sonra dıyete felan basladım ıdeal kıloya ulastım tekrar...

cok yanlıslarım oldu ama tekk dogrum azmımı hıc kaybetmedım yanı yapmak ıstedıkten sonra olmaz dıye bırsey yok arkadaslar...

biraya sigaraya lahmacuna pıdeye ıvıra zıvıra para vermektensen sut alın ıllegal yolardan hepımız yurda ıckı sokmusuzdur ıckıyı sokabılen bır ogrencı bı kucuk tupude sokabılır ıcerı yumurta alın o tupte yumurtlarınızı haslayın tavugunuz haslayın...lor peynırı alın kılosu 3 ytl yanı yeterkı sız yapmak ısteyın olmaz dıye bır sey yok ...illa alıcam dıosanız gaınerınızı proteın tozunuzuda alın tamam gerısı calısmaya kalmıs...

herkese calısmalarında basarılar dılerım....

Son düzenleme: 7 Aralık 2008
  4. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Slymnasye, önce seni azminden dolayı kutluyorum ve dediklerine ben de katılıyorum.

Hala çoğu kişinin kafasından çok çalışarak çok kaslanırım düşüncesi var. Zaten zayıf birisi haftada en az 4 gün ve uzun uzun çalışırsa bir sonraki idmanlarda kas yapımını gözlemleyemez(metabolizması hızlandığı için). Amacı da her hangi şekilde kg almaksa kalori yaktığı için amacına ulaşamaz. Bünyeme göre ağır çalışıyorum demişsin, tam tersi bünyeyi fazla zorlamamak lazım kilo almak için değil mi? Daha rahat ol, 3 ve 4 kez git devamındaki hafta(yani en az 4 hafta gitme). İdmanını uzatma fakat tekrar sayılıarını uzun tut(12-15). Daha çok verim alacağına eminim.
    Başarılar

5. mko

mko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim arkadaslar verdiğiniz tavsiyeler için.aslında beslenmeme göre acaip kilo almam lazım ama sanırım genetik bu.örnegin bi öğünümde kfc den 2 extreme yiyorum, gecenin 2sinde tam ekmek tavuk pane falan...:evil:ama alamadım bi türlü kilo.ben de bursada okuyorum.sırf kas kapasitemi arttırmak için o kadar para bayıldım salona yazıldım düzenli calışmak için, kampüsten 1 saatlik yola gidip geliyorum salon için, sonucu görememek üzüyo beni.neyse demek oluo ki biraz daha beslenmeliyimm;)

6. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Benim arkadaşlarım yurtta schnitzelden tavuk soteye herşeyi yapıyorlardı.

Aklınızda bulunsun tek gözlü elektrikli ocaklar var. Tüpe bile gerek yok. Her istediğinizi yaparsınız. Çok da pahalı şeyler değil.

Onun dışında öğrenciyim, yurttayım, sağlıksız beslenme olayı sadece gerçeklerden kaçıştır.

İsterse insan pekala ekmek arası düzgün bişeyler yiyebilir.

Uğraşmak istemediği için böyle bahaneler bulur genelde kişi. Ben de zamanında yaptım biliyorum:D

Olay sizde bitiyor arkadaşlar.

7. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73

merhabalar;

beslenmeme göre acayip kilo almam gerekir demişssin ama beslenme duzenın anlattıgna gore cok kotu boyle yıyerek tabıkı kılo alamazsın metobolızman zaten su an cok hızlı calısıyor ve mıdende kucuk uzun sure vucudu ac bırakıp daha sonra bır oturusta yemege delı gıbı abanmak hem vucudun ıcın cok zararlı hemde kılo almanı saglayacak bır sey degıl...cunku kfc den yedıgın 2 extremın uzerıne uzun sure bırsey yemıyorsundur sanırım...

sana ve senın gıbı kılo almak ısteyen bır cok arkadasa tavsıyem zaten forumda da sureklı bahsedılen seyler ogunlerını 6 ya bolmen az az yemen ama kalıtelı beslenmen onemlı kahvaltıyı asla atlama ara ogunler duzenle kendıne 3 ana 3 ara ogun... cebınde kuru uzum ıncır fındık felan bulundur bunlar vucudunun enerjı ıhtıyacının karsılar gecede yatmadan once cok yeme ben zamanında kılo alabılmek ıcın yaptım ve yaglandım daha sonra bırde bunları vermeye calıstım..

salon konusuna da gelıcek olursak bende uludagdan mezunum ve uulasım zorlugunu bılıyorum o yuzden okulun spor salonuna baslayabılırsın dıger salonla yaptıgın anlasma bıtınce zıraat fakultesıne gelmeden havuz bınasının orada salon hemen hemen tum aletler de mevcut bır hoca yok ama uzun suredır calısan arkadaslar var onalrda ellerınden geldıgınce yardımcı olurlar ve forumu da okuyarak antreman konusunda bılgılenebılırsın zaten...

herkese calısmalarında basarılar... kolay gelsın...

8. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Tempoyu düşür biraz. Sık idman yapmak metabolizmayı hızlandırır. Bu da kilo almanı zorlaştırır. Ayrıca yediklerin çok yağlı. Günde 1 tavuk burgerden fazlası zararlı.Saygılarımla...

9. mko

mko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet gerçekten cok sağlıksız beslenip öğün aralarını cok uzun tutuyorum.slymnasye vbmenu_register("postmenu_162001", true); biliyorum o salonu hatta 2 sene oraya gittm aralıklarla sağolsun arkadaslar yardımcı oluyorlar ama daha profesyönel bi yardım almam gerektiğini düşünüp salona yazılmıştım.yurtta şinitzel falan yapmam cok zor o elektrikli ocaklarla yakalandığım an sicilime işlenip yurttan atılıyorum:S bu riski göze alamadım.bundan sonra öğün sayısını arttırp haftada 3 gün falan calışmayı düşünüyorum(tavsiyelerinizle).program olarak yeni başlayanlar için program yapmam yanlış olur sanırsam.son olarak ek besin önerir misiniz?ne de olsa öğün sayısını arttırsamda yeteri kadar beslenemicem.

10. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    mko kımse sana al ya da alma demez sonucta bu ek besınlerın 6 aydan once kullanmaya gerek olmadıgı savunuluyor ... ama sonucta bunlar adı uzerınde ek besın ...

beslenmendede sorun yasadıgına gore alabılırsın... faydasını gorursun ama bunlardan mucıze bekleme senınde bıldıgın gıbı gercek ogunun yerıne gecmez sonucta...

proteın ve karbonhıdrat tozu alabılırsın ama madem kılo almak ıstıyorsun karbonhıdrat daha avantajlı olucaktır senın cın...suplementler bolumunu bır ıncele ole kara ver bu konuda
    kolay gelsın...

11. pssakal

pssakal Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    hocam yurtta kaldığım dönem sabahları şöyle bi kahvaltı yapardım;
    250 gr beyaz peynir ( faydalı mı bilmiyorum ama 1 kilo bile yerim)
    1 adet ton balığı
    1 adet konserve mısır (tadı iyi oluyodu)
    yarım kepek ekmeğiyle birlikte böyle bi kahvaltı iyi oluyodu..

Sayfayı Paylaş