Öğle yemeği yerine olabilir mi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve LethaL~ tarafından 22 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. LethaL~

LethaL~ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar sorum şu ;
    kahvaltı ve akşam yemeği konusunda problem yok kahvaltıda lor peyniri esmer ekmek 3 yumurta badem kuru üzüm gibi yiyecekleri yeterli tüketiyorum akşam ise mutlaka hindi tavuk bazende kırmızı et yanında esmer pirinç ve sebzemi tüketiyorum asıl sorum öğle yemeği öğlen yiyecek birşey bulamıyorum her gün ton balığı yiyordum ama haliyle oda bıktırdı şöyle bir karışım hazırlamaya başladım öğlen için sizce öğle yemeği yerine yenilebilir mi sormak istedim;

yarım litre yağsız süt ve 20-25 gr protein tozunu şişede karıştırıyorum büyük bir kaseye 70 gr kadar yulaf ezmesi 20 gr badem 10 gr kuru üzüm yarım muz yarım elma koyuyorum üzerine yarım litre protein tozlu sütü döküyorum haliyle 2 kaselik bir karışım çıkıyor ortaya bunu yiyorum sizce haftada 2-3 gün öğle yemeğini bu şekilde yapsam yeterli olur mu yoksa tavuk pilav ton balığı vb.. şeklinde bir öğle yemeği şart mı bu soru çok kafama takılıyor cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

fgroan bunu beğendi.
  2. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    off günlerinde bu karışımı alıp diğer günlerde pilavı yani karbonhidratı eksik etmemeni tavsiye ederim.

LethaL~ bunu beğendi.
  3. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozunu takviye olarak almalısın. Öğle yemeğinde protein tozlu yulaf ezmesiyle geçiştiriyorsun bence.Sütlü protein tozu yerine balıktan sıkıldıysan tavuk ya da kırmızı et tüket.Çok zaman harcamak istemiyorum dersen en pratiği tavuktur.Yulaf ezmesi her daim tüketilebilir.

LethaL~ bunu beğendi.
  4. LethaL~

LethaL~ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    benimde merak ettiğim geçiştirme gibi olup olmayacağıydı teşekkürler o zaman kepek makarna tavuk veya ton balığı şeklinde devam etmek en iyisi başka öneriler varsa duymak çok isterim arkadaşlar...

5. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Hem carb hem proteini iyi oranda almis olurdun bu sekildede olur neden olmasin :))

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

LethaL~ bunu beğendi.
  6. LethaL~

LethaL~ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Evet aslında hesapladığımda protein oranıda karbonhidrat oranıda çok yüksek ideal bir öğün gibi oluyor yarım yağlı sütle yağ oranıda ayarlanabilir ama acaba karb. ve proteinlerin kalitesi pilav tavuk balık gibi besinlerden ciddi düşük müdür onu bilemedim.. eğer bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim..

7. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Whey proteinin kalitesi dusuk olabilir mi kardedim ? Yulaf zaten en kaliteli carb. Hiç merak etmese süper ogun bende yapıcam

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

LethaL~ bunu beğendi.
  8. LethaL~

LethaL~ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler cevap için bana da öyle geliyordu aslında gerçekten kaliteli bir öğün olduğunu düşünüyordum yanılıyor muyum acaba diye sormak istedim başka görüşü olan...

9. LethaL~

LethaL~ Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    başka önerisi olan yok mu arkadaşlar ?

10. sosunaverenso

sosunaverenso Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları: