Öğle Ve Akşam Yemeği Sorunu.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve treyget12 tarafından 9 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. treyget12

treyget12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben lise 2 öğrencisiyim.

Spora başlayalı 3 hafta oldu 2 tane dumble ile evde çalışıyorum.

Forum da çoğu kişinin beslenme programında öğle yemeğinde Tavuk,balık gibi gıdalar görüyorum.Ama Ben her öğlen tavuk yicek maddi durumum yok genelde Sulu yemekler yiyorum.(fasulye,patates)Tamam beyaz ekmek yemiyorum kepek yiyorum ama bunlar göbek yaparmı acaba lütfen cevaplayın mekik fln da çektim için aklıma takıldı.

2. Endorphin

Endorphin Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Öğlende kuru baklagil tüketebilirsin. Nohut Kurufasulye gibi. ( Kas gelişiminde etkili olur )

Fasulye ve Patates göbek yapmaz diye düşünüyorum.

Boy ve Kilo'da belirtirsen iyi olur.

3. treyget12

treyget12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boyum 1.78 kilom 65 uzun ve zayıf biriyim.Yağlı yemekler olduğu için aklıma takıldıda

4. Endorphin

Endorphin Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Metabolizman hızlı sanırım.

Yediğini zaten gün içinde yakarsın ve birde spor yapıyorsun merak etme göbek falan oluşmaz.

Fakat yağlı yememeye dikkat et. Az ye ama Sık Sık ye aç kalma.

5. treyget12

treyget12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet metobolizmam çok hızlı yedimi direk yakıyor ama 2-3 ay önce yemek yeme olayını abartmıştım hep yağlı yedim ama 1.5 ay sonra görüntüme bi baktım tamamen hayal kırıklığı ince kol,ince bacak,ince boyun şişmanlayan tek yer göbek bende spora başladım.

6. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    patates falan yeme.öyle bir hataya düşme.

fasulye nohut fıstıkgibi tam anlamıyla.,

çok takma ögle menün güzel.

kepek ekmek yiyebilirsin beyaz yeme.
    saygılarımla

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Patates nedne yemesin çok iyi karbonhidrat kaynağı kabukla ye güzelce yıka minarelleri kabuğunda.

patatesle karbonhidrat alırsın yanınada proteinli birşeyler ye tavuk pahalı değilki

senın kılon az senın kas kutlen az o yuzden yaglı gozukuyorsun spora başlamanız gerek 2 dambıl ile olucak iş değil

8. treyget12

treyget12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorumun için saol ama şuan göbek yok erittim baya mekik çekerek.

9. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    patates haşlamasının bile glisemik indeksi ortalamanın biraz üstünde yani yüksek sayılırken kızartma ve fırında yapılan patatesin glisemik indeksi oldukca fazladır.

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Glisemik indeks body yapan biri için faydalı birşey herkes yağa çekmiş olayı

şu yazıyı okuyunuz.

https://www.bodyforumtr.com/makaleler/beslenme/kan-sekeri-hormonlari.html

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:22 ----------

rica ederim.
    mekikle göbek erimez defalarca yazılcı çizildi sabit yazılar var

en küöçük kas grubu olduğu için karın kasları harcadıklrı enerji çok azdır o yüzden mekikle yağ yakamayız ayrıca bölgesel zayıflamada yoktur.

S- Yağlarımdan bölgesel olarak kurtulabilir miyim?
    C- https://www.bodyforumtr.com/vbforum/a...lar-t2481.html

- Düz bir karına sahip olmak için veya vücudumun herhangi bir bölgesinde ki yağlardan kurtulmak için ne yapmalıyım ?
    C-
    Bunun cevabını size vermeden evvel ana kural olarak bilinmesi ve hiç unutulmaması gereken husus şudur:
    "Yalnızca istediğiniz bölgeden kilo kaybetmek hiç bir zaman mümkün değildir."
    Erkeklerde yağ, genellikle, bel bölgesinde, kadınlarda ise, kalça bölgesinde depolanır. Belli bir bölgedeki yağı eritmeye yarayan bir egzersiz veya sihirli bir krem henüz ortaya çıkmamıştır. Bu konuda "Liposuction" dışında başka bir estetik müdahale prosedürü de yoktur. Yağlar ilk olarak sözünü ettiğimiz bu bölgelerde depolanır ve en son olarak da bu bölgeyi terk eder.

Düz bir karın ve mide, ya da biçimli kalçalara sahip olmanın yolu, düşük yağ içeren bir beslenmeden ve düzenli aerobik türü çalışmaların, fitness ve vücut geliştirme ile takviyesinden geçer. Mekikler, yan, iç ve arka bacak çalışmaları, diğer vücut kısımları için yapılan form kazanma ve güçlenme egzersizleri, hem mide ve bel bölgesinde, hem de kaslarda ki yağ tabakalarını azaltarak, kalça ve bacakların, mide ve karın kaslarının daha sıkı ve biçimli görünmesini sağlayacaktır.

11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    e canım gunde 2 tl demı yok paran salona gıdıosan vardır okadar dımı

yanı gıt al 250 gr tavuk gogusu kaynat bol kıye ye ıste

Cidade de Deus bunu beğendi.
  12. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

1.si ben olayı yağa çekmedim.
    2.si yazıyı kendin okumamışsın o yazıyı zaten biliyorum ne diyor sabah yada antrenmandan sonra bu arkadaşta öglen ne yiyecegim diyor?
    öglen durduk yere yemenin bi mantıgı varsa bilmek isterim

13. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul

S- Günde ne kadar karbonhidrat almalıyım?
    C- Kas kütlesi kazanma dönemlerinde harcanan kaloriden fazla alınması mantığı ile kilo başına 4-6 gram arası karbonhidrat tüketilmesi tavsiye olunur.Definisyon dönemlerinde özellikle düşük karbonhidratlı diyetlerde günlük kilo başına 1-2 gram kadar indirilebilir.

Yani patateste yiyebilir makarnada yıyebılır pılavda yıyebılır
    tek çeşit beslenmeyi kimse önermıyor 1 gun pılav1 gun patetes 1 gun makarna yer yağ yapmaz patates forumda kenzo karagöz vardı defınasyon diyetınde patates haslıyıp yıyordu profesyonel body cıydı yarısmaya hazırlanıyordu ondan iyi bilemeyiz.

patatesin glisemik indeksi pirinçten daha az
    patates-haşlanmış 62

PATATES: Bol miktarda C ve B vitaminleri ile potasyum ve kalsiyum içeren patates, protein, bakır, demir ve fosfor da içerir.

Patatesin Faydaları: Vücuda enerji verir, halsizliği ve yorgunluğu giderir. Kandaki şeker oranını düşüren patates şeker hastaları için faydalıdır. Damar sertliğini giderir. Sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı önler. Kanı temizler. Kansere karşı koruyucudur. Bağırsak şişliğini ve basur ağrılarını azaltır. El ve ayak çatlaklarına iyi gelir. Bağırsak kurtlarını düşürmeye yardımcı olur. Böbreklere faydalıdır. Normal ve kuru ciltler için yararlıdır.
    http://tr.mydearbody.com/sifali-bitkiler/patates.html

BESİN DEĞERLERİ
    Kabuğuyla haşlanmış 100 gr. patatesin içerdiği besin değerleri şunlardır: 93 kalori; 2,6 gr. protein; 21,2 gr. karbonhidrat: 0 kolesterol; 0,1 gr. yağ; 0,6 gr. lif; 65 mgr. fosfor; 9 mgr. kalsiyum; 0,7 mgr. demir; 4 mgr. sodyum; 503 mgr. potasyum; 23 mgr. magnezyum; eser miktarda A vitamini; 0,1 mgr. B1 vitamini; 0,04 mgr. B2 vitamini; 1.7 mgr. B3 vitamini ve 20 mgr. C vitamini.

Son düzenleme: 10 Şubat 2012

Sayfayı Paylaş