Çok zorlanıyorum, moralim bozuk

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve barman44 tarafından 2 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. barman44

barman44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar spora 22 Haziran'da başladım. 1.75 boyundayım 59 kiloyum. Kilo almak, hacimlenmek için yazıldım. Bilekler felan epey ince. Ektomorfun önde gideniyim.

5 gün boyunca başlangıç programını uyguladım. Başlangıç programı bu bölümdeki ilk ay kısmına benziyor. Bench press vb. ağırlıklar kullanmıyordum. Mekik tarzı hareketler vardı ekstradan. Bir de göğüs hareketleri vardı. Herneyse, 5 gün başlangıç programını yapmıştım. Sonra bölge hareketlerine geçtik bugün. İlk gün göğüs hareketlerini yapabiliyordum; ama artık çok zorlanıyorum. Özellikle adını bilmiyorum ama oturup yukarı kaldırıp indirilen bir alet var sanırsam üst göğüs için, ilk gün yaptım; ama artık yapamıyorum. Göğüs için açıp kapama aleti var ilk gün rahat yapmıştım; ama artık zorlanıyorum.

Bugünde ilk defa bench press ağırlıksız denedim. 17.5 kg'ydu sanırsam. Epey zorlana zorlana yaptım. Ayrıca sol kolumda sağa göre daha güçsüz.

Arkadaşlar hiç spor yapmıyorken 20 şınav çekebilen insandım, artık kollarım zorluyor. Hamlık ağrıları mıdır tam bilmiyorum. Gerçekten moralim bozuldu. kafa_

2. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Hamlık hamlık :D Az dişini sık 1 ay sonra zevk ala ala gideceksin :)

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    daha 10 gün olmuş evet hamlık ağrısıdır o zamanla iyi beslenir iyi uyursan ve bilinçli antreman yaparsan güçlenirsin merak etme

4. barman44

barman44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler arkadaşlar. Biraz olsun içimi rahatlattınız. Aletlerin başına geçip oynatamıyorum artık resmen, rezil oluyorum millete. Bir de bu kadar kısa sürede bölge çalışmalarına geçmiş olmam normal bir durum mu?

5. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    Alışırsın ilk zamanlar öyle olur

6. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Hatta bu anlarını videoya al derim, çok değil birkaç ay sonra sıkıldıkça bakar eğlenirsin. :)

7. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Herkes bu yollardan geçiyor aslında. Bende yeni bölgesel çalışmaya başladım. Allaha şükür yapabiliyorum.Tabi bende zorlanıyorum. Ne kadar zor olursa olsun üstüne gitmen lazım bence.

8. layla

layla Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    muhtemelen DOMS denen ağrılar sende var.bunun için 3-4 günlük sağlam dinlenmeden sonra ağırlıklara başla.ben ilk başladığımda 2. günümden sonra DOMS ağrılarını hissetmeye başladım ve 4-5 gün dinlendim.zaten bu tür ağrıları sadece birkez hissedeceksin

9. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Moralini bozma biz sanki ilk gittiğimizde 70 kg mı basıyorduk ben ilk gittigimde bench presste ağırlıksız çalışıyordum şimdi 70-80 kg ile çalışmaya başladım henüz 4.ayım tabi vücut tipinden tipine değişir ben mezomorf um ekto mezo arası felan değil tam mezo yum :) ektomorf vücut tipinde olanlar genelde zorlanır başlarda bi kere 59 kilo çok az biraz kilo alıp hacimlendikten sonra kimse seni tutamaz avantajın vücudun kolay kolay yağ tutmaz dezavantajın zor kilo alırsın kolay gelsin :)

10. barman44

barman44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar hala emin olamıyorum. Hiç spor yapmamış halimle o aletleri kullanmıştım. Ayrıca dediğim gibi 20 şınav çekebilirdim. Şimdi mesela ne o bahsettiğim yukarı doğru itilen aleti kullanabiliyorum, ne de 1 şınav bile çekebiliyorum. Bu bahsettiğiniz DOMS ağrılarının da çok daha çabuk iyileşmesini beklerdim; ama ağrılar yüzünden ağırlık arttıramıyorum. Mesela 2 gün ara vermiştim, vücudumdaki ağrıları çok az hissediyordum; ama o lanet alette yine zorlandım. Bir yerime zarar mı verdim diye çok çekiniyorum.

11. Omergndz

Omergndz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 3 ay önce 1 tane şınav çekemiyodum, şimdi 10 tane durmadan yapabiliyorum. :p Yavaş yavaş yani demek istediğim.

12. layla

layla Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    barman44 ağrılar tam geçesiye kadar beklemelisin.tecrübelerime göre 5-6 gün sürüyor bu ağrılar

13. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Sakın vazgeçme biraz sabret bunlar ilk başlarda herkesin başına gelen şeyler , ilk başladığımda bench press te 10 kilo takıp kaldırabiliyordum anca , utanıyordum herkes öyle ağır kaldırırken ben sadece 10 kilo kaldırdıgımda ama şimdi o utandığım kişilerden birine dönüştüm, 1 bile sürmez o ağrıların sabret

14. Jasonn

Jasonn Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadasim hic moralini bozma ben de yeni basladim 5 tane sinav cekiyorum kollar pert :D halimi dusun :D

15. barman44

barman44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar benim merak ettiğim en büyük nokta şu, bilmyiorum yanlış mı anlaşıldı. Ben spor yapmadan önce 20 şınav çekebiliyordum, ilk spora gittiğimde o göğüs kasları için olan aletleri rahat kullanmıştım. İşte en büyük problem 13 gün felan geçmesine rağmen eskisi gibi şınav çekemiyorum, o göğüs için olan aletleri de kullanamıyorum.

Sayfayı Paylaş