Çok Mu Geciktim?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve zafer.ergen tarafından 22 Aralık 2005 başlatılmıştır.

1. zafer.ergen

zafer.ergen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    merhaba 35 yaşındayım 5 yıldır çalışıyorum hedefim 5 yıl sonra yarşmalara katılmak sizce mümkünmü geç başlamış olmam dezavantajmı :cry:

2. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    coleman da 27 yaşında başlamış... bence gerçekten istediğiniz sürece geç diye birşey yok. ama birşey sormak istiyorum neden yarışmacı olmak istiyorsunuz? ve bu arada doping kullanıyormusunuz?

3. zafer.ergen

zafer.ergen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bence insanın bir şeyi başarabilmesi için önce kendine bir hedef koyması gerekir. bende bu spora başlarken sğlık amaçlı veya düzgün bir fiziğe sahip olma niyetiyle başlamadım,eğer öyle olsa idi doping de kullanmazdım,bu arada ikinci sorununda cevabını vermiş oldum benim hedefim bir yarışmacı vücuduna sahip olmak bunu başarabilirsem emeklerimin karşılığınıda almak isterim. Evet ilk iki yılın ardından 4 sefer kür yaptım şu sıralar 5. ye başlayacağım. Fakat yaşımın ilerlemiş olması bundan sonra yapacağım kürlerin etkisini azaltırmı yada kür sonrası kazandığım adeleyi kaybedermiyim.Beni düşündüren bu.Fikirlerinize ve bilgilerinize ihtiyacım var :roll:

4. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    burayı tam olarak anlayabilmiş deilim. hedefim olmalı demişsin ve onu yazmışsın. bilhassa türkiyede yarışmacı olmak bana çok ters geliyo. kesinlikle emeğinin karşılığını alamıyorsun ve bu yüzden de yarışın kendinle olmalı. diğer sorularına gelince kürlerin etkilerinin çok farkedeceğini sanmıyorum, ancak yaş ilerledikçe vücudun daha yıkıcı bir yönde çalıştığı gerçektir.

5. zafer.ergen

zafer.ergen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    anladığım kadarıyla senin daha önceden bir veya birkaç yarışma tecrüben olmuş ve umduğunu bulamamışsın.fakat benim amacım yarışmaya girmek illa ki derece yapmak değil .Anlayacağın o havayı koklamak en azından bir şansımı denemek istiyorum.zaten iddialı bir yarışmacı olmak için ne maddi imkanlarım yeterli ne de zamanım.peki türkiyede çark nasıl işliyor seni bu derece soğutan ne?

6. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    hayır benim yarışma tecrübem olmadı ve olmayacak. benim gibi düşünen çok kişi var. çünkü kendine büyük kürlerle zararlar vermeden yarışma kazanman hatta katılman bile imkansız. kazandığında da bi kutu protein tozu alıyorsun, dalga geçer gibi. hiçbir maddi getirisi yok. manevi yönünü düşünecek olursak, burada şampiyon olman neyi değiştirir, sen yine aynı sensindir, amerikadaki alelade yarışmacıların çooook daha gerisinde... doping kullanmanı yermiyorum, ben de ileride kullanabilirim ama bunu başkalarını geçmek için değil istediğim vücudu oluşturmak için yaparım.

7. zafer.ergen

zafer.ergen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    o zaman b.b değilde fitnes yapmalısın.çünkü bu sporu yapan yüzlerce kişi tanıdım bir çoğu senin dediğin gibi sağlık amaçlı yaptıklarını fazla adele istemediklerini söylediler ama işin gerçeği bence bu değil ya öz güvenleri eksik yada yeterli hırsları yok eğer bu işi yapacaksam en iyisini yapmalıyım. bu da benim fikrim.benim gibi düşünen bir çok insan olduğunu biliyorum.çünkü onları yarışmalarda izliyorum.senin gibi düşünen insanların bu sporu bir kaç ay içerisinde bıraktıklarını çok defalar gördüm seni bu amaçla tebrik ederim çünkü hem böyle düşünüp hem devam ettirmek zor bir iş olmalı yada sen çok samimi cevaplar vermiyorsun.

8. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    istersen yazdıklarımı tekrar oku

9. zafer.ergen

zafer.ergen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    yıldızlara uzan onlara erişemesen bile yükselirsin.benim mantığım bu.ben bu spora başlamakla zaten kendimi aştım artık geçebileceğim başka şeyler bulmalıyım .bir reklamda dediği gibi :koş yoksa düşersin.

10. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    Gelişmek için illa steroid kullanma zorunluluğu yok nedense senin gibi çoğu insanın kafasına yerleşmiş ''ilaç kullanmadan kas inşa edilemez'' diye bir düşünce ama aksine iyi bir vucuda doğal olarak sahip olunabilir. İnsanın ilaç kullanmaması onun hırslı olmadığı anlamına gelmez.

11. zafer.ergen

zafer.ergen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bence de haklısın daffy dopingsiz de kas yapılabilir ama yarışmacı olunamaz, hele benim gibi bu spora 30 yaşında başladı isen. zaten asıl mesele ilaç kullanmam değil, ladasamara buna karşı çıkmıyor, sadece yarışmacı olmak istememi anlayabilmiş değil. yada ben öyle anladım.benim anlatmak istediğim; BEN İYİ BİR VÜCUT İSTEMİYORUM,BENİM İSTEDİĞİM HARİKA BİR VÜCUT

12. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    ladasamara yarışmacı olmak istemeni anlıyor tabiki ama demek istediği bu ülkede yarışmacı olarak eline birşey geçmeyeceği o sadece söylemiş. Yarışmacı olmak yada olmamak tabiki sana kalmış birşey. O da zaten sadece bilgi sunmuş yargı da bulunmamış. Harika vücut tanımına gelince yarışmacı vücudu sana harika gelebilir ama iyi vücut olarak tanımladığın vücut tipi de başka birine. Sana şöyle söyleyebilirim bugün definasyonlu olmayı seven olduğu gibi hafif bulk hatta tamamen bulk olmayı seven de var bu demektir ki onlar için harika vücut odur. Uzun lafın kısası harika kavramı kişiden kişiye göre değişir. Sana kendini adadığın bu yolda başarılar dilerim, kolay gelsin.

13. zafer.ergen

zafer.ergen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    teşekkürler duffy fikirlerine aynen katılıyorum.bilgilerini paylaştığın için sağol.zaten benimde bu siteye üye olma amacım sizin gibi arkadaşların bilgilerinden faydalanmak.Bu arada ladasamaraya da haksızlık etmiş olabilirim eğer kırdıysam özür dilerim.

14. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    harbiden cok komik... bide yaninda yarim kilo bulgur ve sigara parasi verseler bari :)

15. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    arkadaslar en samimi oldugunuz arkadasınız bile yıllarca insa attiğiniz o vücudunuza bakıpta oooo buneya öküz gibi olmussun diye iltifat ederse yarışmadada bir kutu protein vermişler çok üzülmemek lazım

badici nedemektir ya badici ekmekci bakkalcı gibi birşey sınıfını konuluyorsun sporcu gözüyle bakan yokki

16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

Sayfayı Paylaş